klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
Rzadkie włosy - fryzury
Fryzury

Rzadkie włosy – fryzury, które ukryją brak objętości

Rzadkie włosy można zagęścić nie tylko dzięki właściwościom odżywek, szamponów, czy serum. Fryzury dla rzadkich włosów są równie skuteczne, co produkty do pielęgnacji. Jest jedna różnica – włosów przybywa nam jedynie wizualnie.
Marta Średnicka
luty 04, 2020

Rzadkie włosy to zmora wielu kobiet. Winą za ich utratę możemy jednak obarczać głównie geny, a dopiero później niewłaściwą pielęgnację i stylizację. Żeby dodać im odrobinę objętości, warto więc zadbać o zmianę nawyków i zrezygnować np. z prostowania włosów, ale przede wszystkim zastanowić się również nad zmianą fryzury. W dużej mierze to właśnie ona determinuje, czy nasze włosy odbierane są przez innych za rzadkie. Jeśli dobierzemy odpowiednie cięcie, nikt oprócz nas nie będzie wiedział o naszej frustracji z powodu niewystarczająco gęstych włosów.

Zobacz także: Rzadkie włosy - jak je wzmocnić i zagęścić?

TOP 5 kremów BB na lato. Przykryją nie tylko przebarwienia

Co sprawia, że rzadkie włosy wyglądają na gęste?

Odpowiednia długość

Rzadkie włosy uwielbiają krótkie cięcie. Dzieje się tak nie bez powodu. To właśnie krótkie fryzury są odpowiedzialne za lekkość włosów i ich łatwiejsze unoszenie się. Rzadkie włosy łatwo jest obciążyć. Długie pasma sprawiają więc, że fryzura opada, a włosy przylegają do skóry, sprawiając wrażenie jeszcze bardziej cienkich i przerzedzonych.

Grzywka

Grzywka, choćby stworzona z niewielkiej ilości włosów, dodaje im objętości. Sprawia wrażenie, że włosów na głowie jest więcej dzięki opadaniu na twarz. Grube, cięte na prosto grzywki są lepszym rozwiązaniem niż te cienkie. Potrafią skutecznie odwrócić uwagę od pozostałej części włosów i nawet wydawać się od nich grubsze.

Cięcie w stylu bob

Cienkie włosy kochają fale i fryzury bob. Niezależnie od ich rodzaju i wersji – asymetryczny, blunt bob, long bob, wszystkie są stworzone dla rzadkich włosów. Wzbogacone o luźne fale w stylu messy stworzą wrażenie podwójnej objętości. Co więcej, są niezwykle modne.

Zainspiruj się fryzurami dla rzadkich włosów z naszej galerii.

Zobacz także: Modne fryzury 2020: bob, pixie, grzywka.

Zobacz także: Asymetryczny bob na cienkie włosy.

Źródło zdjęcia głównego: Pinterest

1 z 6

Rzadkie włosy - rozchylone partie

Rzadkie włosy - rozchylone partie
Pinterest https://pl.pinterest.com/pin/242842604894215229/

Włosy przerzucone na jedną stronę zawsze sprawią, że wydawać się ich będzie więcej. Warunek jest jeden. Nie mogą opadać na płasko. Dobrze więc, jeśli towarzyszą im fale lub „pożyczona” grzywka. Rzadkie włosy lubią małe oszustwa.

2 z 6

Rzadkie włosy - french bob

Rzadkie włosy - french bob
Pinterest https://pl.pinterest.com/pin/740349626228889442/

Francuski bob jest jedną z najbardziej szykownych fryzur. Jest też równie pochlebny dla rzadkich włosów. W połączeniu z prostą grzywką, jest niezawodnym kamuflażem dla cienkich pasm. Rzadkie włosy (i twoje przyjaciółki) pokochają to cięcie.

3 z 6

Rzadkie włosy - pełna grzywka

Rzadkie włosy - pełna grzywka
Pinterest https://pl.pinterest.com/pin/235594624244389443/

Grzywka potrafi zdziałać cuda, jeśli masz rzadkie włosy. Im bardziej gęsta, tym lepiej. Im dłuższa, tym lepiej. Oczywiście nie mówimy o sytuacjach, kiedy włoski wchodzą w oczy.

4 z 6

Rzadkie włosy - pixie

Rzadkie włosy - pixie
Pinterest https://pl.pinterest.com/pin/686095324467676971/

Pixie to jedna z odważniejszych fryzur. Dzięki niej można łatwo ukryć rzadkie włosy, bo zostają one w większej części obcięte. Pozostawiona część włosów po jednej stronie będzie sprawiała wrażenie gęstej.

5 z 6

Rzadkie włosy - blunt bob

Rzadkie włosy - blunt bob
Pinterest https://pl.pinterest.com/pin/538461699196794966/

Takie cięcie sprawia, że rzadkie włosy zyskują lekkości, a końcówki są bardziej widoczne. To sprawia, że włosy są optycznie uniesione. Poza tym, to jedna z modniejszych fryzur ostatnich lat.

6 z 6

Rzadkie włosy - dodatki i upięcia

Rzadkie włosy - dodatki i upięcia
Pinterest https://pl.pinterest.com/pin/93238654773302506/

Rzadkie włosy kochają dodatki. W trendzie opasek i wstążek, można zaszaleć i puścić wodze wyobraźni, tworząc upięcia i wiązania, które nie tylko ukryją brak objętości, ale również sprawią, że ich ilość optycznie się zwiększy. Nie ma lepszego sposobu na odwrócenie uwagi od cienkich włosów. Możesz śmiało używać ich przy rozpuszczonych włosach, jak również tworząc na głowie messy bun.

Komentarze