klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
Fryzury

Wstajesz i wychodzisz! Ta fryzura w ogóle nie wymaga układania

Box braid były ostatnio modne jeszcze w latach 90. Teraz wracają i są najlepszą fryzurą dla leniwych i nielubiących układania włosów kobiet :)
Milena Majak
lipiec 21, 2017

Warkoczyki na całej głowie w wersji blond i z odrobiną pastelowych kolorów nosiła młodziutka Christina Aguilera. Ale nie mógł się im oprzeć również David Beckham, kiedy grał w Manchesterze United... :) Dla piłkarza taka fryzura przy dłuższych włosach wydaje się być wręcz idealna.

Zdjęcie: East News

Wydawać by się mogło, że warkoczyki na całej głowie to domena głównie czarnoskórych kobiet. Nic bardziej mylnego. Coraz chętniej przy wyborze fryzur stawiamy nie tylko na wygodę, ale również praktyczność danego uczesania.

Modne fryzury 2020: Grzegorz Duży o najmodniejszych akcesoriach do włosów

Dlaczego warkoczyki to najwygodniejsza fryzura?

Zaplatanie warkoczyków na całej głowie zajmuje niewątpliwie dużo czasu, ale dzięki temu, że poświęcimy go na początku, zaoszczędzimy całkiem sporo później. Głównie dlatego, że nie trzeba warkoczyków w żaden sposób układać. Co więcej, można je zapleść już na włosach o długości pięciu czy siedmiu centymetrów. Często miesza się wówczas włosy naturalne z tymi syntetycznymi. Warto jednak uwagę też na ich jakość - te niezbyt dobre mogą zniszczyć nasze naturalne włosy

Dzięki warkoczykom nie narażamy włosów na działanie prostownicy, lokówki a w wielu przypadkach także suszarki. Dzięki temu kosmyki odpoczywają, a maltretowane miesiącami końce wreszcie mogą się zregenerować. Poza tym włosy splecione w warkoczyki nie niszczą się i trwale nie odkształcają.

Dr Kari Williams, stylistka i właścicielka salonu Mahogany Hair Revolution zdradziła portalowi refinery29.com, jak należy dobierać warkoczyki do rodzaju włosów. 

Jeśli twoje włosy są cienkie, postaw na cieniutkie warkocze. Po pierwsze po rozpleceniu uzyskasz wtedy objętość, a po drugie nie uszkodzisz kosmyków. Ale jeśli twoje włosy są naprawdę grube, postaw na odrobinę grubszy splot. Nie może być on jednak zbyt gruby, bo bardzo obciążysz cebulki, ale nie może też być zbyt cienki, ponieważ spędzisz na fotelu naprawdę wiele godzin - zdradza Williams.

Ważne jest również to, aby upewnić się, że przed przystąpieniem do zaplatania, włosy są dobrze umyte, oczyszczone, rozplątane i dokładnie wysuszone. Dzięki temu zminimalizujemy ryzyko gromadzenia się w tak ciasnym splocie brudu. Nie unikniemy tego w 100 procentach, ale jesteśmy w stanie bardzo ograniczyć.

Jak dbać o warkocze?

W zależności od tego, jak długie i grube są twoje włosy, zaplatanie warkoczyków może trwać nawet osiem godzin. Liczy się również technika osoby, która wykonuje ci taką fryzurę. Aby nie zniweczyć trudu włożonego w wykonanie setek warkoczy na twojej głowie, powinnaś o nie dbać. Pielęgnacja nie jest skomplikowana.

Jeśli zdecydujesz się na warkoczyki dobierane, możesz myć je zarówno na stojąco, jak i głową do dołu. Ale gdy wolisz luźno zwisające warkoczyki, pamiętaj o tym, aby myć je na stojąco. W obu przypadkach należy najpierw suche włosy spryskać rozcieńczonym pół na pół szamponem z wodą. Powinien to być szampon oczyszczający. Dopiero później możesz przystąpić do normalnego mycia. Pamiętaj, że jeżeli chcesz przetestować jakikolwiek kosmetyk, możesz dołączyć do naszego Klubu Recenzentki i sprawdzić jego możliwości za darmo :). 

Absolutnie nie używaj odżywki, ponieważ twoje warkoczyki mogą zacząć się rozplatać. Wskazany czas noszenia takiej fryzury to od trzech miesięcy do pół roku. A jeśli jesteś ciekawa, jakie ciekawe upięcia można wyczarować z warkoczyków, zajrzyj do naszej galerii. 

Zdjęcie główne: istockphoto.com

Zobacz także: Poznaj wyniki testu nowości od Botanicals Fresh Care. To prawdziwy HIT!

1 z 7

Warkoczyki na całej głowie

Warkoczyki na całej głowie
Pinterest https://www.pinterest.com/pin/57772807702681694/
2 z 7

Warkoczyki na całej głowie

Warkoczyki na całej głowie
Pinterest https://www.pinterest.com/pin/353391902000776865/
3 z 7

Warkoczyki na całej głowie

Warkoczyki na całej głowie
Pinterest https://www.pinterest.com/pin/396316835940747378/
4 z 7

Warkoczyki na całej głowie

Warkoczyki na całej głowie
Pinterest https://www.pinterest.com/pin/494762709042538633/
5 z 7

Warkoczyki na całej głowie

Warkoczyki na całej głowie
Pinterest https://www.pinterest.com/pin/216032113356071071/
6 z 7

Warkoczyki na całej głowie

Warkoczyki na całej głowie
Pinterest https://www.pinterest.com/pin/ASJnITjh7YCJ00jJExur8IIOhQBJu-rwY6DO-cVgR0IIKOhP9XrhTTw/
7 z 7

Warkoczyki na całej głowie

Warkoczyki na całej głowie
Pinterest https://www.pinterest.com/pin/529384131189489471/
Komentarze