klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
Fryzury

Zapomnij o ombre! Najmodniejszy kolor na włosach to pagenta!

Ten kolor włosów pasuje każdej kobiecie. Pinterest oszalał na punkcie pagenty!
Milena Majak
listopad 07, 2017

Jak mówi jeden z bardziej znanych stylistów fryzur w Hollywood, Jonathan Colombini, ombre jest już passé. Zamiast tej obciachowej, według niego koloryzacji, proponujemy farbowanie włosów w odcieniu o wdzięcznej nazwie, pagenta. Jak wyglądają włosy w tym kolorze?

Guy Tang pierwszy raz w Polsce! Na czym polega fenomen koloryzacji #mydentity?

Hitowa koloryzacja w odcieniu pagenta

Jak nietrudno się domyślić, pagenta stanowi połączenie dwóch kolorów (stąd też wzięła się nazwa). Chodzi o purpurę oraz magentę (mocny róż). Co najważniejsza - to nie tylko propozycja na jesień. Pagenta sprawdzi się również w innych porach roku, jako niewielki akcent kolorystyczny w postaci pasemek baby lights, czy też ukrytego farbowania

Odcień pagenta stworzył Jamie Sea, stylista fryzur z Connecticut. Na swoim Instagramie podzielił się zdjęciem, do któego zapozowała jedna z jego klientek. Jamie musiał poradzić sobie z czarnym, niemal ośmiocentymetrowym odrostem oraz rozjaśnionymi końcówkami włosów w kolorze blond. Żałujemy, że nie pokazał zdjęcia przed farbowaniem, bo z pewnością byłby to ciekawy kontrast dla nowej fryzury klientki. Zobaczcie, jak pięknie wyglądają teraz jej włosy:

Poza tym Jamie Sea przekonuje, że pagenta pasuje każdej kobiecie - niezależnie od wieku i urody. Fryzjer zdradził w rozmowie z serwisem Allure.com, że  u brunetek i szatynek pagenta będzie lepiej wyglądała na włosach, jeśli najpierw je delikatnie rozjaśnią. Wyjawił również swój sposób na dodatkowe wzmocnienie tego wyjątkowego odcienia. Przez dwa dni po koloryzacji, nie wolno myć włosów. Dzięki temu barwnik pagenta dokładniej wniknie we włosy i kolor dłużej utrzyma się na głowie.

Zobacz także: Słony karmel przenosi się z lodów na włosy. Wygląda bardzo apetycznie :)

W naszej galerii możecie zobaczyć inne fryzury w odcieniu pagenta.

Zdjęcie główne: Pinterest

1 z 4

Kolor pagenta na włosach

Kolor pagenta na włosach
Pinterest https://www.pinterest.com/pin/50524827050079892/
2 z 4

Kolor pagenta na włosach

Kolor pagenta na włosach
Pinterest https://www.pinterest.com/pin/435934438917162166/
3 z 4

Kolor pagenta na włosach

Kolor pagenta na włosach
Pinterest https://www.pinterest.com/pin/470344754818863836/
4 z 4

Kolor pagenta na włosach

Kolor pagenta na włosach
Pinterest https://www.pinterest.com/pin/47358233562220086/
Komentarze