klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
włosy sombre
Fryzury

Sombre na włosach - jak wygląda i komu pasuje?

Koloryzacja sombre od lat nie wychodzi z mody. Jest twarzowa i bardzo naturalna. Jak wygląda i komu pasuje?
Laura Osakowicz
styczeń 30, 2020

Sombre to trójwymiarowa koloryzacja włosów, którą wykonuje się rozjaśniając pasma na różnych wysokościach i z różną intensywnością. W odróżnieniu od ombre celem nie jest uzyskanie jednolitego przejścia koloru, choć sombre jest tak naprawdę delikatniejszą i bardziej naturalną wersją ombre - w końcu nazwa tego trendu powstała od skrócenia 'soft ombre'.

Zobacz także: Odrosty - szybkie sposoby na ich zakamuflowanie 

Usta ombre! Zobacz jak szybko i łatwo je wykonać!

Czym charakteryzuje się koloryzacja sombre? 

Najważniejszą cechą sombre jest brak wyraźnego przejścia koloru z odrostów do jaśniejszego dołu. W sombre rozjaśnione pasma zaczynają się wysoko, niektóre centymetr od skóry głowy, a jednocześnie są bardziej zbliżone do naturalnego koloru włosów. Kontrast między ciemnym odrostem a rozjaśnionymi końcówkami nie powinien w sombre wynosić więcej niż 3 tony. 

Sombre - dla kogo?

Sombre wygląda najlepiej na włosach w odcieniu średniego blondu. Pozwala w łatwy sposób osiągnąć wymarzony jasny kolor włosów, ale bez ryzyka zniszczenia i wysuszenia włosów. Nie oznacza to jednak, że brunetki nie mogą sobie pozwolić na koloryzacje w stylu ombre. Wręcz przeciwnie! Takie rozjaśnienie włosów doskonale wygląda także na ciemnych włosach, ale efekt jest delikatny - włosy wyglądają jak rozjaśnione słońcem.

Aby koloryzacja sombre prezentowała się jak najlepiej wiele fryzjerów radzi, aby delikatnie wycieniować pasma. Dzięki temu cała fryzura nabierze jeszcze więcej lekkości i trójwymiarowego efektu. 

Na sombre mogą zdecydować się zarówno osoby o krótkich włosach, jak i takich o średniej długości. Najlepszy efekt jednak da ta koloryzacja na długich włosach, w szczególności takich które nigdy wcześniej nie były farbowane.

Zalety koloryzacji sombre

Jedną z największą zalet koloryzacji sombre w opozycji do równomiernego koloru jest brak konieczności częstego farbowania włosów. Dobrze wykonane sombre możemy wykonywać ponownie nawet raz na pół roku! Natomiast w stosunku do ombre daje o wiele bardziej subtelny i naturalny efekt. Ważne jest także to, że uzyskujemy włosy wyglądające na dużo jaśniejsze, choć w rzeczywistości do wykonania koloryzacji została użyta niewielka ilość rozjaśniających produktów. Włosy rozjaśnione techniką sombrę będą więc w o wiele lepszej kondycji niż takie, które rozjaśnimy całymi pasmami od nasady.

Sombre to koloryzacja, która w łatwy i szybki sposób potrafi całkowicie odmienić wizerunek. Refleksy dodają blasku skórze i lekkości całej fryzurze, a delikatne przejście kolorów sprawia, że włosy nadal wyglądają bardzo naturalnie. Inspiracje na koloryzację w stylu sombre znajdziecie w naszej galerii.

Zobacz także: Jak naturalnie przyciemnić włosy w domu?

Źródło zdjęcia głównego: Pinterest

1 z 5

Koloryzacja włosów sombre

Koloryzacja włosów sombre
Instagram https://www.instagram.com/p/B74EyLVp4LM/
2 z 5

Koloryzacja włosów sombre

Koloryzacja włosów sombre
Instagram https://www.instagram.com/p/B78Hcb-nCM1/
3 z 5

Koloryzacja włosów sombre

Koloryzacja włosów sombre
Instagram https://www.instagram.com/p/B78JY2IHO2_/
4 z 5

Koloryzacja włosów sombre

Koloryzacja włosów sombre
Instagram https://www.instagram.com/p/B78J2B2HsH9/
5 z 5

Koloryzacja włosów sombre

Koloryzacja włosów sombre
Instagram https://www.instagram.com/p/B78GlfkHhrt/
Komentarze