klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
strefa męska
Stylizacja brody - jak dobrać odpowiedni zarost do kształtu twarzy?
Fryzury

Stylizacja brody - jak dobrać odpowiedni zarost do kształtu twarzy?

Stylizacja brody nie należy do najłatwiejszych zadań. Warto jednak się postarać, bo odpowiednio dobrany zarost może całkowicie odmienić wygląd. Podpowiadamy, jaki typ wybrać do poszczególnych kształtów twarzy i na co jeszcze zwracać uwagę przy stylizacji brody.
Redakcja Wizaz.pl
kwiecień 21, 2021

Stylizacja brody wymaga sporo wprawy. Zupełnie inaczej, jeśli oddajemy się w ręce profesjonalnego barbera, a co innego, gdy chcemy zrobić to samodzielnie w domu. Tutaj wszystko się komplikuje, bo jednak okazuje się, że nie wystarczy wziąć do ręki nożyczek lub trymera i lekko przyciąć zarost. Dobra wiadomość jest jednak taka,  że po pewnym czasie, metodą prób i błędów można osiągnąć w stylizacji brody poziom "master".
 

Tylko teraz! Liposukcja ultradźwiękowa Vaser Lipo: -50% na drugi i każdy kolejny obszar!

Stylizacja brody w domu - od czego zacząć?

Stylizacja brody powinna być przemyślana. Aby zarost dobrze wyglądał, musi być przede wszystkim odpowiednio dobrany do kształtu twarzy. Należy wziąć również pod uwagę jego gęstość, ponieważ niektóre brody wymagają bujnego owłosienia. Nie można zapomnieć też o stylu - ma podkreślać to, co najlepsze.

Ponadto warto zainwestować w dobre kosmetyki do stylizacji brody, które nadadzą jej odpowiedni kształt oraz nawilżą i nabłyszczą włoski. 


 


Stylizacja brody - jak dobrać odpowiedni zarost do kształtu twarzy?


Stylizacja brody - twarz owalna 

Stylizacja brody u mężczyzn mających owalny kształt twarzy jest jednym z łatwiejszych zadań. Jest dość proporcjonalna, dlatego można sobie pozwolić na każdy rodzaj zarostu. Aby wyostrzyć rysy, należy po bokach wyrównać włoski, a wzdłuż linii żuchwy pozostawić trochę dłuższe.


Stylizacja brody - twarz w kształcie serca

W przypadku twarzy w kształcie serca należy skupić się na złagodzeniu ostrych rysów. Przy wydłużonej, wąskiej brodzie oraz szerokich policzkach warto zdecydować się na klasyczną stylizację - równa długość włosów wymodelowana na półokrągło. 
 

Stylizacja brody - twarz kwadratowa

Cechami szczególnymi jest tutaj niskie czoło oraz wyraźnie zarysowana szczęka. Całą uwagę skupiamy na podbródku - po bokach wyrównujemy włoski, na dole zostawiamy dłuższe. W ten sposób twarz się wysmukli. Mężczyźni o takim kształcie twarzy dobrze będą wyglądać w tzw. "kotwicy" (cienki pasek wąsów i broda wymodelowana na kształt kotwicy), koziej bródce, a także w bujnym zaroście okalającym policzki.

 

Stylizacja brody - twarz okrągła

U posiadaczy okrągłej twarzy sprawdzi się styl na na tzw. "kozią bródkę". Wzdłuż kości policzkowych włoski powinny być starannie przystrzyżone, natomiast na brodzie nieco dłuższe. Tutaj bardzo istotne jest wyostrzenie rysów. 

 

Stylizacja brody - twarz diamentowa

W stylizacji brody u osób mających twarz w kształcie diamentu działa podobna zasada, jak w przypadku twarzy w kształcie serca - chodzi o złagodzenie ostrych rysów i ukryciu podróbka. Efektownie będzie wyglądać kotwica. Ograniczyć należy stylizacje w tzw. szpic. 
 

Stylizacja brody - twarz trójkątna

Twarz trójkątna jest bardziej wymagająca. Szpiczasty podbródek, wysokie czoło i zarysowane policzki ograniczają pole do popisu. Zdecydowanie odradza się kozią bródkę. Najlepiej, gdyby zarost po podcięciu był prostokątny - w ten sposób proporcje będą wyrównane. 

