klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
Pielęgnacja włosów nocą
Fotolia
Fryzury

Pielęgnacja włosów nocą – poznaj 4 najważniejsze zasady

Sprawdź, jakie są najważniejsze zasady pielęgnacji włosów nocą!
Anna Jastrzębska
styczeń 15, 2015
1 z 4

Zmień poduszkę na satynową /jedwabną

Zmień poduszkę na satynową /jedwabną

Zmiana poszewki na satynową lub jedwabną jest dobrą decyzją nie tylko ze względu na włosy, których delikatna struktura może ulegać zniszczeniom przez poszewki z innych materiałów (szczególnie bawełniane), ale również cerę. Jedwabne poszewki opóźniają powstawanie zmarszczek i ograniczają poranne odgniecenia na twarzy.  Problem puszących się i elektryzujących włosów można złagodzić zmieniając poszewki poduszek na te z czystego jedwabiu.

2 z 4

Związuj włosy do snu

Związuj włosy do snu

Związywanie włosów w luźny warkocz czy koczek ogranicza ich plątanie podczas snu i zapewnia lekkie fale rano. Związując włosy należy pamiętać o nie stosowaniu gumek z metalowymi łączeniami. Najlepszym wyborem są materiałowe gumki lub invisibobble (przypominające skręcony kabel telefoniczny).

3 z 4

Śpij z włosami przerzuconymi przez poduszkę

Śpij z włosami przerzuconymi przez poduszkę

Dobry pomysł  dla dziewczyn, które śpią niemal w bezruchu. Włosy przerzucone przez poduszkę nie będą się plątać ani nadmiernie ocierać o materiał poszewki. Niestety nie dla wszystkich jest to wygodna opcja. :)

4 z 4

Nakładaj oleje i odżywki

Nakładaj oleje i odżywki

Noc to idealny moment na głęboką regenerację włosów. Włosy, które potrzebują silnego nawilżenia i odżywienia mogą pokochać nocne olejowanie. Wystarczy, że przed snem nałożymy na włosy ulubiony olejek (lub odżywkę w sprayu), delikatnie wmasujemy i np. zwiążemy w luźny warkocz. Rano wystarczy umyć włosy i nałożyć na nie niewielką ilość odżywki, która ułatwi rozczesanie. 

Komentarze