klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
Fryzury

Ta fryzura będzie hitem wiosny! Kwadratowe włosy zdominują ulice

Z grzywką czy bez, postrzępione czy obcięte pod linijkę - square haircut zawsze będzie wyglądać perfekcyjnie. Jest tylko jeden warunek - włosy muszą sięgać maksymalnie do połowy szyi.
Milena Majak
luty 20, 2019

Kwadratowa fryzura czy kwadratowe włosy już od dawna przyciągają uwagę wirtuozów fryzjerstwa. Nie można jej odmówić elegancji, jak i tego, że bardzo łatwo ją wystylizować. A ponieważ wiosną zwykle decydujemy się na spore zmiany w wyglądzie, to idealna pora na to, aby poddać się metamorfozie włosowej! 

Te fryzury zdominują 2019 rok. Gwiazdy już je noszą!

Trendy włosowe 2019: Kwadratowa fryzura

Włosy obcięte na wzór kwadratu to znak rozpoznawczy Anny Wintour, redaktor naczelnej amerykańskiego wydania "Vogue". To dzięki niej ta fryzura stała się ponadczasowa - nosi ją niezmiennie od co najmniej lat 80. ubiegłego wieku.

Najlepszym dowodem na to, że takie cięcie jest ponadczasowe i pasuje kobietom niezależnie od wieku, jest także córka Victorii Beckham, Harper. Już jakiś czas temu obcięła piękne długie włosy do ramion, a teraz są jeszcze krótsze za sprawą square haircut. Przez to jest też łudząco podobna do Wintour.

Na całe szczęście tego typu fryzura nie jest ograniczeniem dla żadnego typu włosów. Można ją wykonać zarówno na tych prostych, falowanych, jak i kręconych, a mimo to będzie wyglądała tak samo elegancko. Chociaż naszym zdaniem delikatne zmierzwienie pasm doda fryzurze nonszalancji, a taki akcent zawsze odejmuje lat. 

W naszej galerii możecie zobaczyć kilka propozycji czesania obciętych na kwadrat włosów. Który wariant podoba wam się najbardziej? :)

Jeśli już zdecydujesz się na takie cięcie, pamiętaj, że wymaga ono odpowiedniej stylizacji. Przed ułożeniem fryzury pamiętaj o ochronie przed wysoką temperaturą oraz podniesieniu włosów u nasady na okrągłej szczotce. Dla twoich włosów najlepsza będzie szczotka z naturalnego włosia z drewnianą rączką, która sprawi, że włosy nie będą się plątać o plastikowe elementy rączki. Aby włosy były bardziej lśniące użyj na koniec prostownicy, która wygładzi pasma włosów i nada im blasku.

Myślisz o zmianie koloru włosów? Zainwestuj w farbę w atrakcyjnej cenie, na stronie Notino kody promocyjne

Zdjęcie główne: Pinterest.com

1 z 4

Kwadratowe cięcie

Kwadratowe cięcie
Pinterest.com https://www.pinterest.com/pin/Acu1eGV-OGxNiSJlws0Cx0rC5PrcVBKM_jgOLr9eBxnyZOC2DzLckjs/
2 z 4

Kwadratowe cięcie

Kwadratowe cięcie
Pinterest.com https://www.pinterest.com/pin/136163588710019964/
3 z 4

Kwadratowe cięcie

Kwadratowe cięcie
Pinterest.com https://www.pinterest.com/pin/299700550196145179/
4 z 4

Kwadratowe cięcie

Kwadratowe cięcie
Pinterest.com https://www.pinterest.com/pin/AR87Y7YGoDSv8tvGpT7vnCkzhDfLe9nJLv25EtL4p-NQB4LVPCiu7X8/
Komentarze