klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
prosta grzywka
iStock
Fryzury

Prosta grzywka - komu pasuje i jak zrobić?

Prosta grzywka to mocne i trudne cięcie, które nie będzie pasować każdemu. Z jednej strony dzięki niej bardzo łatwo ukryć wysokie czoło, z drugiej mocno poszerza twarz i zaostrza jej rysy. Sprawdźcie, komu pasuje prosta grzywka i jak ją obciąć w domu.
Aneta Zygmuntowicz
grudzień 05, 2020

Prosta grzywka najlepiej sprawdzi się przy pociągłej twarzy i prostych włosach. To jedna z najtrudniejszych grzywek, jeśli chodzi o cięcie, ale również stylizację. Musimy być tutaj niesamowicie precyzyjni. Pamiętajcie o dokładnych podziałach i najważniejszej zasadzie - lepiej ściąć mniej niż za dużo!

Modne fryzury 2020: Grzegorz Duży o fryzurze, która podkreśla rysy twarzy

Komu pasuje prosta grzywka?

Prosta grzywka w pewnością nie będzie pasować każdemu. Powinny jej unikać przede wszystkim osoby z kwadratową twarzą, gdyż to cięcie jeszcze bardziej uwypukla rysy twarzy i sprawia, że są one bardziej ostre. To nie jest również najlepsze rozwiązanie przy okrągłej buzi, gdyż tym sposobem jeszcze bardziej ją skrócimy i poszerzymy.

Taki rodzaj grzywki świetnie będzie wyglądać przy twarzy trójkątnej, pociągłej lub w kształcie serduszka. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie tylko wyrównamy proporcje twarzy, ale możemy także ukryć wysokie czoło.

Warto również przed obcięciem grzywki zastanowić się, jakiego efektu oczekujemy. Prosta grzywka zawsze świetnie będzie wyglądać na prostych włosach. Przy falowanych lub kręconych pasmach traci swój charakter. W tym przypadku niezbędne może być użycie prostownicy, przez co kosmyki mogą się niszczyć.

Jak zrobić prostą grzywkę w domu?

Obcięcie grzywki na prosto to tak naprawdę jedno z trudniejszych cięć! Bardzo trudno osiągnąć precyzyjny efekt w domowych warunkach, dlatego warto wybrać się do salonu fryzjerskiego. Jeśli jednak koniecznie chcemy obciąć grzywkę w domu, warto trzymać się kilku zasad.

  1. Zawsze zaczynamy od wyznaczenia podziałów i oddzielenia grzywki od reszty włosów. Przy prostej grzywkę powinniśmy mieć dość grube pasmo, chyba że chcemy stworzyć koreańską rzadką grzywkę. Od linii przedziałka ciągniemy dwie linie, tworząc trójkąt między linią włosów a środkiem głowy.
  2. Następnie przeczesujemy grzywkę na czoło i obcinamy ją 1-2 cm poniżej linii brwi. Prosta grzywka zazwyczaj sięga do linii brwi lub jest trochę krótsza, jednak musimy jeszcze ją wyrównać. Jeśli trudno wam w taki sposób obciąć grzywkę, możecie ją spiąć trzema malutkimi gumeczkami i obciąć je nad nimi.
  3. Ostatnim krokiem jest wyrównanie grzywki. Najpierw trzeba ją bardzo dokładnie przeczesać grzebieniem o gęstych ząbkach, a najlepiej dodatkowo potraktować prostownicą. Grzywkę najłatwiej równać na grzebieniu, a potem w razie potrzeby dociąć bez grzebienia.

Uwaga! Jeśli robimy grubą, gęstą grzywkę, obcinamy ją warstwowo. Każda następna warstwa powinna być odrobinę dłuższa niż poprzednia, aby uzyskać dodatkową objętość.

 

Komentarze
cieniowana grzywka
iStock
Fryzury Cieniowana grzywka - komu pasuje i jak obciąć?
Cieniowana grzywka to cięcie, które świetnie sprawdzi się u każdego! Cieniowana grzywka na prosto świetnie będzie wyglądać przy gładkich, długich włosach, a ta na bok wyszczupli twarz.
Aneta Zygmuntowicz
październik 27, 2020

