klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
Fryzury

Tak wygląda prawdziwa zima na włosach. Winter hair to spełnienie marzeń każdej blondynki!

Bardzo jasne włosy jeszcze niedawno miały odejść do lamusa, tymczasem one nadal są jednym z wiodących trendów. Tak wygląda ich najmodniejszych odcień.
Milena Majak
listopad 28, 2018

Zbliżająca się wielkimi krokami zima to dla wielu osób czas kupowania grubych swetrów, ciepłych kurtek i butów. W tym roku przeprowadzamy nie tylko rewolucję w szafie, ale również na głowie. Za granicą jedna z popularnych gwiazd Disneya przefarbowała włosy na dość niespotykany kolor. Czyżby winter hair miały stać się hitem tegorocznej zimy?

Guy Tang pierwszy raz w Polsce! Na czym polega fenomen koloryzacji #mydentity?

Winter hair, czyli włosy w kolorze zimy

Platynowy blond to właśnie winter hair, które ostatnio sprawiła sobie Hilary Duff. Pod okiem fryzjerów Nikki Lee i Riawny Capri z Nine Zero One Salon w Hollywood, aktorka zdecydowała się na przefarbowanie się z ciemnego blondu (coś na kształt mushroom blonde) na lodowaty blond. Metamorfozę relacjonowała oczywiście na Instagramie. Przyznała, że rozjaśnianie włosów nie jest dla każdego, bo kiedy te wszystkie specyfiki pokrywały jej włosy, odczuwała dyskomfort. Miała wrażenie, jakby na jej głowie szalały płomienie.

Musimy jednak przyznać, że efekt, który uzyskała, był tego warty :).

Trudno jednak nazwać tę koloryzację bezpieczną. Mimo że istnieją na srebrzyste farby do włosów (na upartego pewnie znalazłybyśmy też białe), winter hair to po prostu mocno utlenione włosy. Co to oznacza? Wiele godzin rozjaśniania, znaczne podwyższenie stopnia ich porowatości, uwrażliwienie na wszelkiego rodzaju stylizowanie i może powodować trwałe uszkodzenia w strukturze pasm. Drastyczna dekoloryzacja powinna być po pierwsze przemyślana, po drugie wykonana u profesjonalisty, a po trzecie dokładnie zaplanowana. 

Włosy dekoloryzowane zbyt szybko i zbyt mocnymi preparatami mogą się po prostu wykruszyć - wystarczy spojrzeć na przypadek Rity Hazan. Proces powinien być rozłożony na kilka wizyt w profesjonalnym salonie kosmetycznym. Dlatego warto się zastanowić, komu powierzamy nasze włosy.

Zanim podejmiecie decyzję, zajrzyjcie do naszej galerii i zobaczcie, jak wyglądają winter hair.

Zadbaj o swoje włosy i ich ułożenie! Oszczędzaj z rabatami na sprzęt do pielęgnacji włosów, dostępny na stronie Media Expert wyprzedaże.

Zdjęcie główne: Pinterest.com

1 z 5

Winter hair, czyli zimowe włosy

Winter hair, czyli zimowe włosy
Pinterest.com https://www.pinterest.com/pin/496944140115973673/
2 z 5

Winter hair, czyli zimowe włosy

Winter hair, czyli zimowe włosy
Pinterest.com https://www.pinterest.com/pin/329959110190273403/
3 z 5

Winter hair, czyli zimowe włosy

Winter hair, czyli zimowe włosy
Pinterest.com https://www.pinterest.com/pin/516928863467220293/
4 z 5

Winter hair, czyli zimowe włosy

Winter hair, czyli zimowe włosy
Pinterest.com https://www.pinterest.com/pin/738590407609247277/
5 z 5

Winter hair, czyli zimowe włosy

Winter hair, czyli zimowe włosy
Pinterest.com https://www.pinterest.com/pin/209980401352354889/
Komentarze