Vianek, Seria Zielona, Normalizujący tonik-wcierka do skóry głowy

Średnia ocena: 4.90/5

LadyMakeup
Średnia ocena: 4.99/5

zobacz więcej ofertzwiń

Preparat w formie toniku do stosowania na skórę głowy, normalizujący pracę gruczołów łojowych. Zawiera kompleks ekstraktów z pokrzywy, skrzypu, łopianu, szałwii i brzozy, bogatych w składniki mineralne (cynk, miedź, krzem) oraz witaminy, które wzmacniają cebulki, znacząco przyspieszając wzrost włosów. Olejki rozmarynowy i eukaliptusowy odświeżają, pobudzają i odżywiają skórę głowy. Systematycznie stosowanie sprawia, że włosy rosną mocniejsze i grubsze, stają się bardziej odporne na uszkodzenia.

Moja najlepsza wcierka, z niespodzianką ;-)

Jako osoba borykająca się z pewnymi problemami włosowymi (Hashimoto), a konkretnie problemami ze skóra oraz słabymi, raczej rzadkimi, delikatnymi włosami, od lat ciężko pracuję na to by stan skóry oraz włosów się poprawił, a włosy zagęściły i nie wypadały garściami.
Próbuję różnych szamponów, odżywek, kuracji, a od pewnego czasu także wcierek.
Testowałam już kilka, dotychczas najlepiej sprawdzała mi się bursztynowa Jantaru (Więcej włosów), ale... ale nie mogłam używać jej na stałe, bo moja skóra nie do końca się z nią lubiła.
W promocji Hebe, jakiś miesiąc temu, kupiłam sobie na próbę kupiłam sobie wcierkę Vanka i ... jestem zachwycona.
Wcieram codziennie rano (lub co drugi dzień, czasem się spieszę i zapominam) i mam wyraźne rezultaty.
po pierwsze - lepsza kondycja skóry głowy i mniej podrażnień.
Po drugie widocznie więcej włosów, wydają się znacznie gęściejsze.
Po trzecie - i to już bonus - mogę naprawdę dużo rzadziej myć włosy, nie co 2-3 dzień, a spokojnie raz w tygodniu, nawet gdy używam kosmetyków do stylizacji włosów - wcierka działa lepiej niż suchy szampon <3
Moja jedyna uwaga krytyczna jest do butelki, a właściwie do mechanizmy spray w niej - zwykły spray nie pozwala na wygodne dotarcie do skóry głowy, pryskamy głównie na same włosy, a nie o to chodzi.
Na szczęście miałam jeszcze resztkę wcierki jantar, która jak się okazuje ma taki sam gwint, więc przełożyłam sobie końcówkę sprawy z niej do Vianka i jest super.

Nie robi nic

Od paru miesięcy zmagam się z nadmiernym wypadaniem włosów. Włosy wypadają garściami podczas mycia, czesania czy nawet przeczesywania włosów.
O wcierce Vianek przeczytałam tak dużo opinii, jak to ona zahamowała wypadanie, przedłużała świeżość itp. , że aż sama postanowiłam wypróbować

OPAKOWANIE
Zwykła, biała plastikowa buteleczka z zielonymi akcentami nawiązującymi do składników aktywnych wcierki. Jedyne co mi przeszkadza w opakowaniu to atomizer, lubię w takich produktach odpowiednią końcówkę do wylewania produktu na skórę głowy małymi porcjami. Tutaj mamy atomizer, który faktycznie bardzo dobrze rozpyla produkt, ale nadawałby się bardziej przy produktach do pokrycia całej twarzy a nie konkretnej partii skóry
Bardziej czuję, że spsikuje mi całe włosy zamiast skóry głowy

ZAPACH, SKŁAD, KONSYSTENCJA
Zapach jest bardzo delikatny, lekko ziołowy, mało wyczuwalny
Skład bardzo porządny, naturalny
Konsystencja wodnista, dobrze rozprowadza się na włosach, ale nadaje się tylko w dni, w które myjecie włosy, mocno przetłuszcza i obkleja

DZIAŁANIE
Wcierki używałam przez 2 miesiące. Uważam, że po tym czasie powinny być już widoczne jakieś efekty. Niestety nie zauważyłam ŻADNEGO wzmocnienia włosów. Jak leciały tak dalej lecą, przedłużenia świeżości również nie zaobserwowałam, wręcz przetłuszczają się o jeden dzień szybciej.
Nie wrócę już do tej wcierki

