Płyn do płukania jamy ustnej

Płyn do płukania jamy ustnej

Płyn do płukania jamy ustnej o zawarości 0,10% stężenia dwuglokonianu chlorheksydyny. Wskazania:
- zapalenie dziąseł i choroby przyzębia,
- infekcje jamy ustnej, gardła, poprotezowe odczyny zapalne,
- przed i po zabiegach chirurgicznych w gabinecie stomatologicznym (usuwanie złogów nazębnych, ekstrakcja zębów, wszczepianie implantów, chirurgiczne leczenia chorób przyzębia).
To produkt leczniczy. Zaleca się stosowanie płynu przez okres 2 tygodni. Płyn przeznaczony dla dorosłych i dzieci powyżej 14 roku życia. W okresie ciąży i karmienia przed użyciem preparatu skonsultować się z lekarzem.
Płyn nie powinien być stosowany przez ososby uczulone na chlorheksydynę lub chlorbutanol.
Skład (100ml roztworu): dwuglokonian chlorheksydyny (roztwór 20%) 0,5ml, chlorobutanol 0,5g, etanol, gliceryna, docusat sodu, czerwień koszenilowa, naturalny miętowy środek smakowy, aromat miętowy, woda oczyszczona. Zawartość alkoholu: 42,8%v/v.

Rewelacyjny

Ten płyn polecił mi dentysta przy zapaleniu dziąsła, byłam sceptycznie nastawiona, ale już po pierwszym użyciu poczułam niewyobrażalną ulgę. Po wyrwaniu ósemki niezastąpiony, dzięki niemu na pewno szybciej goi się dziąsło. Jest też dobry dla dzieci, mój ośmiolatek przy uszkodzeniu sobie dziąsła, czy przy wypadnięciu mleczaków też go stosował. Niestety jest trochę drogi, ale warty swojej ceny.

Najlepszy płyn do higieny jamy ustnej podczas infekcji.

Dobrze wspomaga gojenie się stanów zapalnych (ekspresowo). Idealny na zapalenie dziąseł, czy poważniejsze problemy. Niestety ciemnieje po nim płytka nazębna, dlatego polecam jedynie w stanach chorobowych. Wydajny - odmierzoną ilość miesza się z wodą, zatem płynu jest więcej niż widać w buteleczce. Mimo barwienia za to jak szybko i skutecznie działa oceniam bardzo dobrze.

Łagodzi dolegliwości!

Ten płyn do płukania jamy ustnej był dla mnie istnym ratunkiem po wyrwaniu ósemki. Borykałam się z dużym bólem i rana niezbyt się goiła. Został polecony mi ten płyn i naprawdę złagodził wszelkie rany i powstające afty. Można powiedzieć, że je wyleczył. Płyn również się sprawdza podczas bólu zęba albo dziąseł. Już wiele razy kiedy coś mnie dopadało użyłam płynu i wszelkie objawy zostały złagodzone. W mojej rodzinie każdy jest zaopatrzony w niego! Bardzo polecam w szczególności przy zabiegach chirurgicznych.

Płyn zakupiłam po zabiegu dekapiszonażu, czyli wycięciu dziąsła nad wyrzynającą się ósemką. Okazał się bardzo pomocny podczas procesu gojenia się rany. Dodatkowo łagodził ból. Nie używam go na co dzień, a jedynie kiedy zachodzi taka potrzeba, dlatego jedno opakowanie starcza na bardzo długo. Ratuje mnie w sytuacjach, kiedy np. mam podrażnione dziąsła po zbyt agresywnym użyciu nitki dentystycznej. Ogólnie jest przydatnym produktem, który pomaga we wszelkich stanach zapalnych czy ranach jamy ustnej. Polecam!

Niezastąpiony po zabiegach stomatologicznych

Płyn zakupiłam po zabiegu usunięcia ósemki. Jest to produkt skuteczny w stanach zapalnych jamy ustnej, po zabiegach chirurgicznych, a także gdy w jamie ustnej pojawiają się afty lub podrażnienia.
Przyspiesza gojenie się ran po zabiegu ekstrakcji zęba a także mniejszych ranek i zadrapań. Działa przeciwbakteryjnie, dlatego skutecznie łagodzi stan zapalny np. w przypadku kieszonki dziąsłowej nad ósemką. Produkt nie szczypie, działa odświeżająco, jest w wygodnym opakowaniu z miarką do rozcieńczania. Cenowo wychodzi dość drogo, ale jest to lek o przebadanym działaniu i skuteczności, dlatego przymykam na to oko.

Rewelacja

Polecił mi go mój dentysta na krwawiące dziąsła. Sceptycznie podchodziłam do kolejnego produktu na tę dolegliwość... Ale płyn okazał się rewelacyjny. Krwawienie dziąseł ustąpiło po kilku dniach a już po pierwszym zastosowaniu moje dziąsła poczuły wielką ulgę.

W moim domu dobrze znany i lubiany - szczególnie po chirurgii stomatologicznej

Eludril znam od lat i założę się, ze większość z Was też go kojarzy, raczej z domowej apteczki niż z półki łazienkowej. Nie jest to płyn, który stosuje się tak jak te tradycyjne do płukania jamy ustnej, ponieważ jest to płyn leczniczy przy stanach zapalnych dziąseł, chorobach dziąseł lub do stosowania leczniczo po wyrwaniu zęba.

