Przedłużanie włosów służy ich wydłużaniu, jak i do zwiększaniu objętości. Pozwala również na zmianę koloru bez farbowania. Przedłużanie zwykle polega na połączeniu naturalnych włosów z tzw. doczepami. Zanim się na to zdecydujesz, poznaj dostępne metody i zdecyduj, które z nich okażą się dla ciebie najlepsze. Dlaczego? Bo niektóre są bardziej obciążające dla włosów i wpływają na ich kondycję. Przed przedłużeniem włosów warto poznać opinie na temat salonu, bo ceny takich usług nie należą do najniższych i zaczynają się nawet od kilkuset złotych.

Reklama

Spis treści:

 1. Przedłużanie i zagęszczanie włosów
 2. Ile kosztuje przedłużanie włosów?
 3. Jak przedłużyć włosy domowym sposobem?
 4. Zniszczone włosy po przedłużaniu
 5. Przedłużanie włosów metodą kanapkową
 6. Przedłużanie włosów ultradźwiękami
 7. Keratynowe przedłużanie włosów
 8. Laserowe przedłużanie włosów
 9. Przedłużanie włosów na ringi
 10. Szampony do włosów przedłużanych

Na czym polega zagęszczanie i przedłużanie włosów?

Kto z nas nie miał kiedyś ochoty maksymalnie ściąć włosy, albo nagle zamarzył o długich i pięknych falach? Niestety, włosy potrzebują czasu, by sprostać takim zachciankom, ale na szczęście istnieje opcja ich przedłużenia lub zagęszczenia. Sam zabieg może trwać kilka godzin, a w zależności od metody przedłużania, efekty nieco się różnią. Przedłużanie włosów to też świetny pomysł, jeśli wasze włosy są cienkie i jest ich mało - w takim przypadku możemy liczyć nie tylko na zwiększenie ich długości, ale też objętości i gęstości.

Ile kosztuje przedłużanie włosów?

Na pytanie "ile kosztuje przedłużanie włosów" nie ma jednoznacznej odpowiedzi, a to dlatego, ze cena zależy od kilku czynników, czyli:

 • Miejsca - miasto, w którym będziemy wykonywać zabieg ma wpływ na cenę - im większe miasto, tym może być ona wyższa. Podobnie będzie, jeśli zdecydujemy się na przedłużenie włosów w profesjonalnym salonie specjalizującym się w tej dziedzinie, niż na przykład w domowych warunkach.
 • Gramatury - tu sprawa jest całkiem prosta. Im więcej włosów, tym wyższa cena.
 • Rodzaj doczepianych włosów - tutaj mamy dwa warianty do wyboru. Włosy naturalne i syntetyczne. Za te pierwsze zapłacimy oczywiście więcej. Cena włosów syntetycznych wynosi około 35 zł za jedno pasemko o długości 35 cm.
 • Metody przedłużania - w zależności o tego, na jaką metodę się zdecydujemy, cena będzie wzrastać lub maleć. Na przykład metoda clip-in będzie tańsza niż microringi.

Zobacz także: Najlepsze wcierki na porost włosów [RANKING]

Zobacz także

Jak przedłużyć włosy domowym sposobem?

Przedłużanie włosów to niemałe wyzwanie! Przy metodach bardziej inwazyjnych łatwo zniszczyć naturalne włosy, dlatego radzimy udać się do profesjonalnego salonu, który zrobi to za nas. Może być to też problematyczne ze względów technicznych - cieżko będzie doczepić włosy z tyłu skalpu, przez co w efekcie, łączenia mogą być bardzo widoczne. Najbezpieczniejszą metodą przedłużania włosów domowym sposobem będą włosy na taśmie, które tylko wpinamy, jak spinki we włosy. Taka metoda nie jest trwała, ale na pewno najbezpieczniejsza.

Zobacz także: Zagęszczanie włosów metodą szczotkowania - jak to działa i jak się czesać?

