Nacomi, Maska algowa nawilżająca `Oliwka`

Nacomi, Maska algowa nawilżająca `Oliwka`

Średnia ocena: 3.68/5

ezebra
Średnia ocena: 4.90/5

Oliwkowa maska algowa do pielęgnacji skóry ulegającej nadmiernemu przesuszeniu, skłonnej do zmarszczek. Ekstrakt z liści oliwnych (42g) zawierający oleuropeinę aktywuje skórę do obrony przed drobnoustrojami i toksynami oraz uszczelnia naczynia krwionośne. Algi regenerują cerę, eliminują przebarwienia i blizny. Ziemia okrzemkowa ma działanie przeciwbakteryjne. Maska wygładza, eliminuje podrażnienia i długotrwale nawilża skórę.
Nacomi ma w ofercie też Aktywator i Shaker do masek.

klasyczne
wrażliwa, sucha, dojrzała
nawilżające, przeciw zaczerwienieniom / łagodzące, antybakteryjne, regenerujące
oil – free / nietłusta, bez alkoholu, bez parabenów, bez silikonów
w słoiku

Lubię maski algowe nacomi.

Przetestowałam już wszystkie maski algowe od nacomi. Ta ma drugie miejsce z moich ulubieńców, bardzo ładnie wycisza, daje efekt idealnie nawilżonej skóry. Skóra jest promienna, nie ma zaczrrwienien.
Nie mam problemu z rozrobieniem i wymieszaniem proszku z wodą. Robię to w silikonowej misce przeznaczonej do masek algowych i szpatułką ktorą od razu nakładam maskę na twarz. Jeśli się umie zrobić maskę algową nie ma żadnego problemu z uzyskaniem gładkiej i jednolitej nie spływającej konsystencji.
Dla mnie super. 1 opakowanie starcza mi na 6-8 użyć ale nakładam tylko na twarz, nie przrciagam maski na szyję. Schodzi w jednym kawałku. Polecam.

Dobra maska dla cierpliwych

Maska algowa jest w proszku i dodaje się do niej wody. Kupując maskę myślałam, że proces jej "tworzenia" bedzie łatwy, prosty i przyjemny. Już pierwsza próba jej rozmieszania przyprawiła mnie o mikrozawał i nerwicę. Za nic nie chciała się zrobić gładka masa, mimo wszelkich możliwych kombinacji. Już zaczęłam nawet myśleć, że tonze mną coś jest nie tak :-) okazało się jednak, że taka "jej uroda" i tak po prostu już ma. Powiem uczciwie, że nie wygląda to apetycznie i ładnie, ale w końcu czego się nie robi dla bycia pięknym :-) Ma konsystencję jak biały kisiel z grudkami.
Nakłada się ją przez to dość ciężko, ale za to ściąga ją się genialnie. Uwielbiam maseczki peel-off. Nie mam włosków/zarostu na twarzy więc wystarczy ściągnąć gumową "drugą skórę" i gotowe.
Bez problemu, bez zmywania i bez podrażnień.

No więc, jeśli chodzi o działanie to jestem zadowolona. Skóra po niej jest mięciutka, gładka i bardziej odżywiona. Jest faktycznie jakby bardziej nawilżona.
Generlanie polecam tę maskę, ale uprzedzam, że trzeba nauczyć się ją obsługiwać. Jedyne o czym trzeba pamiętać to, aby zaraz po rozmieszaniu od razu ją nakładać, bo naprawdę bardzo szybko zastyga.

Konsystencja nie dla mnie...

Maseczkę kupiłam nie doczytując, że wymaga ona zmieszania z wodą. I tu pojawiły się schody. Na początku trudno było mi nie przesadzić z ilością wody. Gdy już udało mi się osiągnąc zalecaną przez producenta proporcję, okazało się, że maseczka spływa z twarzy. Potrafiła kapać z brody. Niby zastygała, ale ciągle była w stanie spływać. Niestety nie udawało się również usiągnąc gładkiej konsystencji, maseczka zawsze była grudkowata, co nie ułatwiało aplikacji na twarz. Usuwanie maseczki z twarzy było proste. Po zdjęciu "glutka", twarz była wyczuwalnie wygładzona, ale nawilżenia nie zauważyłam. Uważam, że efekty niewspólmierne do tego, ile zabawy z tym produktem. Nie kupię ponownie.

Nie dla mojego typu skóry.