Cieniowana grzywka nie tylko nadaje włosom objętości, ale także jest bardzo prosta w stylizacji.  Wystarczy ją przeczesać lub wysuszyć na płaskiej szczotce. Sprawdźcie popularny trik z gumką, dzięki któremu stworzycie taką grzywkę w domu!  Komu pasuje cieniowana grzywka? Cieniowana grzywka sprawdzi się praktycznie u każdego. To świetny wybór dla kobiet, które nie przepadają za układaniem włosów lub nie mają na to czasu. Cieniowaną grzywkę wystarczy przeczesać szczotką i gotowe. Nie tylko świetnie się układa, ale ma też większą objętość niż grzywka ścięta na prosto. Grzywka cieniowana na bok świetnie sprawdzi się u osób z bardziej okrągłym kształtem twarzy . Taki rodzaj cięcia pięknie wyszczupla twarz! Grzywka cieniowana na prosto  będzie cudownie wyglądać na zupełnie prostych i gładkich włosach . Jeśli w taki sposób obetniemy falowane czy kręcone włosy, nieco trudniej będzie je ułożyć. Najprawdopodobniej będzie tu niezbędne suszenie na okrągłej lub płaskiej szczotce.  Zobacz także: Grzywka do każdego kształtu twarzy, które nada włosom objętości! Jak układać cieniowaną grzywkę? Przy prostych włosach cieniowaną grzywkę wystarczy wysuszyć w dół i przeczesać. Z kolei w przypadku falowanych czy kręconych włosów będziemy musiały wysuszyć ją na szczotce i spryskać odrobiną lakieru. Takie ciecie świetnie będzie wyglądać zarówno na rozpuszczonych prostych włosach, jak i przy upięciach. Taka grzywka sprawi, że nawet najprostsza fryzura, jak koczek czy kucyk , będzie wyglądać spektakularnie i charakternie!         Wyświetl ten post na Instagramie.        ...

Przeczytaj
rzadka grzywka
iStock
Fryzury Rzadka grzywka - komu pasuje i jak zrobić koreańską see-through bangs?
Rzadka grzywka świetnie będzie wyglądać przy ciemnych włosach i pociągłej twarzy. Jest bardzo naturalna i niezwykle dziewczęca. Sprawdźcie, jak zrobić modną koreańską grzywkę see-through bangs!
Aneta Zygmuntowicz
listopad 05, 2020

Rzadka grzywka see-through bangs to cienkie, cieniowane pasma, przez które jest widoczne czoło oraz brwi. Efekt jest naprawdę spektakularny, lecz nie sprawdzi się u każdego. Przy jasnych lub kręconych włosach możemy zapomnieć o takim cięciu! Komu pasuje rzadka grzywka? Rzadka grzywka, czyli inaczej  see-through bangs,  wygląda świetnie, naturalnie i jest bardzo modna. Ten trend dotarł do nas z Korei podobnie jak maseczki w płachcie. Chodzi tutaj o delikatną, naturalną grzywkę, przez którą będzie nam widać czoło. Sięga oni minimum do dolnej linii brwi i jest nieco dłuższa po bokach. Te rodzaj grzywki na najlepiej sprawdzi się u osób z bardziej pociągłą twarzy w kształcie trójkąta lub serduszka . Nie polecamy tego rozwiązania przy okrągłej czy kwadratowej twarzy. Aby zastosować takie cięcie, włosy muszą być proste. Efekt ten nie będzie wyglądał dobrze na włosach falowanych czy kręconych. Jeszcze jednym aspektem jest kolor włosów. Rzadka grzywka see-through bangs najlepiej będzie wyglądać na czarnych lub brązowych włosach . Przy jasnych pasmach nie będzie widać kontrastu i nie osiągniemy zamierzonego efektu!         Wyświetl ten post na Instagramie.                       Post udostępniony przez Allison S (@allisxns) Paź 23, 2018 o 1:43 PDT Jak zrobić rzadką grzywkę? Rzadka grzywka jest bardzo łatwa w wykonaniu i możemy zrobić ją w kilka minut. Poniżej znajdziecie instrukcję krok po kroku oraz filmik instruktażowy. W linii włosów przy czole wydzielmy dość cienkie pasma po obu stronach. Grzywkę dzielimy na 3 równe sekcje, dwie z nich...

