Fryzura pixie cut to fryzura z historią. Pierwszy raz została wykonana przez legendarnego fryzjera gwiazd Leonarda of Mayfaira, który tym cięciem całkowicie odmienił wizerunek modelki Twiggy. 50 lat temu takie uczesanie należało do bardzo awangardowych i drapieżnych, jednak teraz stanowi częsty wybór kobiet na całym świecie. Jak je stylizować i komu pasuje?

Reklama

Spis treści:

  1. Fryzura pixie cut – dla kogo?
  2. Fryzura pixie – w jakim kolorze?
  3. Pixie cut fryzury. Jak stylizować krótkie włosy?
  4. Fryzury pixie cut 2021
  5. Fryzury pixie cut
  6. Long pixie cut
  7. Short pixie cut
  8. Krótkie fryzury pixie cut 2021
  9. Blonde pixy cut
  10. Curly pixy cut

Fryzura pixie cut – dla kogo?

Fryzura pixie została stworzona dla posiadaczek kwadratowego lub trójkątnego kształtu twarzy! Nie dość, że podkreśla kości policzkowe, to jeszcze optycznie wyszczupla buzię. Na pixie cut coraz częściej decydują się również posiadaczki okrągłej twarzy, które szukają pomysłu na odświeżającą metamorfozę.

Wbrew pozorom rodzajów pixie cut jest naprawdę wiele. Od bardzo krótkich, nastroszonych z tyłu włosów i grzywki opadającej na twarz, po bardziej subtelne odsłony – z nieco dłuższym tyłem i grzywką na boku. Dzięki różnorodnym wersjom do wyboru, wasz fryzjer może idealnie dobrać cięcie do waszej urody. Wśród wielu możliwości z pewnością znajdzie się rozwiązanie najkorzystniejsze dla Ciebie! Krótkie fryzury również mogą wyszczuplać okrągłą twarz!

Fryzura pixie – w jakim kolorze ją wybrać?

Koloryzacja w przypadku fryzury pixie cut ma zazwyczaj dwie odsłony – klasyczną i bardzo nowoczesną. W tej pierwszej styliści stawiają zazwyczaj na jeden lub dwa odcienie utrzymane w naturalnej tonacji, np. jasnego blodu, bronde lub ciemnego brązu.

Zobacz także

Druga koloryzacja, jaką fryzjerzy często proponują swoim klientkom, zarezerwowana jest dla kobiet, które nie boją się eksperymentów i nie przeszkadzają im bardziej wyraziste kolory. Wśród najbardziej modnych fryzur pixie wyróżniają się te z siwymi refleksami oraz te w kolorach różu, niebieskiego lub zielonego.

Zobacz także: Pianki do włosów kręconych - TOP 3 pianek do loków z KWC

Pixie cut fryzury. Jak stylizować krótkie włosy?

W przypadku tak krótkich fryzur, stylizować można przede wszystkim grzywkę. W wersji eleganckiej pixie cut możesz uczesać się na gładko i z przedziałkiem. Od razu po umyciu włosów rozdziel je w miejscu, w którym chcesz mieć przedziałek i rozczesz je. Jeżeli zależy ci na bardziej drapieżnym efekcie, nałóż na dłoń odrobinę żelu lub gumy i wetrzyj specyfik we włosy. Powinny być one nastroszone, utrzymane w nieładzie. Możesz też wykorzystać więcej żelu i ułożyć włosy w fale w stylu lat 20.

W stylizacji pixie cut pomocna może okazać się także pianka do włosów. Nałożona na wilgotne włosy i wysuszona suszarką, doda grzywce objętości i uniesie ją od nasady, natomiast wgnieciona w suche kosmyki podkreśli ich skręt i usztywni grzywkę, chroniąc ją przed wiatrem.

Fryzury pixie cut 2021

Jeśli boicie się radykalnych zmian, w przypadku fryzury pixie cut warto zaryzykować. Zwłaszcza, że w 2021 roku kobiety coraz chętniej sięgają po krótkie fryzury! Włosy szybko odrosną, a dzięki wielu wariantom stylizacji będziecie mogły ułożyć włosy w zależności od okazji lub własnego nastroju. Każdego dnia możecie pokazać się w innej odsłonie – eleganckiej, drapieżnej lub całkowicie na luzie.

Fryzury pixie cut

Obecnie fryzurą pixie cut nazywanych jest mnóstwo stylizacji włosów. To dość szerokie pojęcie, w którym mieszczą się zarówno bardzo krótkie ścięcia, jak i te z nieco dłuższą górą. Często stosowaną techniką w pixie cut jest połączenie dłuższej góry z undercutem.

Long pixie cut

W dłuższej wersji pixie cut przede wszystkim wyróżnia się grzywką. Fryzura w swoim kształcie przypomina ścięcie na pieczarkę, z tą zasadniczą różnicą, że pixie cut ma o wiele łagodniejsze, stopniowane przejście o krótszego dołu do dłuższej góry.

Short pixie cut

Odkąd Twiggy po raz pierwszy pokazała się w swoim słynnym pixie cut, kobiety coraz odważniej podchodziły do skracania swoich włosów. Bardzo krótkie fryzury wciąż są trendem, tylko zyskały współczesnego, jeszcze odważniejszego, charakteru.

Krótkie fryzury pixie cut 2021

A jak wygląda krótkie pixy cut w 2021 roku? Obecnie coraz częściej widzimy osoby, które skracają swoje pasma maszynką do golenia. Bardzo króciutkie pixie cut może wyglądać niesamowicie kobieco i zmysłowo! Modne krótkie fryzury 2021 roku to między innymi krótkie czarne włosy, krótkie fryzury blond, lecz także krótkie fryzury z grzywką!

Blonde pixy cut

Zdecydowaną przewagę w tym roku mają bardzo krótkie fryzury w kolorze blond. Wyglądają zadziornie i stylowo! To także nasz faworyt jeśli chodzi o dobór koloryzacji. Zwłaszcza chłodne odcienie platyny!

Reklama

Curly pixy cut

Krótkie kręcone włosy to z kolei świetny wybór dla fanek nieco bardziej uroczych i dziewczęcych uczesań. Krótkie pasma o wiele łatwiej poddają się kręceniu, gdyż są lżejsze od długich włosów.

Reklama
Reklama
Reklama