oriflame signature
Chcę testować
Health Labs Care - Emulsja do demakijażu i oczyszczania Pure On
Wyniki testu
kosmetyki do włosów herbapol Polana
Chcę testować
suche szampony wella
Chcę testować
suplement diety  ShapeMe mix smaków od Health Labs Care
Laureaci
suplement diety VibeMe Health Labs Care
Laureaci
bandi anti dark spot
Laureaci
żel myjący Pure On
Wyniki testu
kremów Revitalift Laser X3 od L'Oréal Paris
Wyniki testu
SEYSSO - szczoteczka do zębów i pasta do zębów
Laureaci
Ziaja MED
Wyniki testu
La Roche Posay Cicaplast Baume B5 +
Wyniki testu
Biovax Sebocontrol
Laureaci
Suplement diety ShineMe
Wyniki testu
Garnier, Pure Active, Serum przeciw niedoskonałościom z kwasami AHA, BHA i węglem
Laureaci
suplement diety NewMe od Health Labs Care
Laureaci
zestaw kosmetyków Matrix
Laureaci
Loreal Paris kosmetyki do makijażu
Laureaci
Neviea Cellular
Laureaci
Bioderma Sébium Kerato+
Wyniki testu
prosta grzywka
iStock
Fryzury

Prosta grzywka - komu pasuje i jak zrobić?

Prosta grzywka to mocne i trudne cięcie, które nie będzie pasować każdemu. Z jednej strony dzięki niej bardzo łatwo ukryć wysokie czoło, z drugiej mocno poszerza twarz i zaostrza jej rysy. Sprawdźcie, komu pasuje prosta grzywka i jak ją obciąć w domu.

Prosta grzywka najlepiej sprawdzi się przy pociągłej twarzy i prostych włosach. To jedna z najtrudniejszych grzywek, jeśli chodzi o cięcie, ale również stylizację. Musimy być tutaj niesamowicie precyzyjni. Pamiętajcie o dokładnych podziałach i najważniejszej zasadzie - lepiej ściąć mniej niż za dużo!

Modne fryzury 2020: Grzegorz Duży o fryzurze, która podkreśla rysy twarzy

Komu pasuje prosta grzywka?

Prosta grzywka w pewnością nie będzie pasować każdemu. Powinny jej unikać przede wszystkim osoby z kwadratową twarzą, gdyż to cięcie jeszcze bardziej uwypukla rysy twarzy i sprawia, że są one bardziej ostre. To nie jest również najlepsze rozwiązanie przy okrągłej buzi, gdyż tym sposobem jeszcze bardziej ją skrócimy i poszerzymy.

Taki rodzaj grzywki świetnie będzie wyglądać przy twarzy trójkątnej, pociągłej lub w kształcie serduszka. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie tylko wyrównamy proporcje twarzy, ale możemy także ukryć wysokie czoło.

Warto również przed obcięciem grzywki zastanowić się, jakiego efektu oczekujemy. Prosta grzywka zawsze świetnie będzie wyglądać na prostych włosach. Przy falowanych lub kręconych pasmach traci swój charakter. W tym przypadku niezbędne może być użycie prostownicy, przez co kosmyki mogą się niszczyć.

Jak zrobić prostą grzywkę w domu?

Obcięcie grzywki na prosto to tak naprawdę jedno z trudniejszych cięć! Bardzo trudno osiągnąć precyzyjny efekt w domowych warunkach, dlatego warto wybrać się do salonu fryzjerskiego. Jeśli jednak koniecznie chcemy obciąć grzywkę w domu, warto trzymać się kilku zasad.

  1. Zawsze zaczynamy od wyznaczenia podziałów i oddzielenia grzywki od reszty włosów. Przy prostej grzywkę powinniśmy mieć dość grube pasmo, chyba że chcemy stworzyć koreańską rzadką grzywkę. Od linii przedziałka ciągniemy dwie linie, tworząc trójkąt między linią włosów a środkiem głowy.
  2. Następnie przeczesujemy grzywkę na czoło i obcinamy ją 1-2 cm poniżej linii brwi. Prosta grzywka zazwyczaj sięga do linii brwi lub jest trochę krótsza, jednak musimy jeszcze ją wyrównać. Jeśli trudno wam w taki sposób obciąć grzywkę, możecie ją spiąć trzema malutkimi gumeczkami i obciąć je nad nimi.
  3. Ostatnim krokiem jest wyrównanie grzywki. Najpierw trzeba ją bardzo dokładnie przeczesać grzebieniem o gęstych ząbkach, a najlepiej dodatkowo potraktować prostownicą. Grzywkę najłatwiej równać na grzebieniu, a potem w razie potrzeby dociąć bez grzebienia.

