klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
Fryzury

Rewolucja w drogeriach? Przez rok Polki kupiły prawie 5 mln egzemplarzy tego kosmetyku

Praktyczny, wielofunkcyjny i niezastąpiony - dziś nie wyobrażamy sobie życia bez suchego szamponu. A przecież jeszcze niedawno był to niszowy kosmetyk...
Milena Majak
lipiec 17, 2018

Chyba każda kobieta zdążyła się przekonać, że suchy szampon potrafi dodać objętości nawet najbardziej cienkim włosom. Nic dziwnego, że jest on jednym z najchętniej kupowanych kosmetyków. Tylko w ciągu ostatniego roku sprzedało się go dokładnie 4 712 305 egzemplarzy! Dane te pochodzą z bazy NIELSEN i zostały przeprowadzone w Polsce w okresie od 22. tygodnia 2017 roku (maj) do 21. tygodnia 2018 roku (maj).

Trudno uwierzyć, że wielka moda na suchy szampon rozpoczęła się w Polsce niedawno - dopiero 5-6 lat temu. Wcześniej na rynku obecnych było tylko kilka produktów, stosowanych raczej w sytuacjach awaryjnych. W 18-letniej historii Wizaz.pl i KWC suchy szampon zadebiutował pod koniec 2006 r. (był to pionierski, nie tylko na polskim rynku, Klorane). Jednak większość recenzji tego produktu pochodzi już z czasów, kiedy kosmetyk ten trafiał do każdej damskiej łazienki, a konsumentki mogły przebierać w markach i wersjach zapachowych (czy nawet kolorystycznych).

18. urodziny Wizaz.pl - zobacz relację z imprezy [WIDEO]

Dlaczego warto używać suchego szamponu?

Należy pamiętać, że suchy szampon nie zastąpi tradycyjnego mycia włosów. Jego zadaniem jest jedynie doraźne odświeżenie fryzury oraz szybkie uniesienie jej u nasady. Ten produkt to świetna alternatywa dla tych, którym rano budzik spłatał figla i czas nagli do wyjścia do pracy. Pomoże również zabieganym i zapracowanym kobietom, które potrzebują naprawić oklapnięte włosy w przerwie między spotkaniami. Będzie także nieodłącznym kompanem każdej podróżniczki.

Zobacz także: Ten suchy szampon sprzedaje się na świecie co 1,5 skeundy!

Co sprawia, że suchy szampon jest tak skuteczny, że aż multifunkcyjny? Kluczem do tego sukcesu jest formuła. Skład został przemyślany i bardzo rzadko zdarza się, aby kogokolwiek uczulał. Jest bezpieczny zarówno dla skóry głowy, jak i samych włosów. Bazą absorbującą sebum jest najczęściej skrobia kukurydziana albo skrobia ryżowa. Razem z tłuszczem usuwane są również zanieczyszczenia, które gromadzą się na włosach w ciągu dnia. Są to na przykład resztki kosmetyków do stylizacji czy też kurz i smog. Pozytywnym efektem ubocznym jest dodatkowa objętość. 

Zobacz także: Ten nietypowy szampon w ciągu dwóch dni sprzedał się w 12 tys egzemplarzy!

Każdy z dostępnych na rynku suchych szamponów pachnie inaczej i z łatwością można go również dopasować do potrzeb naszych włosów. Sposób użycia jest bardzo prosty, ale należy pamiętać o trzech żelaznych zasadach, dzięki którym fryzura będzie wyglądać perfekcyjnie:

  • Przed użyciem suchego szamponu, wstrząśnij energicznie butelką, aby wszystkie składniki dobrze wymieszały się ze sobą.
  • Aplikuj suchy szampon na wydzielone sekcje z odległości około 15-20 cm.
  • Bezpośrednio po aplikacji wmasuj suchy szampon we włosy, a jeżeli nie zrobiłaś tego zbyt dokładnie, wyczesz nadmiar szczotką.

Jeśli jesteś ciekawa, po które suche szampony warto sięgnąć, zajrzyj do naszej galerii. Wybrałyśmy nie tylko te najbardziej popularne, ale również te najbardziej skuteczne. 

Zdjęcie główne: istockphoto.com

1 z 8

Nivea, Fresh Revive , 3 in 1 Trockenshampoo

Nivea, Fresh Revive , 3 in 1 Trockenshampoo
  • Nivea, Fresh Revive, w kolorze light, w kolorze medium, w kolorze dark - 15 zł
2 z 8

Batiste, Pink Pineapple, Dry Shampoo

Batiste, Pink Pineapple, Dry Shampoo
3 z 8

L'Oreal Paris, Magic Shampoo, Invisible Dry Shampoo

L'Oreal Paris, Magic Shampoo, Invisible Dry Shampoo
4 z 8

L'biotica, Biovax, Opuntia Oil & Mango, Suchy Szampon

L'biotica, Biovax, Opuntia Oil & Mango, Suchy Szampon
5 z 8

Aussie, Wash + Blow in a Can, Peach Fusion, Dry Shampoo

Aussie, Wash + Blow in a Can, Peach Fusion, Dry Shampoo
6 z 8

Sephora, Collection, Coconut Water Dry Schampoo

Sephora, Collection, Coconut Water Dry Schampoo
7 z 8

Klorane, Shampooing Sec au Lait d`Avoine

Klorane, Shampooing Sec au Lait d`Avoine
8 z 8

Pantene, Pro-V, Volume Booster, Dry Shampoo

Pantene, Pro-V, Volume Booster, Dry Shampoo
Komentarze