klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
Ładna kobieta w krótkich włosach w kolorze blond z przeciągniętym odrostem pozuje prawym profilem do kamery na tle okien
Fryzury

Te fryzury są już niemodne! Styliści zdradzają, jak nie obcinać i nie farbować włosów

Trendy przychodzą i odchodzą, ale kiedy spojrzymy na nasze zdjęcia z przeszłości, zadajemy sobie pytanie: „Co ja sobie wtedy myślałam?!”. Żeby tego uniknąć, lepiej sprawdź, czego nie robić swoim włosom, aby później nie żałować ;)
Milena Majak
luty 20, 2017

O największych wpadkach włosowych mówili Julien Farel oraz David Mallett – czołowi styliści fryzur we Francji. Wybrali typy fryzur i koloryzacji, o których zdecydowanie kobiety powinny zapomnieć. Wiadomo że klasyka zawsze będzie ponadczasowa, więc z przyjemnością żegnamy niektóre trendy włosowe. Zastępujemy je za to zupełnie nowymi, niezwykle naturalnymi upięciami oraz koloryzacjami z dawnych lat.

W 2017 roku jednym z najmodniejszych cięć będzie „blunt bob”, czyli fryzura tworzona na tak zwanym tępym cięciu. Linia włosów powinna być równa, ale jednak delikatnie wycieniowana. Podobną popularnością zaczyna się cieszyć również grzywka „bardot bang”, którą wylansowała oczywiście Bridget Bardot. Najwięcej mówiło się o niej w latach 60. ubiegłego wieku, ale teraz przeżywa renesans i coraz więcej kobiet do niej powraca.

A jeśli jesteście ciekawe, czego nie powinnyście robić swoim włosom, zajrzyjcie do naszej galerii!

Zdjęcie główne: Pinterest

1 z 3

Tęczowe pasemka

Tęczowe pasemka
Pinterest https://www.pinterest.com/pin/69594756721193759/

Jeszcze pod koniec 2016 roku trudno było nie zauważyć różnokolorowych pasemek we włosach kobiet. Ten trend jednak nie miał szans na przetrwanie i szybko się wypalił. Widoczne rozgraniczenie pasemek jest już po prostu niemodne nawet niezależnie od tego, na jaki kolor się decydujemy. Zamiast tego warto postawić na nowoczesny balayage, który gwarantuje nam o wiele bardziej naturalny efekt niż kiedyś.

2 z 3

Kolorowe końcówki

Kolorowe końcówki
Pinterest https://www.pinterest.com/pin/173881235591677240/

W 2017 roku stawiamy na naturalność. A kolorowe końcówki (zwłaszcza różowe) niestety nie wpisują się w ten trend. Zamiast tego warto postawić na przeciągnięty odrost lub ombre, które pozwala szybko zmienić kolor bez przymusu regularnego chodzenia do fryzjera w celu odświeżenia i zakrycia odrostu. A to niezwykle wygodne rozwiązanie dla tych z nas, które chcą również zaoszczędzić odrobinę pieniędzy.

3 z 3

Sztucznie przedłużone włosy

Sztucznie przedłużone włosy
Pinterest https://www.pinterest.com/pin/216032113355550181/

Przedłużanie włosów może się skończyć tragicznie, o ile nie robimy tego w profesjonalnym salonie fryzjerskim. Źle dobrane pasma, fatalnie założone i obciążające naturalne włosy, to tylko niektóre grzeszki... Często efekt jest wręcz komiczny, bo zbyt krótkie włosy nie układają się do tych doczepionych. Lepiej zatem zrezygnować z tego zabiegu i pozwolić włosom naturalnie rosnąć.

Komentarze