Uwaga! Jeśli robimy grubą, gęstą grzywkę, obcinamy ją warstwowo. Każda następna warstwa powinna być odrobinę dłuższa niż poprzednia, aby uzyskać dodatkową objętość.

 

cieniowana grzywka
iStock
Fryzury
Cieniowana grzywka - komu pasuje i jak obciąć?
Cieniowana grzywka to cięcie, które świetnie sprawdzi się u każdego! Cieniowana grzywka na prosto świetnie będzie wyglądać przy gładkich, długich włosach, a ta na bok wyszczupli twarz.

Cieniowana grzywka nie tylko nadaje włosom objętości, ale także jest bardzo prosta w stylizacji.  Wystarczy ją przeczesać lub wysuszyć na płaskiej szczotce. Sprawdźcie popularny trik z gumką, dzięki któremu stworzycie taką grzywkę w domu!  Komu pasuje cieniowana grzywka? Cieniowana grzywka sprawdzi się praktycznie u każdego. To świetny wybór dla kobiet, które nie przepadają za układaniem włosów lub nie mają na to czasu. Cieniowaną grzywkę wystarczy przeczesać szczotką i gotowe. Nie tylko świetnie się układa, ale ma też większą objętość niż grzywka ścięta na prosto. Grzywka cieniowana na bok świetnie sprawdzi się u osób z bardziej okrągłym kształtem twarzy . Taki rodzaj cięcia pięknie wyszczupla twarz! Grzywka cieniowana na prosto  będzie cudownie wyglądać na zupełnie prostych i gładkich włosach . Jeśli w taki sposób obetniemy falowane czy kręcone włosy, nieco trudniej będzie je ułożyć. Najprawdopodobniej będzie tu niezbędne suszenie na okrągłej lub płaskiej szczotce.  Zobacz także: Grzywka do każdego kształtu twarzy, które nada włosom objętości! Jak układać cieniowaną grzywkę? Przy prostych włosach cieniowaną grzywkę wystarczy wysuszyć w dół i przeczesać. Z kolei w przypadku falowanych czy kręconych włosów będziemy musiały wysuszyć ją na szczotce i spryskać odrobiną lakieru. Takie ciecie świetnie będzie wyglądać zarówno na rozpuszczonych prostych włosach, jak i przy upięciach. Taka grzywka sprawi, że nawet najprostsza fryzura, jak koczek czy kucyk , będzie wyglądać spektakularnie i charakternie!         Wyświetl ten post na Instagramie.        ...

rzadka grzywka
iStock
Fryzury
Rzadka grzywka - komu pasuje i jak zrobić koreańską see-through bangs?
Rzadka grzywka świetnie będzie wyglądać przy ciemnych włosach i pociągłej twarzy. Jest bardzo naturalna i niezwykle dziewczęca. Sprawdźcie, jak zrobić modną koreańską grzywkę see-through bangs!

Rzadka grzywka see-through bangs to cienkie, cieniowane pasma, przez które jest widoczne czoło oraz brwi. Efekt jest naprawdę spektakularny, lecz nie sprawdzi się u każdego. Przy jasnych lub kręconych włosach możemy zapomnieć o takim cięciu! Komu pasuje rzadka grzywka? Rzadka grzywka, czyli inaczej  see-through bangs,  wygląda świetnie, naturalnie i jest bardzo modna. Ten trend dotarł do nas z Korei podobnie jak maseczki w płachcie. Chodzi tutaj o delikatną, naturalną grzywkę, przez którą będzie nam widać czoło. Sięga oni minimum do dolnej linii brwi i jest nieco dłuższa po bokach. Te rodzaj grzywki na najlepiej sprawdzi się u osób z bardziej pociągłą twarzy w kształcie trójkąta lub serduszka . Nie polecamy tego rozwiązania przy okrągłej czy kwadratowej twarzy. Aby zastosować takie cięcie, włosy muszą być proste. Efekt ten nie będzie wyglądał dobrze na włosach falowanych czy kręconych. Jeszcze jednym aspektem jest kolor włosów. Rzadka grzywka see-through bangs najlepiej będzie wyglądać na czarnych lub brązowych włosach . Przy jasnych pasmach nie będzie widać kontrastu i nie osiągniemy zamierzonego efektu!         Wyświetl ten post na Instagramie.                       Post udostępniony przez Allison S (@allisxns) Paź 23, 2018 o 1:43 PDT Jak zrobić rzadką grzywkę? Rzadka grzywka jest bardzo łatwa w wykonaniu i możemy zrobić ją w kilka minut. Poniżej znajdziecie instrukcję krok po kroku oraz filmik instruktażowy. W linii włosów przy czole wydzielmy dość cienkie pasma po obu stronach. Grzywkę dzielimy na 3 równe sekcje, dwie z nich...

długa grzywka
iStock
Fryzury
Długa grzywka - komu pasuje i jak zrobić?
Długa grzywka na boki świetnie pasuje do każdego kształtu twarzy! Dodatkowo odbija włosy od nasady, zwiększa ich objętość i sprawia, że wyglądamy szczuplej. Długa grzywka na prosto jest wybierana rzadziej, ale świetnie sprawdzi się przy wysokim czole.