Zniszczone włosy po przedłużaniu

Zniszczone włosy po przedłużaniu mogą być efektem na przykład zbyt dużego ciężaru na naturalnych włosach, nieprawidłowego ich przedłużania lub źle dobranej metody. Konsekwencje takich błędów mogą być różne, np. kosmki mogą wypadać, kruszyć się, łamać, a nawet pojawić się problem łysienia. Kiedy zauważycie, że wasze włosy są zbyt mocno obciążone, natychmiast trzeba je ściągnąć i odżywić. Niezbędna też będzie wizyta u trychologa.

Przedłużanie włosów metodą kanapkową

Metoda kanapkowa to jeden z najczęściej stosowanych zabiegów przedłużania włosów. Pasma są doczepiane w taki sposób, aby przeplatały się z tymi naturalnymi. Nadaje się do gładkich, prostych włosów, ale nie jest wskazana przy kręconych. Używany tutaj klej nie uszkadza naszych kosmyków i jest łatwy do usunięcia. Jest to metoda mniej inwazyjna, szybka i stosunkowo tania. Włosy wyglądają niesamowicie naturalnie i są wygodne w noszeniu. Można je również łatwo stylizować. Koszt zabiegu waha się między 500, a 900 zł.

Przedłużanie włosów ultradźwiękami

Metoda ultradźwiękowa charakteryzuje się bezpiecznym uszczelnianiem keratyny, co zapobiega jej odklejaniu. Sprawdzi się u osób nawet z najdelikatniejszymi włosami. Technika ta nie polega na użyciu ciepła, jak w tradycyjnych rozwiązaniach, ale właśnie na ultradźwiękach. W ten sposób doczepienie jest bardziej płaskie, a codzienne szczotkowanie można wykonywać od nasady głowy. Koszt tego typu przedłużania włosów to ok. 1500 - 2500 zł.

Keratynowe przedłużanie włosów

W tej metodzie mocowanie przedłużeń do naturalnych włosów odbywa się przy pomocy keratyny. Łączenia pozostają niezauważalne, ponieważ ta substancja stapia się z kosmykami, tworząc gładkie połączenie. Ten sposób nie jest szkodliwy dla naszych włosów, o ile użyto preparatów wysokiej jakości. Koszt to ok. 1500 zł.

Laserowe przedłużanie włosów

To najbardziej innowacyjna metoda tworzenia naturalnej objętości i długości, w bardzo delikatny sposób. Doczepiane pasma niewidocznie integrują się z Twoim własnymi. Dodatkowe kosmyki są trwałe, co oznacza, że stają się naturalną częścią twoich włosów. Możesz stylizować włosy tak, jak zawsze, ale tym razem masz więcej możliwości. Koszt to ok. 3000 zł.

Przedłużanie włosów na ringi

Przedłużanie włosów za pomocą mikroringów może zapewnić oszałamiający efekt, ale jest to metoda dość skomplikowana, wymagająca doświadczonego stylisty. "Mikropierścienie" wypełnione są silikonem, więc nie uszkadzają naturalnych włosów oraz zapobiegają ich zsuwaniu się. Ich zaletą jest to, że nie wymagają nakładania żadnego kleju. Niestety mogą być niewygodne i nie są tak niewidoczne jak w przypadku innych metod przedłużania włosów. Koszt to ok. 1000 zł.

Szampony do włosów przedłużanych

Jeśli planujesz lub niedawno przedłużałaś włosy, ważne jest, aby myć je odpowiednimi produktami. Doczepianie kosmyki nie pobierają naturalnych olejków ze skóry głowy i są bardziej skłonne do przesuszenia niż twoje własne. Należy wybierać produkty nawilżające, niezawierające siarczanów. Wypróbuj np. szampon IGK Bad & Bougie Amla Oil. Zawarte w nim olejki- kokosowy i amla, doskonale wzmacniają i chronią włosy.

mat. prasowe

Możesz też zastosować tańszą opcję, jak np. Matrix, Total Results, Keep Me Vivid. Ten niedrogi szampon, bez dodatku siarczanów i silikonu, sprawia, że Twoje doczepianie pasma są miękkie i oczyszczone. Włosy wyglądają obłędnie i pachną wanilią.

mat. prasowe
Reklama

Wybrałaś już swoją metodę przedłużania włosów?

Reklama
Reklama
Reklama