klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
Fryzury

Tweedowe włosy to hit jesieni! Ta koloryzacja rozświetli każdą fryzurę

Jeśli zamierzacie rozświetlić włosy, wcale nie musicie farbować całych włosów. Tweedowa koloryzacja będzie najlepszym rozwiązaniem.
Milena Majak
październik 14, 2019

Jeśli chociaż trochę śledzicie modowe trendy, na pewno wiecie, że tweedowa tkanina cieszy się obecnie popularnością. Wyróżnia się wzorzystym i wielobarwnym materiałem. Najczęściej używa się jej do szycia męskich marynarek, ale także damskich płaszczy oraz kostiumów. Mówi się, że tweed jest elementem charakterystycznym dla brytyjskiego stylu, ale jego popularność sprawiła, że przeniósł się z ubrań na... włosy.

Te fryzury zdominują 2019 rok. Gwiazdy już je noszą!

Tweedowe włosy to następca balayage'u

Tym, co odróżnia ten trend od innych, jest odsłanianie naturalnego odcienia włosów, zamiast usuwania go czy ukrywania pod ogromną ilością pasemek. Baza jest jak najbardziej naturalna, a przede wszystkim widoczna. To na niej budowany jest subtelny kontrast w postaci rozświetlenia kosmykami.

Tweedowe włosy farbuje się pasemkami od skóry głowy. Według włoskiego kolorysty, Rexa Jimiesona, ten rodzaj koloryzacji charakteryzuje subtelna, ziemista kolorystyka, która jest ostatnio bardzo modna. Często jego klientki prosiły o wykonanie na ich włosach balayage'u z przedłużonym odrostem, ale nowa wariacja na temat tej koloryzacji jest bardziej stonowana i wykorzystuje subtelniejszą technikę podświetlania.

Kontrast jest nadal obecny, ale nie dominuje tak bardzo, jak w innych koloryzacjach. Baza jest jaśniejsza, dzięki czemu świetnie uzupełnia się z pasemkami w kolorze blondu. Dzięki czemu wszystko wygląda zdecydowanie bardziej naturalnie - tłumaczy Rexa Jimiesona.

Stylista i kolorysta Guy Tang zauważa z kolei, że ​​technika stosowana do uzyskania tweedowych włosów jest znana od wieków. A to dlatego, że jest podobno jak szycie. Wydziela się małe pasma włosów, ponieważ im grubszy kosmyk, tym większy będzie kontrast, a nie o to tutaj chodzi. 

Podoba wam się taka wariacja na temat balayage'u? :)

Zdjęcie główne: Instagram.com/hellobalayage

Komentarze
kolory włosów - jak dopasować
Pinterest@kimwasabi
Fryzury Kolory włosów - jak dobrać odpowiedni do typu urody?
Kolory włosów możemy zmieniać dziś tak samo jak makijaż w zależności od nastroju i pory roku, jednak brak dopasowania do typu urody może dodać nam lat i zmienić rysy twarzy.
Marta Średnicka
wrzesień 17, 2020

Odpowiednio dobrane kolory włosów potrafią wydobyć atuty urody, podkreślić oczy, załagodzić rysy twarzy i odmłodzić ją. Jeden błąd w koloryzacji potrafi wydobyć największe mankamenty naszej urody i sprawić, że przez lata będziemy tkwić z niemodną i niepasującą nam fryzurą, zupełnie o tym nie wiedząc. Żeby tego uniknąć wystarczy przeanalizować kolorystykę naszego ciała. Zobacz także:   Typy urody – do którego z nich się zaliczasz? [analiza kolorystyczna] Jak dobrać kolor włosów do typu urody? Wyróżnia się cztery podstawowe typy urody bazujące na odcieniach cery, oczu, czy ich oprawy. Na ich podstawie z łatwością dobrać można kolory włosów, które nie ukryją drzemiącego w nas piękna. Kolory włosów a typ urody wiosna Osoba, którą określić można jako wiosna posiada jasną cerę o brzoskwiniowym zabarwieniu, ma skłonność do pojawiania się na niej piegów i zaczerwienień. Ma też niebieskie lub zielone oczy i najczęściej jest blondynką, choć nie  jest to regułą. Typ urody wiosna powinien więc wybrać kolory włosów o ciepłych odcieniach, unikając tym samym chłodnych, popielatych tonów. Nie dla niej jest czerń lub ciemny brąz. Przy wyborze koloru kontrastującego, dobrze by postawić na jasny, złoty lub miodowy brąz. Najlepszym rozwiązaniem będzie jednak wybór wariacji na temat blondu i czerwieni. Proponowanymi kolorami będą więc m.in.: truskawkowy blond, miodowy blond, bursztynowy brąz i blond, złocista czerwień, ciepły rudy, miedziany brąz. Kolory włosów a typ urody lato Lato ma jasny odcień cery, który wpada w róż lu fiolet. Urodę takiej osoby można określić jako utrzymaną w chłodnych barwach, matową. Podobnie jak wiosna, ten typ urody posiada niebieskie lub...

Przeczytaj