Długą grzywkę bardzo łatwo możemy obciąć w domu. Musimy jednak mieć bardzo ostre nożyczki fryzjerskie oraz degażówki, którymi łatwo osiągniemy efekt cieniowania. W ten sposób uzyskamy supermodną curtain bangs, czyli długą grzywkę na boki. Komu pasuje długa grzywka? Długa grzywka ma dwie wersje - na prosto i na boki. Ta pierwsze jest dosyć rzadko wybierana ze względy na to, że skraca twarz i wygląda dobrze tylko na bardzo pociągłej twarzy. Druga wersja na boki świetnie się układa i pasuje do właściwie każdego kształtu twarzy . Wyszczupli bardziej okrągłą buzię, złagodzi ostre, kwadratowe rysy twarzy i ukryje wysoki czoło u kobiet z bardziej pociągłym kształtem twarzy. Dodatkowo sprawia, że włosy są bardziej odbite u nasady i mają większą objętość! Tego typu grzywka może jednak nie sprawdzić się na bardzo cienkich włosów , gdyż jeszcze bardziej je przerzedzi z przodu. Nie będzie się zbyt dobrze również układała na kręconych włosach. Jak zrobić długą grzywkę? Długa grzywka nie jest trudna w wykonaniu. Będziemy do niej potrzebowali dwóch rodzajów nożyczek - zwykłych nożyczek do włosów oraz tak zwanych degażówek , którymi z łatwością stworzymy cieniowanie na włosach . Zaczynamy od ścięcia włosów na prosto. Pamiętajcie, że zawsze lepiej ściąć włosy troszkę dłużej, niż żeby potem były za krótkie! Przed wykonaniem cięcia robimy przedziałek na środku głowy lub delikatnie po boku, a następnie wydzielamy trójkąt. Pamiętajmy, że podział musi być bardzo wyraźny i precyzyjny! Włosy łapiemy z przodu twarz, delikatnie naciągamy i ścinamy na wysokości ust lub brody. Następnie przedzielamy grzywkę na dwie połowy wzdłuż przedziałka. Jedną stronę grzywki przeciągamy na drugą stronę czoła i cieniujemy degażówkami....

Kobieta obcinająca sobie grzywkę
Anetlanda
Fryzury
Grzywka na bok - komu pasuje i jak ją obciąć?
Grzywka na bok jest doskonałym uzupełnieniem każdej fryzury. Od lat nie wychodzi z mody i pomaga ukryć mankamenty naszej twarzy. Zobaczcie, jak ją obciąć i układać.

Grzywka na bok jest bardzo efektowna i ma nieskończone możliwości stylizacji. Niezależnie od długości twoich włosów, taki subtelny akcent, może dodać oryginalności twojej fryzurze. Pasuje niemal każdemu, bez względu na rodzaj posiadanych włosów czy kształt twarzy. Dzięki niej nabierają one optycznej objętości i wyglądają swobodnie. Zobacz także: Prostowanie włosów - jaką metodę i kosmetyki wybrać? Spis treści: Dla kogo grzywka na bok? Jak obciąć grzywkę na bok? Jak układać grzywkę na bok? Grzywka na bok cieniowana Krótka grzywka na bok Fryzury z grzywką na bok Krótka fryzura z grzywką na bok Krótki bob z grzywką na bok Włosy do ramion z grzywką na bok Długie włosy z grzywką na bok Grzywka na bok przy mocno wycieniowanych włosach Dla kogo grzywka na bok? Grzywka na bok pasuje do wszystkich typów twarzy. Jeśli masz kwadratową, to pomoże złagodzić rysy, tworząc asymetrię, która zmiękcza twardość linii twarzy. Natomiast przy trójkątnych, które mają również wydatne czoło, taka krótka boczna grzywka, wyrównuje proporcje i zakrywa górną część twarzy. To samo dzieje się przy okrągłych kształtach. Asymetria we włosach jest dla nich doskonałym rozwiązaniem. Jak obciąć grzywkę na bok? Jeśli chcesz samodzielnie obciąć grzywkę, użyj nożyczek do włosów - kupisz je w drogerii lub w sklepie fryzjerskim. Nie zalecamy obcinania włosów zwykłymi nożyczkami do papieru, bo nie są one wystarczająco ostre, a samo ostrze jest zbyt grube. Zapewniamy, że odpowiedni przyrząd do obcięcia włosów to połowa sukcesu. Aby poprawnie obciąć grzywkę, należy się do tego odpowiednio przygotować i podzielić partie włosów, które...