Dobra ale nie idealna

Vianek to pierwsza wcierka jaka stosuje. Wcieram ja codziennie od 6 tygodni. Kupilam ja ze wzgledu na chec poprawienia kondycji skoory glowy, ktora byla bardzo sucha. Nie mialam poza tym wiekszych oczekiwan. Pod tym wzgledem kosmetyk przeszedl moje oczekiwania. Zauwazylam pozytywne efekty, po okolo miesiacu byly widoczne one golym okiem. Przede wszystkim wcierka uratowala moj przesuszony skalp. Poza tym pojawily sie nowe wloski, a te baby hair ktore juz mialam wydaja sie mocniejsze. Po 6 tygodniach widze bardzo wraznie roznice w wypadaniu wlosow. Nigdy nie mialam z tym duzych problemow, wlosy wypadaly normalnie, ale teraz to wypadanie jest zdecydowanie zmniejszone. Po myciu glowy prawie nie znajduje wlosow w odplywie, ani po czesaniu na szczotce. Zawsze odkurzaczem wyciagalam sporo wlosow przy sprzataniu dywanu, tez juz tego nie zauwazam. Zmniejszenie wypadania wlosow to w moim przypadku najmocniejszy efekt tej wcierki. Nie zauwazylam roznicy w przyroscie wlosow, ale tez w ciagu 6 tygodni ciezko cos takiego zauwazyc. Poza tym wcierka jest bardzo wydajna, mam jeszcze 1/4 opakowania i mysle ze starczy mi na 2 miesiace.
Niestety ma ona tez swoje minusy i to na tyle duze ze nie kupie jej ponownie. Wlosy po niej mocno mi sie przetluszczaja. Zazwyczaj mylam je co 2/3 dni, teraz juz nastepnego dnia po myciu wygladaja mniej swiezo, a po 2 dniach musze je umyc. Jest to bardzo uciazliwe i mam wrazenie ze poza momentami od razu po myciu moje wlosy od tygodni nie wygladaly swiezo przez caly dzien. Przemecze sie do konca opakowania, zwlaszcza dla pozostalych efektow, ale nie kupie ponownie, bede szukac wcierki ktora daje podobne efekty bez przetluszczania skory glowy.

Nie dla mnie

Jestem po dwóch opakowaniach z rozpylaczem. Stosowanie było przyjemne, bo absolutnie kocham ziołowy zapach produktu. W pierwszych tygodniach zaobserwowałam większą ilość 'baby hair', ale to by było na tyle, jeśli chodzi o zauważalne efekty. Niestety włosy wypadały i niszczyły się nadal tak chętnie jak wcześniej. Najbardziej właściwie liczyłam na działanie normalizujące, ponieważ chciałam uniknąć codziennego mycia włosów, które ma być dla nich szkodliwe. Niestety tu też brak wyraźnej różnicy - włosy rano umyte pod koniec dnia znacznie tłuściły się i opadały u nasady. Obawiam się, że przy dużym problemie z przetłuszczaniem ta wcierka niewiele da.

Nie kupię ponownie, ale za zapachem będę tęsknić.

Moja pierwsza wcierka

Bardzo lubię naturalne kosmetyki, dlatego kiedy poszukiwałam wcierki do włosów, to skusiłam się na tą z Vianka. Produkt ma ziołowy zapach i wygodne opakowanie z atomizerem. Ze względu na wypadające włosy liczyłam na ich wzmocnienie i pobudzenie do wzrostu. Wcierkę stosowałam regularnie przez kilka miesięcy. To co zauważyłam po tym czasie to działanie normalizujące, bo włosy mniej się przetłuszczają i pojawienie się babyhairów. Na pewno nie będzie to wcierka dla osób, które oczekują efektu wow, ale nie jest to produkt, który nie działa. Wcierka nie spowodowała u mnie jakiś działań niepożądanych np. podrażnień. Używanie jej było całkiem przyjemne i przyniosło fajne rezultaty. Na minus to powodowanie lekkiego obciążenia włosów, ale z czasem ten efekt się unormował.

ZALETY
Wzmacnia włosy
Działa normalizująco
Babyhairy
Nie podrażnia
Przyjemny zapach
Atomizer
Naturalny skład

WADY/UWAGI
Możliwe obciążenie włosów
Działa bardziej regulująco, nie zahamuje całkowicie wypadania włosów

Nie rozczarowuje ale też nie zachwyca

Szukałam czegoś co pomoże na wypadające włosy. Po użyciu tego produktu nie zauważyłam jednak znaczącej poprawy. Plusem jest to, że wcierka ma przyjemny ziołowy zapach, jest wydajna i ma dobry skład. Zauważyłam również więcej baby hair, a także włosy mniej się przetłuszczają. Ogólnie nie jestem zachwycona.

