Ta drogeryjna odżywka wygładzająca włosy daje efekt szklanej tafli jak z reklamy. Znajomi pytają, czy robiłam keratynowe prostowanie
Ta drogeryjna odżywka wygładzająca włosy sprawia, że kosmyki wyglądają, jakbyś właśnie wyszła z salonu fryzjerskiego. Są gładkie, lśniące, łatwe w rozczesywaniu, a do tego pachnące jak najdroższe kosmetyki pielęgnacyjne. To jedno z ulubionych, kosmetycznych odkryć Wizażanek. Produkt całkowicie zmienia strukturę pasm i wydobywa z włosów maksimum blasku w zaledwie kilka minut.
Ta drogeryjna odżywka wygładzająca włosy nie tylko prostuje i nabłyszcza pasma, ale działa także jak regeneracyjny eliksir. Produkt ten stanowi część większej serii, stworzonej z myślą o różnych typach włosów. Regularne stosowanie wpływa na poprawę ich struktury i daje efekt "szklanej tafli". Kosmyki wyglądają jak z reklamy, a dodatkowo pięknie pachną przez cały dzień.
Spis treści:
- Jak działa drogeryjna odżywka wygładzająca włosy?
- Skład i właściwości pielęgnacyjne odżywki Elseve Glycolic Gloss
- Opinie Wizażanek o drogeryjnej odżywce wygładzającej włosy Elseve Glycolic Gloss
- Wady i zalety odżywki z silikonami: obalamy mity!
Jak działa drogeryjna odżywka wygładzająca włosy?
Loreal Elseve Glycolic Gloss to odżywka, która działa jak profesjonalny zabieg w domowym zaciszu. Dzięki specjalnym składnikom regenerującym i zabezpieczającym łuski włosowe, produkt działa jak tarcza ochronna, która nie tylko zapobiega puszeniu się włosów, ale też nadaje im miękkości i zdrowego połysku. Efekt wygładzenia jest natychmiastowy, bo włosy już po pierwszym użyciu stają się jedwabiste, bardziej sprężyste i lśniące. To prawdziwa gratka wśród drogeryjnych odżywek, szczególnie dla osób, które zmagają się z problemem matowych, suchych pasm. Co ważne, kosmetyk nie obciąża włosów, więc nie musisz martwić się o to, że fryzura straci na objętości. Ważne jest jednak to, aby aplikować ją od linii uszu aż po same końce.
Skład i właściwości pielęgnacyjne odżywki Elseve Glycolic Gloss
Formuła odżywki Elseve Glycolic Gloss, jak sama nazwa wskazuje, opiera swoje działanie na kwasie glikolowym i specjalnym kompleksie nabłyszczającym, które razem wzmacniają włókna włosów, poprawiając ich elastyczność i blask. W składzie produktu znajdziesz także szereg innych substancji odżywczych, w tym m.in.:
- Cetearyl Alcohol – to alkohol tłuszczowy, który pełni funkcję emolientu. Choć słowo "alkohol" może kojarzyć się z wysuszaniem, cetearyl alcohol działa odwrotnie, ponieważ mocno nawilża i wygładza włosy. Tworzy ochronną barierę na powierzchni włosa, zatrzymując wilgoć wewnątrz. Dzięki temu włosy stają się miękkie i gładkie, a ich struktura jest silnie chroniona przed uszkodzeniami mechanicznymi i czynnikami zewnętrznymi (np. zmienne warunki pogodowe i duża wilgotność powietrza).
- Amodimethicone – jest to silikon o właściwościach ochronnych i wygładzających. Tworzy delikatny film na powierzchni włosów, co zapobiega ich puszeniu się i chroni przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych, takich jak wilgoć czy promieniowanie UV. Stosowany w rozsądnych ilościach nie obciąża włosów i ułatwia ich rozczesywanie. Nie powinien być używany w codziennej pielęgnacji włosów, ponieważ trudno się go zmywa.
Opinie Wizażanek o drogeryjnej odżywce wygładzającej włosy Elseve Glycolic Gloss
Recenzentki katalogu KWC bardzo pozytywnie oceniają odżywkę Loreal Elseve Glycolic Gloss. W swoich opiniach wielokrotnie podkreślają, że efekty wygładzenia i nabłyszczenia są widoczne już po pierwszym użyciu, a po wyschnięciu lub wysuszeniu włosy stają się miękkie i lepiej się układają. Produkt zdobył ocenę 4,8/5 gwiazdek i został oceniony 198 razy!
Zobacz także
Trzymam produkt na włosach tak do 5 minut i to optymalny czas, żeby zobaczyć już działanie na włosach. Po wysuszeniu są one cudnie gładkie, ale sypkie i sprężyste jednocześnie. Nie są w żaden sposób obciążone - tak samo lekkie i naturalnie układające się, z tą różnicą, że bez efektu puszenia i odstających włosków. Różnicę czuć już w dotyku, są tak gładkie i śliskie, że czasem wymykają się z gumki do włosów. Świetnie się rozczesują, nie ma żadnych problemów z plątaniem, do czego (niestety) trochę się na przestrzeni lat przyzwyczaiłam.
Wizażanki doceniają także fakt, że odżywka nie obciąża włosów, co czyni ją odpowiednią nawet dla osób z cienkimi pasmami. Zachwalane są także szybkie rezultaty – już po kilku minutach włosy stają się bardziej elastyczne i gładkie.
Odżywkę otrzymałam do przetestowania od Wizaż.pl. Odkąd stan moich włosów znacznie się pogorszył, nie wyobrażam sobie mycia włosów bez użycia odżywki lub maski. Ten produkt idealnie wpasował się w moją pielęgnację (...). Zapach tak jak w przypadku reszty kosmetyków z serii Glycolic Gloss bardzo mi się podoba. Po użyciu odżywki włosy są wyraźnie gładsze, mniej się puszą, a bardziej błyszczą. Łatwiej się rozczesują. Jest to jedna z lepszych odżywek jakie miałam okazję stosować.
Wady i zalety odżywki z silikonami: obalamy mity!
Zalety odżywki Loreal Elseve Glycolic Gloss:
- Włosy zyskują zdrowy połysk i stają się jedwabiście gładkie.
- Formuła odżywki ułatwia rozplątywanie włosów.
- Składniki takie jak amodimethicone tworzą na włosach ochronną warstwę, chroniąc je przed wilgocią, promieniami UV oraz zanieczyszczeniami.
- Odżywka pozostawia na włosach piękny, długo utrzymujący się zapach.
- Daje szybki efekt wizualnej poprawy kondycji włosów.
Wady odżywki Loreal Elseve Glycolic Gloss:
- Silikon, choć wygładza i chroni włosy, ma tendencję do osadzania się na pasmach, co może prowadzić do ich obciążenia.
- Odżywka wymaga stosowania mocnych szamponów oczyszczających (tzw. "rypaczy").
- Zbyt częste stosowanie może to prowadzić do nadbudowy warstwy silikonowej, która blokuje dostęp składników odżywczych.
- Nie zastępuje pełnej równowagi PEH.
Pamiętaj, że silikony w pielęgnacji nie są złe same w sobie – pełnią ważną rolę w wygładzaniu i ochronie włosów, jednak kluczem jest umiar w ich stosowaniu. Odpowiednio domywane mogą znacząco poprawić wygląd pasm. Ważne jest jednak, aby pamiętać o równowadze PEH i nie traktować odżywki jako jedyny element pielęgnacji. Aby usunąć nadbudowę silikonów, konieczne jest okresowe stosowanie mocniejszych szamponów, a więc tzw. rypaczy.