klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
fale w stylu surferki
Fryzury

Ulubiony fryzjer gwiazd zdradza 5 kroków, dzięki którym uzyskasz idealne fale surferki

Rod Ortega to stylista fryzur, który współpracuje m.in. z Amal Clooney czy Blake Lively. Ulubiony fryzjer gwiazd zdradził, jak uzyskać idealną fryzurę surferki w kilku prostych krokach.

Delikatne fale w stylu surferki to fryzura, w której korzystanie wyglądać będzie każda z nas. Subtelne loki prezentują się naturalnie, dodają młodzieńczego uroku, a dodatkowo ich uzyskanie wcale nie jest skomplikowane. Fryzura doskonale sprawdza się w wakacyjnych stylizacjach, ale świetnie wygląda także w wydaniu wieczorowym. Stylista fryzur gwiazd Hollywood, Rod Ortega w rozmowie z Elle UK zdradził, jak krok po kroku uzyskać idealne plażowe fale w stylu Blake Lively

Na rynku kosmetycznym znajdziemy wiele produktów (m.in. z solą morską), które pomagają uzyskać efekt niewymuszonych, naturalnych loków. Sama kosmetyk jednak nie zdziała cudów - kluczowa jest odpowiednia stylizacja włosów z wykorzystaniem niestandardowych trików. Rod Ortega poleca m.in. suszenie włosów zakręcając je na palec czy też spryskanie włosów lakierem przed kręceniem ich na lokówkę. W naszej galerii zdradzamy, jak krok po kroku uzyskać perfekcyjne loki w stylu surferki. Przekonaj się, jakie to proste! 

Zobacz także: Jest sposób, by włosy szybko nie siwiały - wcale nie chodzi o unikanie stresu!

Źródła zdjęć: East News, Pinterest, Pinterest, Pinterest

1 z 5

KROK 1 - umyj włosy w odpowiedni sposób

KROK 1 - umyj włosy w odpowiedni sposób

Rod Ortega zaznacza, że mycie włosów odpowiednimi produktami ma ogromny wpływ na dalszą stylizację włosów. Stylista fryzur zaleca sięganie po produkty, które nie obciążają włosów i nadają im delikatną teksturę. Jeśli chcesz uzyskać fryzurę surferki, sięgnij po delikatną odżywkę, ale zrezygnuj z nakładania maski. 

Na zdjęciu: Szampon i odżywka Aura Botanica Kerastase

2 z 5

KROK 2 - Susz włosy metodą na palec

KROK 2 - Susz włosy metodą na palec

Szuszenie to kluczowy etap tworzenia fryzury surferki. Fryzjer zaleca suszenie włosów partiami. Kilka kosmyków nawija na palce i z dużej odległości delikatnie je podsusza. W końcowym etapie suszy włosy z daleka przeczesując je także przy pomocy palców. 

3 z 5

KROK 3 - spryskaj włosy lakierem przed kręceniem na lokówkę

KROK 3 - spryskaj włosy lakierem przed kręceniem na lokówkę

Po spryskaniu włosów preparatem nadającym teksturę, stylista zaleca także użycie lakieru.  - "Kluczem do utrzymania pożądaniej tekstury włosów jest użycie lakieru do włosów przed sięgnięciem po lokówkę. Dzięki temu fale surferki otrzymają dodatkową objętość i trwałość" - wyjaśniał fryzjer. 

Na zdjęciu: Lakier do włosów Diamond Gloss Care - Nivea

4 z 5

KROK 4 - nakręcaj włosy na różne strony

KROK 4 - nakręcaj włosy na różne strony

Aby loki wyglądały subtelnie i naturalnie stylista radzi zakręcić na lokówkę tylko niektóre górne pasma. Rod Ortega zaleca kręcenie pasm na różne strony, aby fryzura nie wyglądała na sztywną i przestylizowaną. 

Zdjęcie: East News 

5 z 5

KROK 5 - przeczesz włosy, aby nadać im naturalny wygląd

KROK 5 - przeczesz włosy, aby nadać im naturalny wygląd

Po zakończeniu kręcenia włosów na lokówkę należy przeczesać je grzebieniem z szeroko rozstawionymi zębami, aby włosy nie wyglądały na przestylizowane. Na koniec włosy spryskaj lakierem. 

Komentarze