klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
Nordycki blond - najbardziej niebezpieczny kolor
Fryzury

Włosy tak białe, że aż przezroczyste? To nowy odcień blondu, który może zniszczyć pasma...

Nordycki blond może i wygląda pięknie, ale niestety próba uzyskania go na włosach może zakończyć się tragedią...
Milena Majak
kwiecień 08, 2019

Z roku na rok powstają zupełnie nowe odcienie blondu. Trudno zliczyć wszystkie ich rodzaje, ale jedno jest pewne - żaden z nich nie jest tak niebezpieczny dla włosów, jak nordycki blond. Próba uzyskania go może zakończyć się bolesną wpadką.

TOP 5 kremów BB na lato. Przykryją nie tylko przebarwienia

Niebezpieczne rozjaśnianie włosów do nordyckiego blondu

Platynowy blond święci triumf i po raz pierwszy od naprawdę wielu lat wcale nie jest uważany za kiczowaty. Jest wręcz odwrotnie - to jeden z największych trendów włosowych na 2019 rok. Na fali popularności tego koloru wybił się kolejny, ale jeszcze jaśniejszy. Przy nordyckim blondzie włosy wyglądają dosłownie jak wybielone, niczym pozbawione pigmentu. Bije od nich... lodowaty chłód.

Mimo że kolor prezentuje się naprawdę zjawiskowo, osiągnięcie go wymaga od fryzjera nie tylko doskonałej znajomości zasad rozjaśniania włosów, ale również użycia odpowiednich produktów. Zdecydowanie odradzamy tak drastyczną dekoloryzację w domowym zaciszu. Stephanie Aird robiła to od lat, ale niestety nie zdało się to na wiele, bo jedna z wielu prób zakończyła się wypadnięciem niemal wszystkich włosów. A próbowała tylko poprawić blond, który już miała... 

Tworzenie platynowo-białych włosów wymaga cierpliwości i konsekwencji - efekty tworzy się podczas kilku sesji trwających od pięciu do ośmiu godzin łącznie. Wszystko zależy od wyjściowego koloru włosów klientki oraz ich ogólnej kondycji. Nordycki blond powstał w salonie Daniela Tetreault, którego można znaleźć na Instagramie pod nazwą @HairLikeaBoss. Jedna z klientek chciała rozjaśnić swoje blond włosy do niedorzecznie jasnego i chłodnego odcienia

Co ciekawe, metamorfoza jest dość zaskakująca, ponieważ kolor wygląda zupełnie inaczej w świetle dziennym i sztucznym. Zwykle widać tylko drobną różnicę. Natomiast w przypadku nordyckiego blondu jest ona bardziej niż tylko trochę zauważalna. 

Jeśli wy również przepadłyście na widok nordyckiego blondu, najpierw musicie wziąć pod uwagę najważniejszy czynnik. Chodzi o wasz naturalny kolor skóry. Nie jest chyba dla nikogo żadną tajemnicą, że ten kolor najlepiej pasowałby do kogoś, kto ma jasną karnację. W naszej galerii znajdziecie kilka inspirujących zdjęć.

Zdecydowałybyście się na tak radykalne rozjaśnienie włosów?

Chcesz mieć włosy i fryzurę jak gwiazda Hollywood? Rozejrzyj się za nowym urządzeniem do pielęgnacji włosów, na stronie MediaMarkt kody promocyjne.

Zdjęcie główne: Pinterest.com

1 z 6

Nordycki blond

Nordycki blond
Pinterest.com https://www.pinterest.com/pin/564709240771980262/
2 z 6

Nordycki blond

Nordycki blond
Pinterest.com https://www.pinterest.com/pin/496944140115973673/
3 z 6

Nordycki blond

Nordycki blond
Pinterest.com https://www.pinterest.com/pin/347903139946567131/
4 z 6

Nordycki blond

Nordycki blond
Pinterest.com https://www.pinterest.com/pin/527765650073015516/
5 z 6

Nordycki blond

Nordycki blond
Pinterest.com https://www.pinterest.com/pin/589619776192665487/
6 z 6

Nordycki blond

Nordycki blond
Pinterest.com https://www.pinterest.com/pin/476959416781876089/
Komentarze