Komentarze
kształty twarzy
iStock
Styl życia Kształty twarzy – jak je rozpoznać?
Kształty twarzy są istotne przy wyborze fryzury oraz okularów korekcyjnych lub przeciwsłonecznych. Ale potrafiąc prawidłowo rozpoznać swój kształt twarzy możemy go też skorygować używając kosmetyków do konturowania.
Matylda Nowak
październik 27, 2020

Kształty twarzy rozróżniamy przede wszystkim po to, żeby ułatwić sobie wybranie oprawek okularów i fryzury. Kształt twarzy ma również wpływ na regulację brwi , miejsce aplikacji różu do policzków , bronzera  czy rozświetlacza , wybór nakrycia głowy czy kolczyków. Ignorując kształt twarzy możemy niechcący podkreślić jej i tak już mocne cechy – na przykład mocno zarysowaną szczękę lub spiczastą brodę – i w konsekwencji wyglądać karykaturalnie. ;-) Jakie są kształty twarzy i jak je rozpoznać? Jeśli chcesz rozpoznać, jaki masz kształt twarzy, zaczesz włosy (najlepiej mokre) do tyłu i zwiąż je w niski kucyk na karku . Poproś kogoś, żeby zrobił ci zdjęcie. Stań wyprostowana na wprost tej osoby, patrząc w obiektyw aparatu. Dla wygody możesz potem wydrukować takie zdjęcie i na nim obrysować kontur swojej twarzy oraz zidentyfikować jej najbardziej charakterystyczne cechy.   Wyróżnia się cztery podstawowe i najbardziej popularne kształty twarzy: owalną, kwadratową, trójkątną i okrągłą. Żeby zidentyfikować swój kształt twarzy powinno się zmierzyć: szerokość czoła, szerokość twarzy na wysokości kości policzkowych, szerokość twarzy na wysokości żuchwy, odległość od linii włosów do oczu, odległość od oczu do końca nosa, odległość od zakończenia nosa do końca brody. Kształty twarzy – twarz owalna Twarz owalna jest lekko podłużna – jej długość stanowi 1,5 jej szerokości twarzy. Szczęka jest węższa niż czoło, a linia włosów lekko zaokrąglona. Kształty twarzy – twarz kwadratowa Przy takim kształcie twarzy charakterystyczna jest dość mocno zarysowana linia żuchwy. Szerokość szczęki jest zbliżona do szerokości czoła, linia włosów nad...

Przeczytaj
żuchwa
iStock
Pielęgnacja Modelowanie żuchwy - czym jest i jakie daje efekty wolumetria żuchwy?
Modelowanie żuchwy to sposób na poprawę rysów bez użycia skalpela. Odmładza, poprawia elastyczność skóry i redukuje owal twarzy. Wolumetria żuchwy pozwala na odjęcie twarzy lat nawet w kilkanaście minut.
Marta Średnicka
grudzień 31, 2020

Modelowanie żuchwy, czyli inaczej wolumetria twarzy jest popularnym zabiegiem medycyny estetycznej, który pozwala na poprawę rysów przy użyciu kwasu hialuronowego . Wykonuje się go głównie ze względu na poszerzenie owalu twarzy, które następuje z wiekiem, a któremu towarzyszy m.in. opadanie policzków w okolicach kości. To właśnie dzięki pogłębianiu się tzw. piramidy starości, skóra staje się też mniej elastyczna i obwisła. Czym jest modelowanie żuchwy? Modelowanie żuchwy to zabieg opierający się na przywróceniu skórze jędrności i zniwelowania oznak starzenia się . Można to osiągnąć dzięki wyrównaniu konturu twarzy , wypełnieniu skóry w miejscach z ubytkiem tkanki tłuszczowej, ale też jej podniesieniu. Wypełniacze, jakie stosuje się do modelowania żuchwy są gęste, co pozwala na łatwą pracę ze skórą i nadawanie twarzy odpowiedniego kształtu. Wolumetria żuchwy pozwala na poprawę kształtu twarzy, jej optycznym odmłodzeniu, ale też swobodne modelowanie skóry, dzięki czemu możemy zmienić jej rysy. Dodatkowo zabieg nawilża skórę , dodaje jej elastyczności, ale też pozwala na osiągnięcie naturalnego efektu, bez użycia skalpela. Cena zabiegu modelowania żuchwy waha się w zależności od wybranej kliniki, jednak koszt wolumetrii utrzymuje się na poziomie ok. 500 zł. Zobacz także:  Jessica Mercedes przeszła operację szczęki. Jak teraz wygląda blogerka? Jak przebiega modelowanie żuchwy czyli wolumetria twarzy? Modelowanie żuchwy to stosunkowo szybki i łatwy zabieg medycyny estetycznej. Polega na wstrzyknięciu w obszar znajdujący się między brodą a policzkami kwasu hialuronowego (czasami zastępowanymi przez inne wypełniacze, jak hydroksyapatyt wapnia, czy toksyna botulinowa redukująca kwadratowy kształt...