Ziołowa siła

Gdyby nie aplikator, ktory nie nadaje się do stosowania pionowo to byłaby to idealna wcierka ! Kuracja 30 dniowa sprawia, że włosy są odżywione i pojawią się baby hair. Odbija włosy od nasady, nawilża, dobrze pobudza.
Gdyby zmieniono aplikator to chętnie kupiłabym znowu.

Łagodzi ale nie likwiduje problemu

Wcierkę miałam jeszcze w starym opakowaniu, które miało atomizer. Nowy aplikator wydaje się być znacznie bardziej funkcjonalny ale to zależy jak działa.
Ja swoją wcierkę przelałam do innej butelki ze specjalnym aplikatorem przeznaczonym do produktów włosów.

ZALETY
+ wcierka ma przyjemny ziołowy zapach
+ wydajna
+ łatwo dostępna
+ dobry skład
+ łatwo dostępna

WADY:
- dla mnie przede wszystkim brak działania. Owszem łagodzi swędzenie i podrażnienie ale nie likwiduje problemu.

Może być

Szczerze, to nie zauważyłam wielkiej poprawy przy stosowaniu tego produktu, a przeszłam przez dwie buteleczki. Nie było też pogorszenia, więc o tyle dobrze :p
Zmagam się z problemem wypadających włosów i liczyłam, że wcierając ten produkt po myciu uda się jakoś rozwiązać ten problem. Obecnie używam rosyjskich wcierek i uważam, że działają lepiej, mocniej (a też bez alkoholu w składzie).

Bardzo fajny produkt

Wcierkę tonik Vianek dostaniemy w drogeriach natura. Niestety cena regularna to 25zl co trochę odstrasza:(warto czekać na promke.
Opakowanie jest plastikowe białe z elementami roślinnymi w kolorze zielonym. Pojemność tego produktu to 150ml.opakowanie ma atomizer, nic się nie zacina, aplikuje się odpowiednią mgiełka.
Ja mam włosy długie, farbowane, puszące się oraz z tendencja do okresowego wypadania. Szczególnie w okresie jesienno wiosennym. Staram się stosować wcierki na skalp. Aplikuje je na całą noc a rano myję włosy.
W składzie tego kosmetyku znajdziemy ekstrakt z pokrzywy, skrzypu, lopianu, szałwii i brzozy. Są tu także olejki rozmarynowy i eukaliptusowy. Muszę przyznać że kompozycja jest ciekawa.
Preparat ten ma normalizować pracę gruczołów łojowych. Ja nie mam jakiegoś wielkiego problemu przetłuszczania się skóry głowy.
Po miesiącu stosowania tej wcierki mogę przyznać że naprawdę działa. Na mojej głowie pojawiło się dużo baby hair. Włosy są wzmocnione i jakby grubsze. Kosmetyk nie obciąża moich włosów, nie pojawiło się też u mnie żadne uczulenie. Myślę że jest to produkt wart uwagi bo faktycznie daje rezultaty. Podoba mi się reż jego zapach jest taki odświeżający eukaliptusowy.

Super!

Jest to zdecydowanie jedna z moich ulubionych wcierek. Ma ziołowy zapach, który bardzo lubię - najbardziej wyczuwalny jest eukaliptus. Nie zawiera alkoholu, dlatego dba o skórę głowy nie wysuszając jej. Wygodnie się ją stosuję, bo ma pompkę, troszkę przedłuża świeżość włosów no i ma naturalny skład. Wcierka ma 150 ml i niestety dosyć szybko się kończy :)

Rewelacja

Bardzo mnie zaciekawiła nazwa produktu-
tonik do skóry głowy ????
Produkt ten aplikuje codziennie wieczorem bezpośrednio na skórę głowy.

Działanie wcierki:
????odżywia i wzmacnia cebulki ????stymuluje szybszy wzrost włosów
????odświeża skórę głowy
???? reguluje pracę gruczołów łojowych
????chroni włosy przed uszkodzeniam

. Ma intensywny ziołowy zapach, jednak zapach szybko się ulatniał. Wcierka szybko się wchłania w skórę głowy i co najważniejsze nie obciąża włosów. Muszę wspomnieć o tym że ten produkt jest mega wydajny. Ma naturalny skład. Reasumując zauważyłam że skóra głowy mniej się przetłuszcza i włosy zaczęły również mniej wypadać. Od dłuższego czasu miałam z tym duży problem.

Działa

Jeżeli ten produkt jest stosowany systematycznie i sumiennie to naprawdę działa. Włosy mniej wypadają i ich kondycja znacząco się poprawia. Sam produkt ma delikatny zapach, lekka konsystencję dzięki czemu włosy po aplikacji nie są tłuste. Jedyny minus to aplikator... Uważam że gdyby miał pryskany byłby bardziej wygodny w używaniu