klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
Fryzury

Ta męska fryzura była szczytem obciachu. Teraz noszą ją kobiety i... wyglądają sexy

Jeszcze do niedawna ta fryzura była uważana za największe faux pas, jakie stylista mógł popełnić. Modna szczególnie w latach 80. i wczesnych 90. teraz wraca w odrobinę bardziej nowoczesnej wersji.
Milena Majak
maj 09, 2017

Na cięcie w stylu mullet mogą pozwolić sobie zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Rodzi się zatem pytanie, czy w takiej fryzurze można w ogóle dobrze wyglądać? Oczywiście, że tak! I wcale nie trzeba w to wkładać ogromnego wysiłku :).

Zobacz także: W dzieciństwie nienawidziłaś tej ozdoby! Teraz ją pokochasz - wracają kultowe frotki

Modne fryzury 2020: Grzegorz Duży o fryzurze, która podkreśla rysy twarzy

Cięcie old-sdchool mullet

Na pewno kojarzysz styl wokalistów zespołu Modern Talking oraz Beastie Boys (ci śpiewali nawet o "Mullet Head"). Podobną fryzurę nosił również David Bowie. Chyba śmiało można powiedzieć, że to właśnie od nich wzięło się cięcie old-school mullet. Ich znakiem rozpoznawczym były włosy - krótko obcięte u góry i dłuższe na dole. Kilkanaście lat później moda na nią powróciła. Pojawiała się głównie u młodych dziewczyn, które podchwyciły styl emo. Przez kolejne lata raczej wyśmiewano cięcie old-school mullet. Aż do teraz.

Zdjęcie: Pinterest; Pinterest

A jeśli jeszcze nie zwróciłaś uwagi podpowiadamy, że niemal wszystkie modelki sieciówek ZARA i Mango mają identyczną fryzurę. To właśnie old-school mullet, ale w nieco bardziej nowoczesnym wydaniu. Dlatego śmiało możemy chyba zmienić nazwę na new-school mullet.

Wersja tej fryzury z 2017 roku jest niezwykle przemyślana a cieniowane pasma płynnie przechodzą między sobą, co czyni ją bardzo elegancką. Różnica między poszczególnymi długościami jest krótsza, więc nie widać aż tak drastycznej różnicy. Warstwy są delikatniejsze, bardziej wymieszane. Może pasować zarówno do prostych włosów, jaki kręconych. Najprościej mówiąc - cięcie jest dużo bardziej subtelne.

Zobacz także: Fryzura na imprezę z krótkich włosów - jak zrobić?

New-school mullet nosi już chociażby Emily Ratajkowsky:

Zajrzyj do naszej galerii i sprawdź, jak ta fryzura prezentuje się w kobiecym wydaniu.

Zdjęcia: Materiały prasowe

Zapisz

1 z 4

Fryzura new-school mullet

Fryzura new-school mullet
2 z 4

Fryzura new-school mullet

Fryzura new-school mullet
3 z 4

Fryzura new-school mullet

Fryzura new-school mullet
4 z 4

Fryzura new-school mullet

Fryzura new-school mullet
Komentarze