Przeczytaj
długa grzywka
iStock
Fryzury Długa grzywka - komu pasuje i jak zrobić?
Długa grzywka na boki świetnie pasuje do każdego kształtu twarzy! Dodatkowo odbija włosy od nasady, zwiększa ich objętość i sprawia, że wyglądamy szczuplej. Długa grzywka na prosto jest wybierana rzadziej, ale świetnie sprawdzi się przy wysokim czole.
Aneta Zygmuntowicz
listopad 16, 2020

Długą grzywkę bardzo łatwo możemy obciąć w domu. Musimy jednak mieć bardzo ostre nożyczki fryzjerskie oraz degażówki, którymi łatwo osiągniemy efekt cieniowania. W ten sposób uzyskamy supermodną curtain bangs, czyli długą grzywkę na boki. Komu pasuje długa grzywka? Długa grzywka ma dwie wersje - na prosto i na boki. Ta pierwsze jest dosyć rzadko wybierana ze względy na to, że skraca twarz i wygląda dobrze tylko na bardzo pociągłej twarzy. Druga wersja na boki świetnie się układa i pasuje do właściwie każdego kształtu twarzy . Wyszczupli bardziej okrągłą buzię, złagodzi ostre, kwadratowe rysy twarzy i ukryje wysoki czoło u kobiet z bardziej pociągłym kształtem twarzy. Dodatkowo sprawia, że włosy są bardziej odbite u nasady i mają większą objętość! Tego typu grzywka może jednak nie sprawdzić się na bardzo cienkich włosów , gdyż jeszcze bardziej je przerzedzi z przodu. Nie będzie się zbyt dobrze również układała na kręconych włosach. Jak zrobić długą grzywkę? Długa grzywka nie jest trudna w wykonaniu. Będziemy do niej potrzebowali dwóch rodzajów nożyczek - zwykłych nożyczek do włosów oraz tak zwanych degażówek , którymi z łatwością stworzymy cieniowanie na włosach . Zaczynamy od ścięcia włosów na prosto. Pamiętajcie, że zawsze lepiej ściąć włosy troszkę dłużej, niż żeby potem były za krótkie! Przed wykonaniem cięcia robimy przedziałek na środku głowy lub delikatnie po boku, a następnie wydzielamy trójkąt. Pamiętajmy, że podział musi być bardzo wyraźny i precyzyjny! Włosy łapiemy z przodu twarz, delikatnie naciągamy i ścinamy na wysokości ust lub brody. Następnie przedzielamy grzywkę na dwie połowy wzdłuż przedziałka. Jedną stronę grzywki przeciągamy na drugą stronę czoła i cieniujemy degażówkami....

Przeczytaj
rodzaje grzywek
iStock
Fryzury Rodzaje grzywek - jak wybrać najlepsze cięcie?
Najpopularniejsze rodzaje grzywek to grzywka na boki, na prosto, asymetryczna grzywka na bok oraz długa grzywka. W tym sezonie bardzo modna jest również francuska grzywka w stylu Brigette Bardot. Sprawdźcie, które cięcie najlepiej sprawdzi się u was.
Aneta Zygmuntowicz
listopad 03, 2020

Rodzaj grzywki powinniśmy dobrać do naszego kształtu twarzy oraz efektu, jaki chcemy uzyskać. Nie wierzcie w mit, że grzywka nie nadaje się do okrągłej twarzy! Odpowiednio dobrane cięcie nie tylko sprawi, że nasze włosy nabiorą objętości, ale także wyszczupli twarz. Grzywka na boki Grzywka na boki jest bardzo popularna. To najlepsze uczesanie do zapuszczania grzywki, gdyż ciągle wygląda ona efektowanie i nie wpada nam do oczu! To cięcie sprawdzi się właściwie przy każdym kształcie twarzy.         Wyświetl ten post na Instagramie.                       Post udostępniony przez 𝕃𝕒𝕦𝕣𝕖𝕟 𝕓𝕣𝕠𝕠𝕜𝕤|𝕙𝕒𝕚𝕣 𝕔𝕠𝕝𝕠𝕦𝕣𝕚𝕤𝕥♡ (@laurenshair23x) Paź 9, 2020 o 12:20 PDT Grzywka na prosto  Grzywka na prosto to klasyczne cięcie, w którym wszystkie pasma mają tę samą długość. Może ona sięgać do linii brwi lub zupełnie je ukrywać. Ten rodzaj grzywki optycznie poszerza twarz, dlatego najlepiej sprawdzi się u posiadaczek pociągłej twarzy w kształcie trójkąta lub serca. Grzywka francuska Francuska grzywka to obecnie najmodniejszy rodzaj grzywki! Jest to proste cięcie, jednak grzywka powinna być dość rzadka i roztrzepana. Dzięki takiemu rozwiązaniu uzyskamy efekt luźnej elegancji w paryskim stylu. Taki rodzaj grzywki nie sprawdzi się przy okrągłej twarzy!         Wyświetl ten post na Instagramie.                      ...

Przeczytaj