klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
Fryzury

Po dirty blond przychodzi czas na koloryzację dirty brunette

W dirty brunette chodzi o podkreślenie naturalności przy niewielkiej zmianie koloru. Równie ważny jest odcień włosów - nie jest on ani zbyt ciepły, ani zbyt zimny. Jak wygląda ta koloryzacja?
Laura Osakowicz
wrzesień 24, 2019

Kiedy wydawało się, że wszystkie nowe trendy włosowe dotyczą tylko blondynek (mamy przecież citrin roots, malinowy blond i wheat blond), popularność zyskuje koloryzacja, która nadaje świeżości i efektu 3D naturalnym, brązowym włosom. Będzie doskonała dla tych z was, które są posiadaczkami neutralnej karnacji, a najlepszy efekt da ona na długich, lekko kręconych włosach.

Zobacz także: Jesień i zima będą należeć do wheat blond! Ale ta koloryzacja odmładza

TOP 5 kremów BB na lato. Przykryją nie tylko przebarwienia

Odświeżony brąz - koloryzacja dirty brunette 

Stylistka fryzur z Los Angeles o imieniu Riawna Capri, w rozmowie z Allure.com przyznała, że dirty brunette to jej ulubiony trend tej jesieni, który często proponuje swoim klientkom. Wszystko dlatego, że ta koloryzacja jest pochwałą dla naturalności. Pojedyncze pasma włosów są delikatnie rozjaśniane, a następnie tonowane. Efekt finalny różni się od sombre lub ombre intensywnością. W dirty brunette nie chodzi o to, by z ciemnowłosej kobiety zrobić blondynkę, a jedynie dodać nieco rozświetlenia przy twarzy oraz wrażenie objętości na długości włosów. Co więcej, odcień pasemek ma idealnie komponować się z naturalnym brązem - przede wszystkim rozjaśnione włosy nie powinny być zbyt żółte. Podobnie w drugą stronę - nie warto ich przesadnie ochładzać, bo staną się zbyt szare. 

Prosząc swojego fryzjera o tę koloryzację zaznaczcie, by nie rozjaśniał zbyt mocno pasemek. To bardzo ważne w dirty brunette, aby zatrzymać się na poziomie ciemnego blondu. Stylistka Capri dodaje, że ta koloryzacja to dla niej jak dotknięcie delikatnym rozświetlaczem. Dodaje blasku i podkreśla naturalne piękno włosów. 

W naszej galerii znajdziecie więcej zdjęć włosów w stylu dirty brunette

Źródło zdjęcia głównego: Pinterest

1 z 5

Koloryzacja Dirty Brunette

Koloryzacja Dirty Brunette
Pinterest https://pl.pinterest.com/pin/205195326758590512/
2 z 5

Koloryzacja Dirty Brunette

Koloryzacja Dirty Brunette
Pinterest https://pl.pinterest.com/pin/653655333409205052/?nic=1
3 z 5

Koloryzacja Dirty Brunette

Koloryzacja Dirty Brunette
Pinterest https://pl.pinterest.com/pin/729020258412213108/
4 z 5

Koloryzacja Dirty Brunette

Koloryzacja Dirty Brunette
Pinterest https://pl.pinterest.com/pin/461689399299016254/
5 z 5

Koloryzacja Dirty Brunette

Koloryzacja Dirty Brunette
Pinterest https://pl.pinterest.com/pin/826340231611585310/
Komentarze