Nasze akcje
philips prezenty na święta
Fryzury
Stylizacyjne hity od Philips idealnym prezentem na święta
Współpraca reklamowa
jak zrobić depilację IPL
Pielęgnacja
Jak prawidłowo wykonać depilację IPL w domu, aby dała jak najlepsze efekty?
Współpraca reklamowa
Akademia Syoss
Fryzury
Twoje włosy się puszą? Sprawdź, co radzi ekspert
Współpraca reklamowa
tołpa enzyme
Pielęgnacja
Jak działają kosmetyki z linii tołpa.® dermo enzyme? Wizażanki to sprawdziły. Poznajcie ich opinie
Współpraca reklamowa
FeMe Health Labs Care
Styl życia
Jak działa suplement diety FeMe Complex od Health Labs Care? Wizażanki podzieliły się swoimi opiniami
Współpraca reklamowa
Gliss pielęgnacja włosów po lecie
Fryzury
Pielęgnacja włosów zniszczonych po lecie
Współpraca reklamowa
Pielęgnacja
Testujemy kilka hitów do pielęgnacji i makijażu Eveline Cosmetics
Współpraca reklamowa
serum Glow On od Health Labs Care
Pielęgnacja
„Po zastosowaniu serum moja skóra ma o wiele więcej blasku. Jest miękka i sprężysta”. Sprawdźcie, jak Wizażanki oceniły serum Glow On od Health Labs Care
Współpraca reklamowa
Polecane
Najnowsze
Wybrane dla Ciebie
suche włosy
Fryzury
Suche włosy - przyczyny przesuszania i proste rady, jak o nie dbać!
Laura Grzelak Milena Majak
Blizny na twarzy po trądziku
Pielęgnacja
Blizny po trądziku – jak się ich pozbyć? Najlepsze preparaty i zabiegi
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
modny warkocz francuski
Fryzury
Warkocze - TOP 15 fryzur z warkoczami, które zapleciesz w ekspresowym tempie
Laura Grzelak
Trendy w paznokciach 2022
Manicure
Modne paznokcie 2022: Trendy z Instagrama - TOP 17 stylizacji 
Laura Grzelak Sylwia Przygoda
laminowanie rzęs w domu
Pielęgnacja
Laminowanie rzęs w domu – jak je wykonać i ile się utrzyma?
Agnieszka Mojsiej
fryzura z długich włosów
Fryzury
Fryzury z długich włosów, które zrobisz samodzielnie w 5 minut. TOP 15 inspiracji [Zdjęcia]
Aneta Zygmuntowicz
Paznokcie panterka
Manicure
Jak zrobić panterkę na paznokciach? TOP 15 inspiracji z Instagrama na paznokcie w panterkę
Aneta Zygmuntowicz Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Roller do twarzy
Pielęgnacja
Roller do twarzy – który wybrać i jak wykonywać nim masaż?
Marta Średnicka Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Mezoterapia twarzy
Pielęgnacja
Mezoterapia – na czym polega zabieg i jakie daje efekty?
Aneta Zygmuntowicz Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
najlepsze diety odchudzające efekty
Styl życia
Najlepsze diety odchudzające 2022 - ranking U.S. News & World Report
Aneta Zygmuntowicz
Pomarańczowe paznokcie szpice
Manicure
Jak zrobić paznokcie szpice krok po kroku? TOP 15 inspiracji z Instagrama na najciekawsze wzory
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Wypadanie włosów
Fryzury
Wypadanie włosów – przyczyny i skuteczne sposoby na nadmierną utratę włosów
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Paznokcie ballerina
Manicure
Paznokcie ballerina – jak piłować? TOP 15 inspiracji z Instagrama na najciekawsze wzory
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Paznokcie w kolorach złotym, różowym i czarnym
Manicure
Pomysły na paznokcie – 25 najciekawszych inspiracji z Instagrama na modny manicure
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Ranking wcierek do włosów
Pielęgnacja
Najlepsze wcierki na porost włosów - ranking hitów włosomaniaczek z KWC
Dominika Zabost