klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
Fryzury

Tylko spójrzcie na zjawiskowe marble hair! Nie możemy przestać się nimi zachwycać

Marble hair to zdecydowanie szalony powrót do czasów dzieciństwa!
Milena Majak
czerwiec 09, 2017

Efekt marble to od dawna znany sposób zdobienia. Wszystko zaczęło się od ubrań. Później metodę farbowania tkanin przeniesiono na paznokcie. Wreszcie możemy ją też podziwiać na włosach.  

Marble hair, czyli gorący trend włosowy

Marble hair przypominają nam nieco włosy konfetti, ale to Ash Fortis, stylistka fryzur, postanowiła wprowadzić zupełnie inną technikę farbowania kosmyków. Marmurowe, multikolorowe wykończenie pozwala stworzyć na każdej klientce unikatową koloryzację, którą raczej trudno będzie powtórzyć.

W przypadku marble nails proces wykonywania wielobarwnego efektu wcale nie jest aż tak złożony. Wystarczy do szklanki z wodą upuścić po jednej kropli kilku lakierów w różnych kolorach i przeciągnąć wykałaczką lub igłą, aby stworzyć jakiś wzór. Następnie w takiej mozaice zatapiamy paznokcia. Po wyciągnięcu ze szklanki czyścimy skórki ze wzorków i dla utrwalenia manicure stosujemy jeszcze top. 

Zabawa z efektem marble na włosach jest nieco trudniejsza i wymaga sporego doświadczenia w przypadku stylisty, który będzie wykonywał tę koloryzację. Tym razem nie wystarczy zanurzyć w misce z kolorową wodą, choć to byłoby zdecydowanie łatwiejsze. Osiągnięcie odpowiednich wzorków za pomocą farby to już wyższa szkoła jazdy.

Guy Tang pierwszy raz w Polsce! Na czym polega fenomen koloryzacji #mydentity?

Farbowanie włosów w marmurowe wzorki

Na piankowym materiale zwanym Embee Meche, który podsuwamy pod włosy podczas koloryzacji, nakłada się warstwę kremu do golenia w piance. Następny krok to namalowanie wzorków kolorowymi, jaskrawymi farbami. Teraz wystarczy przykryć tym wszystkim włosy. Poniżej na wideo możecie zobaczyć cały proces farbowania z uzyskaniem efektem marble.

A w naszej galerii prezentujemy różnorodne wzorki, które udało się uzyskać dzięki technice farbowania marble.

Zdjęcie główne: Instagram

Zobacz także: 6 domowych sposobów na cienkie włosy

1 z 4

Marble hair

Marble hair
Instagram https://www.instagram.com/p/BVA7b9uD5_Y/
2 z 4

Marble hair

Marble hair
Instagram https://www.instagram.com/p/BS63E32jTpk/
3 z 4

Marble hair

Marble hair
Instagram https://www.instagram.com/p/BTv-jj0jes3/
4 z 4

Marble hair

Marble hair
Instagram https://www.instagram.com/p/BVDO9PYhN92/
Komentarze