Jak w każdym domu zdarza się, że ktoś musi usunąć zęba, czy to przed założeniem aparatu, czy po prostu jest taka konieczność. Sama 'wyrzuciłam' już 3 ósemki (w tym jedną chirurgiczną) i chętnie wyrzucę czwartą jeśli tylko będzie taka potrzeba. Po wyrwaniu zęba, kiedy już po kilku dniach miałam zgodę na płukanie jamy ustnej (przez kilka dni nie wolno tego robić, ponieważ wytwarza to ciśnienie w jamie ustnej i jest ryzyko, że wypłuka się skrzep). Wypłukanie skrzepu może się skończyć suchym zębodołem i w przyszłości przyniesie to tylko więcej problemów, lepiej więc przestrzegać zaleceń chirurga stomatologicznego. W każdym razie.. kiedy mogłam już płukać jamę ustną to chętnie sięgałam po płyn Eludril. Ten niepozorny, czerwony płyn to pogromca bakterii i świetny wspomagacz w leczeniu w obrębie samy ustnej. Dzięki niemu rana po nacięciu znacznie szybciej mi się zagoiła i miałam wrażenie, że przynosi mi ulgę w bólu. Płyn jest mocno alkoholowy i może palić w policzki, mimo rozcieńczania go z wodą. Niemniej, jestem w stanie wytrzymać to jeśli pomaga. Wolę zdecydowanie sięgnąć po Eludril niż po Dentosept, ten drugi był nawet przez dentystę odradzany, że mocno wysusza śluzówkę. Po Eludrilu czuło się bardzo duże odświeżenie, uczucie czystości i przede wszystkim spokój, że niechciane bakterie zostały wytłuczone.

Jeśli jesteś przed zabiegiem usunięcia zęba lub masz skłonności do aft czy innych stanów zapalnych to warto mieć go w domu. Mi, jak i mojej rodzinie bardzo pomógł przy tego typu zabiegach. Ważne jednak, aby nie stosować go dłużej niż 14 dni jak wskazano na opakowaniu, bo przypominam, że to lek a nie tradycyjny płyn do płukania jamy ustnej. Jeśli chodzi o cenę to też nie jest źle, oscyluje w granicach 20zł i ma dołączony kubeczek z miarką do rozcieńczania. To po prostu gotowy do użycia produkt podany na tacy i do tego bardzo pomocny. Polecam :)

dobry po wyrwaniu zęba

Po wyrywaniu zęba polecił mi go dentysta na gojenie miejsca po zębie i zapobieganie powstania "suchego zębodołu" sprawdził się super, gojenie przebiegło szybko i bez komplikacji bardzo polecam

Dobry plyn leczniczy

Po ekstrakcji 8 polecila mi go ortodontka, faktycznie jest dobry na stany zapalne... nie szczypie, jest bardzo neutralny... jestem szczęśliwa posiadaczka aparatu ortodontycznego a przy nim nie da sie uniknac aft, otarc, zranien... zawsze kiedy cos sie dzieje przeplukuje tym plynem i w miare szybko goi sie sluzowka. nie uzywam go na codzien tylko wtedy kiedy cos zaczyma sie dziac

Niezbędny!

Ten płyn musi zawsze stać u mnie w łazience. Nie używam go codziennie, ale kiedy tylko coś zaczyna się dziać - ten płyn działa cuda. Niezbędny w leczeniu aft, wszelkich stanów zapalnych w ustach, przy zębach a także przy infekcjach gardła i migdałków. Można nim płukać jamę ustną i gardło, działa po prostu rewelacyjnie. Użyty w odpowiednim momencie blokuje rozwój infekcji, a jeśli już coś zdąży się rozwinąć, to bardzo przyspiesza leczenie. Drogi, ale nie ma lepszego.

Pomoc po wyrwaniu zęba

Płyn kupiłam po wyrwaniu ósemek i bardzo mi pomógł przeżyć nieprzyjemny tydzień cierpień.
Dokładnie dezynfekuje ranę, zęby są o wiele gładsze- takiego efektu nie uzyska się zwykłym szczotkowaniem.
Minusem jest wysoka cena, ale jak już ktoś wcześniej zauważył jest to produkt leczniczy.
Ja polecam każdemu po zabiegach dentystycznych i nie tylko, tylko obowiązkowo trzeba rozcieńczać płyn ! :)

Leczniczy!

Płyn poleciła mi dentystka po zabiegu wyrywania ósemki. Faktycznie jest to bardzo dobry produkt, teraz cała moja rodzina go używa. Bardzo dobrze odświeża i radzi sobie z bakteriami w jamie ustnej. Ma właściwości lecznice dlatego polecam go szczególnie po zabiegach, ale również do użytku codziennego. Jest to niestety droższy produkt, ale czasem warto wydać więcej, szczególnie po wizycie u dentysty, albo przy aftach. Dostępny w aptece.

Zalety:
- skuteczny,
- leczniczy,
- odświeża,
- dobry po zabiegach dentystycznych.

Wady:
- cena.