Zachęcona wieloma opiniami o maskach algowych postanowiłam wypróbować jedną z nich. Jak się później okazało nie była to dobra decyzja :(
Maska z Nacomi nie rozrabiała się w ogóle na gładką masę. Mimo postępowania według instrukcji producenta, za każdym razem miałam coś co mogę opisać tylko jako kisiel z grudkami o zapachu alg a nie maseczkę. Zmieniałam narzędzia, którymi przygotowywałam maseczkę, zmieniałam proporcje, szukałam rad na forach. Nic nie pomagało, właściwą konsystencję uzyskałam chyba 3 razy i za każdym był to ślepy traf szczęścia. Z nakładaniem na skórę nie było większych problemów, ze zdejmowaniem też nie. Po ściągnięciu jej nie czułam jednak żadnych efektów, czasem, szczególnie gdy zaczęło się robić zimniej na zewnątrz a moja skóra stawała się bardziej wrażliwa, ta maseczka powodowała nieprzyjemne napięcie i uczucie przesuszenia. To przesądziło już ocenę tego produktu. W mojej opinii produkt się nie sprawdził wcale, więc na pewno nie sięgnę po niego ponownie.

Produkt dla koneserów i osób z zestawem „małego chemika” ;)

Miałam dwie maski algowe z tej firmy. Jeżeli chodzi o samo działanie, to jest ono w porządku, skóra była ukojona, nawilżona, przyjemna w dotyku (chociaż było mi ciężko ją ściągać i przez to skóra również była mocno podrażniona miejscami - jest to opisane w dalszej części recenzji). Natomiast zalety ze stosowania maski są u mnie kompletnie przykryte przez wady związane z przygotowaniem produktu. Miałam kilkanaście jak nie kilkadziesiąt podejść do tej maski, i dopiero przy ostatniej próbie stwierdziłam, że udało mi się wreszcie osiągnąć dobrą konsystencję. Na początku z uwagą stosowałam się do opisu producenta, jednak maska nie chciała mi wyjść, to znaczy po nałożeniu dziwnie zastygała i nie dało się jej ściągnąć z twarzy, a trzeba było zmywać lub zdrapywać - ogólnie pozbywać się jej siłą z twarzy. Nie było to ani trochę przyjemne.
Później znów eksperymentowałam z proporcjami, nadal nic mi się nie udawało. Ostatnia moja próba była wołaniem o pomoc i postanowiłam zużyć całkiem dużo produktu za jednym zamachem, bo nie chciałam mieć już z nim nic wspólnego. I dopiero wtedy zaskoczyło. To był jedyny raz kiedy udało mi się ładnie ściągnąć maskę z twarzy. Jednak zużyłam wtedy mnóstwo produktu i przez to uznałam, że jeżeli to jest idealna konsystencja, to ta maska jest w ogóle nie wydajna.
Zapach był średni, w końcu jest to maska algowa. Również nie podobało mi się pudełko, i nie mówię tu o szacie graficznej. Miałam problemy z zakręceniem pudełka, zakrętka była jakoś źle wymierzona.
Dla mnie jej zapach i trudności w przygotowaniu to coś, co mnie skutecznie zniechęca do tego produktu i mask algowych w ogóle.

Świetna w działaniu, trudna w obsłudze

Bardzo lubię maski algowe, choć bardzo dawno ich nie używałam - i właśnie z tego powodu postanowiłam znów przyjrzeć się temu rodzajowi masek.

Maska algowa z Nacomi jest umieszczona w ładnym, wygodnym, plastikowym, odkręcanym pudełeczku. Maska jest oczywiście całkowicie proszkowa i wymaga przygotowania z wodą bezpośrednio przed zastosowaniem. Podane przez producenta proporcje na opakowaniu są, według mnie, zdecydowanie za duże - ja zamiast 20g maski używałam jednorazowo 10g, nawet czasem mniej (np. 7-8g) i spokojnie wystarczyło mi to na całą twarz w odpowiedniej grubości, a przy 10g nawet na szyję. Oczywiście proporcjonalnie zmniejszałam ilość dodanej wody.

Maski algowe są ciężkie w przygotowaniu, ale jeśli będziemy się stosować do wskazówek na opakowaniu (a może i nawet do wskazówek z różnych forów i blogów w Internecie) to nam się uda ;). Przyznam, że moja pierwsza maska miała pełno grudek, a z każdym kolejnym użyciem już było coraz lepiej. Najważniejsze jest dodanie wody w odpowiedniej ilości i o odpowiedniej temperaturze, porządne wymieszanie i rozrobienie maski oraz nałożenie jej na twarz natychmiast po przygotowaniu.

Po nałożeniu maski na twarz musiałam zwykle położyć się na 0,5-1 min., bo spływała mi. Po tak krótkim czasie jednak już lekko zastygała, dzięki czemu mogłam wstać i wykonywać inne czynności. Maskę po całkowitym zastygnięciu odrywamy w całości, jednak - w porównaniu do sklepowych masek peel-off - to zdejmowanie jest bardzo przyjemne! Maski peel-off są dla mnie złem wcielonym, strasznie podrażniają skórę, bolą i odrywają włoski, jeśli źle je nałożymy. Ta maska idealnie i przyjemnie schodzi praktycznie jednym płatem.

