Wejdź
Czyszczenie prostownicy do włosów. Dlaczego warto i jak to robić? [PORADNIK]
Fryzury

Przez ten błąd wprasowujesz bakterie we włosy. Szybciej się niszczą, a kolor płowieje

Niezadbana prostownica może być siedliskiem bakterii. Mimo że mycie jej brzmi dość abstrakcyjnie, należy to robić. I to wcale nie raz jakiś czas, a regularnie.
Milena Majak
lipiec 22, 2020

To że należy myć pędzle i gąbki do makijażu, jest wręcz oczywiste. Zbierające się wewnątrz włosia resztki produktów czy kurzu z powietrza stanowią poważne zagrożenie dla cery. Nie inaczej jest z prostownicą do włosów. Brudna, nieczyszczona i oklejona kosmetykami, wpływa negatywnie nie tylko na same włosy, ale również skórę głowy. Dlaczego jest to aż tak istotne?

Sprawdzamy, jak dodać włosom objętości prostownicą!

Brudna prostownica to brudne włosy

Brudną prostownicę do włosów możemy porównać również do brudnej szczotki. Zalegające między ząbkami kosmyki tworzą pewnego rodzaju gniazdo, w którym zbierają się chociażby roztocza. Czesząc nią włosy sprawiamy, że to wszystko przedostaje się między kolejne pasma. W przypadku prostownicy jest trochę tak, jakbyśmy wprasowywały bakterie we włosy

Wątpliwości co do tego zagadnienia mają również Wizażanki. W wątku "Czyszczenie prostownicy" pojawiły się pytania w tym temacie i wygląda na to, że nie jesteśmy same w rozważaniach dotyczących czyszczenia płytek tego urządzenia.

Przyznam, że trochę zaniedbałam moją prostownicę, bo już niecały miesiąc jest taka brudnawa troszkę (brązowy osad na bokach płytek) no i teraz mam problem. Zwykłą wodą nie chce to zejść, paznokciem jak trochę próbowałam to schodzi, ale nie bedę przecież drapała paznokciami całej płytki bo się porysuje! CIFu szczerze mówiąc boję się użyć, a gąbką nasączoną płynem nie bardzo schodzi (tylko trochę zeszło, chyba z uwagi na to, że gąbka jest zbyt delikatna), co robić? - pyta maleństwo.

Jak czyścić prostownicę?

Użytkowniczka m23 napisała, że farbuje włosy, więc wybierany przez nią kolor czasami zostawał na płytkach prostownicy. Na szczęście znalazła na to świetny patent. Prostownicę włącza na najniższy poziom grzania, tak żeby była letnia. Ręcznik papierowy namacza w wodzie z mydłem i delikatnie pociera. Wystarczy kilka minut, a prostownica wygląda jak nowa!

Strawberry Kitty poleca czyszczenie płytek po każdym użyciu jak tylko płytki ostygną. Robi to nawilżającymi chusteczkami Clinique. Kamyczek89 czyści prostownicę wacikiem nasączonym zmywaczem do paznokci bez acetonu. Tekla_x przetestowała sposób ze zwilżoną bawełnianą szmatką

Dołączamy się również do komentarza xstylistka. Wizażanka zdecydowanie odradza używanie środków czystości typu CIF. Jak słusznie zauważa, środki do szorowania, bądź czyszczenia powierzchni, mogą uszkodzić płytkę, porysować ją, albo w przypadku prostownic powlekanych, nawet zetrzeć powłokę ceramiczną.

Pamiętacie o czyszczeniu prostownic? :)

Zdjęcie główne: Pinterest.com

Komentarze
materiały PR
Fryzury Gorący temat: nawilżanie włosów!
Suszarka i prostownica to dla wielu z nas nieodłączne urządzenia do stylizacji. Problem w tym, że włosy nie przepadają za wysoką temperaturą. Jak to pogodzić? Wybrać produkty Philips MoistureProtect.
Materiał partnera
kwiecień 05, 2016

Suszarka. Nieodzowna po basenie czy saunie albo gdy myjesz głowę tuż przed wyjściem i nie masz czasu, żeby włosy wyschły naturalnie. Prostownica. W parę chwil potrafi uporać się z niesfornymi kosmykami, ujarzmi grzywkę albo wręcz totalnie odmieni Twój look. Wyobrażasz sobie bez nich życie? Jeśli Twoja odpowiedź brzmi „nie”, musisz pamiętać, że to od wyboru odpowiedniego sprzętu zależy, czy Twoje włosy z czasem staną się zniszczone i przesuszone, czy nieustannie będą zachwycać zdrowym blaskiem. Urządzenia Philips MoistureProtect łączą najnowsze technologie z nowoczesnym designem tak, aby już samo suszenie czy prostowanie było elementem pielęgnacji. Susz, ale nie wysuszaj! Innowacyjna suszarka z tej linii za pomocą podczerwieni diagnozuje włosy, dzięki czemu czujnik MoistureProtect mierzy temperaturę włosów i automatycznie zmniejsza ją, gdy włosy są zbyt przegrzane, a następnie zatrzymuje nagrzewanie, kiedy włosy są suche. Dodatkowo funkcja kontroli temperatury ThermoProtect zapewnia optymalną, zalecaną przez ekspertów, temperaturę suszenia. Efekt? Doskonała ochrona przed przegrzewaniem, utrzymanie naturalnego poziomu nawilżenia i szybkie suszenie bez niszczenia włosów. Dodatkowo zwolenniczki chłodnego nadmuchu ucieszy przycisk Cool Shot, a wszystkie użytkowniczki suszarki fakt, że zapewnia ona pielęgnację jonową, co zapobiega elektryzowaniu się włosów i zamyka ich łuski, zapewniając włosom zdrowy blask. Proste? To proste! Prostownica MoistureProtect dobrze wie, że to właśnie utrzymanie naturalnego nawilżenia jest jednym z najtrudniejszych aspektów bezpiecznego prostowania włosów. Dlatego specjalny czujnik urządzenia diagnozuje włosy 30 razy na sekundę i automatycznie reguluje temperaturę ceramicznych płytek prostujących, aby dostosować ją do potrzeb i w ten sposób chronić włosy przed przegrzaniem. Co istotne, płytki te są ruchome i...

Przeczytaj

Nasze akcje