Fresh&Natural, Solny peeling do ciała z algami

Fresh&Natural, Solny peeling do ciała z algami

Solny peeling z algami usuwa martwy naskórek. Masuje, złuszcza i zmiękcza skórę. Dodatek alg morskich i olejków eterycznych wspomaga walkę z cellulitem, przywraca skórze blask i jędrność. Orzeźwiający zapach rozmarynu z delikatną nutą lawendy pobudza ciało i zmysły.
Olej z pestek winogron nawilża i chroni skórę przed wpływem czynników zewnętrznych. Nadaje zdrowy kolor i blask skórze. Zawarty w oleju wapń zapobiega rozpadowi włókien kolagenowych odpowiadających za elastyczność skóry.
Olej ze słodkich migdałów stosowany jest w leczeniu egzemy, łuszczycy oraz do skóry suchej, swędzącej i podrażnionej. Używanie regularnie kosmetyków z tym składnikiem nawilża skórę.
Olej arganowy wykazuje działanie wygładzające i ujędrniające – poprawia elastyczność i jędrność skóry, wspomaga odnowę komórek, przeciwdziała procesom starzenia się skóry i powstawaniu rozstępów, a także regeneruje naskórek. Oprócz tego chroni skórę przed czynnikami zewnętrznymi - regeneruje, przyspieszając gojenie ran, oparzeń i pęknięć skóry.
Algi mają właściwości drenujące, wspomagają walkę z cellulitem. Pobudzają krążenie i usprawniają przepływ limfy. Łagodzą obrzęki i działają stymulująco w procesie spalania tłuszczu w komórkach.
Sól łagodzi obrzęki i usuwa toksyny z organizmu. Dodatkowo ściąga nadmiar wody z tkanek, co jest ważne przy walce z cellulitem.
Kosmetyk konserwowany tylko witaminą E.

Nie zostanie ze mną na dłużej

Mimo świetnego składu muszę wystawić mu negatywną ocenę. Dlaczego? Powód jest prosty... Podrażnienie skóry. I to nie jest pomyłka z mojej strony. Stosowałam go regularnie 3 razy w tygodniu i już po trzecim użyciu zauważyłam, że coś jest nie tak. Zrobiłam przerwę i spróbowałam znowu. Tym razem reakcja wystąpiła jeszcze szybciej. Musiałam się go pozbyć. A szkoda bo radził sobie nieźle.

Nie sprawdził się

Skład produktu jest bardzo dobry. Same dobre składniki. Peeling pachnie mocno ziołowo. Drobinki peelingujące są dosyć duże. Sam peeling działa, złuszcza naskórek jednak uczulił mnie, co jest dla mnie szokiem bo nigdy wcześniej mi się to nie zdarzyło. Nie wiem czy chodzi o skład - może algi, może zbyt duże, zbyt mocne drobinki soli... Nie wiem, ale skóra jest mocno czerwona, piecze i szczypie. I ten stan utrzymuje się nawet kilka dni. Niestety produkt nie dla mnie.