klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
Fryzury

Zwykłe pastele są już niemodne! Teraz rządzi koloryzacja zwana "sweetheart hair"

Jest bardziej intrygująca niż blond i bardziej twarzowa niż zwykły róż. Poznajcie sweetheart hair, najbardziej uroczą koloryzację tej zimy.
Natalia Kędra
luty 13, 2019

Stosowanie delikatniejszych rozjaśniaczy o niższym stężeniu i wprowadzenie preparatów odbudowujących strukturę włosa (np. Olaplex) sprawiło, że koloryzacja włosów nie ma już praktycznie żadnych ograniczeń. Od musztardowych loków po błękitnego jeżyka - lista fryzur, o które możemy poprosić naszego stylistę właściwie nie ma końca. Tworzy to ogromne pole do kreowania kolejnych trendów kolorystycznych. Tym razem, w związku z walentynkowym szaleństwem wraca róż, polecany także w makijażu oka i w manicure.

Nie jest to jednak standardowy róż, znany nam już z trwającej dobre dwa lata mody na pastelowe włosy. Najmodniejszy róż tej zimy musi posiadać głębię, wydobytą dzięki dodatkowym kolorom - delikatnemu fioletowi i ciepłym odcieniom blondu. Taka koloryzacja nosi nazwę "sweetheart hair" i pasuje zarówno ciepłym, jak i chłodnym karnacjom. Jest też łatwiejsza w utrzymaniu, bo nie wymaga ciągłego wychładzania wysuszającym włosy fioletowym szamponem.

Skąd się wzięła nazwa tego trendu? O dkultowych Sweethearts, pastelowych cukiereczków z romantycznymi napisami. Popularne w Stanach słodycze świetnie sprzedawały się w okolicy walentynek, w tym roku jednak zniknęły ze sklepów, bo producent ogłosił bankructwo.

Samo pojęcie sweetheart hair stworzyła Kate Reid, stylistka z teamu Kevin Murphy, choć naiwnością by było twierdzić, że innym fryzjerom taka mieszanka kolorystyczna nie przyszła do głowy. W zależności od proporcji blondu i kontrastowych kolorów, nowoczesne różowe włosy mogą wyglądać bardzo awangardowo albo stanowić tylko ciekawszy wariant klasycznej jasnej fryzury.

W naszej galerii znajdziecie garść inspiracji kolorystycznych na długich włosach, ale nie bójcie się także wypróbować sweetheart hair w duecie z najmodniejszym krótkim cięciem.

Jeśli spodobał Wam się taki sposób koloryzacji włosów, to wybrałyśmy kilka farb, które pomogą w uzyskaniu efektu sweetheart hair.

Zdj. główne: Instagram

1 z 6

Koloryzacja "sweetheart hair"

Koloryzacja
Instagram @hairfashionstyler https://www.instagram.com/p/Br8cNQ3Hjxn/

Do entuzjastek trendu na różowo-złote włosy należy nawet top modelka Hailey Bieber.

2 z 6

Koloryzacja "sweetheart hair"

Koloryzacja
Instagram @hairbyklc https://www.instagram.com/p/BttCalsDmiM/?utm_source=ig_embed

Oprócz blondu i różu, koloryzacja typu sweetheart hair może składać się także z fioletowych akcentów. Ważne, żeby towarzyszyły im ciepłe odcienie.

3 z 6

Koloryzacja "sweetheart hair"

Koloryzacja
Instagram @bb.stylist https://www.instagram.com/p/BtsjPVOlaTy/?utm_source=ig_embed

Różne odcienie można aplikować jak pasemka albo za pomocą łagodnych przejść typu ombre.

4 z 6

Koloryzacja "sweetheart hair"

Koloryzacja
Instagram @oliviaraynshair https://www.instagram.com/p/BtgwA4-nEYC/?utm_source=ig_embed

Bardzo delikatna interpretacja trendu, w której odważne kolory są tylko akcentem dla blondu.

5 z 6

Koloryzacja "sweetheart hair"

Koloryzacja
Instagram @anna_althair https://www.instagram.com/p/BtLrTvhFa-n/
6 z 6

Koloryzacja "sweetheart hair"

Koloryzacja
Instagram @friseurwagner https://www.instagram.com/p/BtvX857B_9b/?utm_source=ig_embed
Komentarze
  • Polecane
  • Najnowsze
  • Wybrane dla Ciebie