Skóra po masce jest naprawdę wyraźnie i odczuwalnie nawilżona, miękka, gładka, przyjemna w dotyku, rozjaśniona i wygląda na wypoczętą. Nie powoduje problemów z wypryskami - mam cerę mieszaną z niedoskonałościami i zaskórnikami. Ze względu na nawilżenie powiedziałabym, że nawet pomaga na niedoskonałości.

Maska zawiera w składzie przede wszystkim alginat, który jest jej podstawą, oraz ziemię okrzemkową, która ma wiele pozytywnych właściwości. Zawiera także krzemionkę i dodatkowo ta wersja maski zawiera oliwę z oliwek i puder z liści oliwki. Poza tymi składnikami tradycyjnie - różne substancje wspomagające czy konserwujące.

Bardzo polecam! Świetna maska, choć wymagająca wprawy i cierpliwości w przygotowaniu.

Mały Koszmarek

Kupiłam ten produkt za 1 grosz w promocji . To był zły wybór... Kompletnie się nie sprawdziła... strasznie dużo z tym roboty , odmierzanie gramów, mililitrów. Dodatkowo produkt bardzo się pyli i marnuje pozostając na wadze i wszędzie w okół... Skóra po maseczce zaczęła mnie piec- nie chciałam zmywać "serum jakie pozostawiła maseczka, ale niestety pieczenie mnie do tego zmusiło i w efekcie nie uzyskałam żadnych korzyści, a zmarnowałam tylko czas... Może u innych sprawdzi się lepiej ja natomiast nie polecam :(

Średnia.

Podczas poszukiwania kosmetyków pielęgnujących i nawilżających do twarzy, natknęłam się właśnie na maskę algową z Nacomi i postanowiłam dać jej szansę. Jest to produkt w typie peel off i z całą pewnością trzeba odpowiednio dobrać proporcje podczas jej przygotowywania, żeby na końcu nie trzeba było się męczyć z jej usuwaniem. Może być trochę problematyczna. Jeżeli chodzi o działanie, to na pewno mogę powiedzieć, że spełnia swoją rolę. Skóra jest wygładzona i faktycznie czuć nawilżenie. Z tym, że efekt ten jest bardzo krótkotrwały. Miałam nadzieję, że to nawilżenie utrzyma się dłużej, a tymczasem po dość krótkim czasie, ponownie odczuwam ściągnięcie skóry. Nie jest to zła maska. Nie zauważyłam też, żeby mnie w jakikolwiek sposób podrażniła czy uczuliła, ale niestety nie spełniła moich oczekiwań co do nawilżenia i nie sądzę, żebym drugi raz ją kupiła.

Na trójkę.

Ogromnym plusem tej maski jest to, że jak już ją dobrze rozrobić, to ściąga się ją jak złoto (nie ma żadnej trudności, bo zastyga w coś na kształt zbitej galaretki). Ogromnym minusem jest jej rozrobienie. Tu miałam kilka podejść i udało mi się dopiero, kiedy maseczki starczyło na 2 użycia.
Samo działanie - widoczne nawilżenie, zmniejszenie uczucia ściągnięcia po peelingu, odświeżenie. Sama nie wiem, co o niej sądzić. Gdyby była w gotowej do użycia formie, to pewnie gwiazdka w górę.

Fajna

Bardzo fajna maska do domowego spa. Dobrze nawilża, po zastosowaniu czuć że skóra w dotyku jest miękka i elastyczna . Maska fajnie zastyga i dobrze się zdejmuje ale trzeba zachować proporcje podane w sposobie użycia. Inaczej maska nie spełnia swoich zadań . Bo mniejsze proporcje zamiast nawilżać po prostu mogą opdrażniac skóra twarzy. Dlatego też wydajność tej maseczki jest nie do konca fajna przy 42g I sposobie użycia że 20 g produktu na jedną maseczke wychodzi z tego wyłącznie 2 aplikacje . A koszt jej zakupu to ok 20 zł...

Dobra

To naprawdę niezła maska algowa. Nie jest najwygodniejsza w aplikacji, bo w jakichkolwiek proporcjach bym jej nie rozrabiała, to zawsze powstają grudki, które nie tworzą jednolitej maski. Za to efekty na skórze są bardzo fajne. Przyjemnie odświeża i chłodzi, pozostawia cerę całkiem nieźle nawilżoną. Z minusów to na pewno opakowanie. Przy każdym otwarciu część produktu po prostu się wysypuje. Mimo wszystko warto spróbować. :)

Lubię!

Średnio lubię maseczki z Nacomi, np. klasyczne glinki kompletnie się u mnie nie sprawdziły. Ta natomiast jest fantastyczna!
Zalety:
- gładka skóra
- widoczne rozjaśniona
-przyjemna konsystencja
- bardzo wydajna
- akceptowalna cena
Z działania tej maseczki jestem bardzo zadowolona i na pewno sięgnę po kolejną :)