Przeczytaj
cieniowane włosy do ramion
iStock
Fryzury Modne fryzury: Cieniowane włosy do ramion
Cieniowane włosy do ramion to fryzura, która pasuje do każdego kształtu twarzy, jednak należy pamiętać o kilku zasadach. Przede wszystkim nie sprawdzi się ona przy bardzo cienkich lub rzadkich włosach, a ponadto bardzo mocne cieniowanie może sprawić, że włosy nie będą dobrze się układać!
Aneta Zygmuntowicz
listopad 23, 2020

Cieniowane włosy do ramion zazwyczaj świetnie się układają, są odbite od nasady i mają mega objętość. To świetny wybór przy okrągłej buzi, ostrych rysach twarzy, a także przy owalnym kształcie twarzy. W cieniowanych włosach właściwie każdy będzie wyglądać świetnie, jednak trzeba pamiętać, by dobrać odpowiedni rodzaj cieniowania do kształtu twarzy i rodzaju włosów. Komu pasują cieniowane włosy do ramion? Cieniowane włosy do ramion będą pasować do różnych kształtów twarzy i typów urody . Przede wszystkim przy cieniowaniu włosy nabierają objętości, dużo lepiej się układają i nie trzeba ich nadmiernie stylizować. Dodatkowo sprawiają, że rysy twarzy są bardziej łagodne, dlatego świetnie sprawdzą się u posiadaczek ostrych rysów.  Taka fryzura świetnie sprawdzi się przy grubych i gęstych włosach, które są przyklapnięte. Dzięki takiemu cieciu sprawimy, że będą one odbite od nasady i zyskają lekkość. Pamiętajcie, że jeśli macie tendencje do puszenia się włosów, po mocnym cieniowaniu mogą się one puszyć jeszcze bardziej! Na mocno cieniowane włosy muszę uważać osoby, które mają cienkie i rzadkie pasma . Przy mocnym cieniowaniu mogą się one wydać jeszcze rzadsze, a końcówki naszych włosów nie będą wyglądać dobrze. W tym przypadku zamiast dodać im objętości jeszcze bardziej je przerzedzimy.  Mocno wycieniowane włosy do ramion Mocno wycieniowane włosy to świetna propozycja dla osób o ostrych rysach twarzy. Dodatkowo świetnie sprawdzi się przy włosach falowanych i kręconych. Takie włosy od razu nabierają objętości i są lekkie . Pamiętajcie jednak, że przy mocno cieniowanych włosach mogą się one zacząć falować i podwijać, a nie każdy lubi taki efekt.        ...

Przeczytaj
Fotolia
Makijaż Błędy w stosowaniu różu do policzków
Róż do policzków jest jednym z najbardziej niedocenianych kosmetyków do makijażu – może nadać twarzy zupełnie innego charakteru, a nawet zastąpić produkty do konturowania. W obawie o efekt klauna często odruchowo go unikamy. Niepotrzebnie! Przed wami najczęściej popełniane błędy w aplikacji różu i sposoby, które pozwolą im zapobiec.
Aleksandra Wójcik
lipiec 21, 2016

Aplikacja różu w pudrze na płynnym podkładzie Róż zawsze należy łączyć z podkładem o tej samej konsystencji, tj. róż w pudrze nakładamy na sypki podkład, a płynny – na podkład o konsystencji kremowej. Kiedy próbujemy nałożyć sypki puder na płynny podkład, powstają smugi, a pigment osadza się, zamiast wtapiać w skórę. Zobacz też:  Róż różowi nierówny. Jaki kolor na policzki? Niebranie pod uwagę kształtu twarzy Podobnie jak kosmetyki do konturowania, tak i róż nadaje się do równoważenia rysów twarzy. Jeśli mamy twarz kwadratową lub w kształcie serca, skoncentrujmy się na tzw. jabłkach policzków. Przy dłuższej lub owalnej twarzy róż najlepiej nałożyć wzdłuż kości policzkowych. Posiadaczki okrągłej twarzy powinny z kolei skupić się już na bokach policzków. Nakładanie różu nie tym, co trzeba Teoretycznie róż można nakładać palcem lub dołączonym do kosmetyku aplikatorem, ale po co, skoro wybierając inny sposób aplikacji można zapewnić makijażowi lepsze wykończenie? W nakładaniu różu najlepiej sprawdza się okrągły, gęsty pędzel duo-fiber, czyli z dwukolorowym włosiem, który zapewnia większą precyzyjność i równomierną aplikację kosmetyku. Zobacz też:  11 kultowych różów do policzków z KWC – znasz je wszystkie? Stosowanie różu jako ostatniego kosmetyku W aplikacji makijażu znaczenie ma nie tylko to, jakich kosmetyków używamy, ale również to, w jakiej kolejności je nakładamy. Często odruchowo aplikujemy róż w ostatniej kolejności, ale warto zrobić to ciut wcześniej, a mianowicie po nałożeniu bronzera i przed zastosowaniem rozświetlacza. Może się nawet okazać, że rozświetlacz okaże się zbędny. Co więcej, róż warto nałożyć po pomadce, ponieważ kolory ust i policzków powinny się dopełniać. Zobacz też:  Zamiast konturowania - draping. Czy nowa technika nakładania...

Przeczytaj