M.A.C., Lipstick Retro Matte (Matowa szminka do ust)

M.A.C., Lipstick Retro Matte (Matowa szminka do ust)

Ta szminka to kolor plus konsystencja. Wyróżnia się na wybiegach modowych. Migocze na ulicach. Sprawiła, że firma M.A.C stała się sławna.

o przedłużonej trwałości, hipoalergiczna
Efekt
matowe
kryjące
w sztyfcie

Piękna i długotrwała

Szminka z polecenia i absolutny hit! Długo nosiłam się z zamiarem jej zakupu, ale zupełnie niepotrzebnie. Szminka ma świetną jakość, długo się utrzymuje i idealnie sprawdza na większe wyjścia. Noszę ją typowo na ważniejsze okazje (posiadam odcień All Fried Up), podczas których super się sprawdza - jest wytrzymała, równo się "zjada" i cudownie dopełnia cały makijaż. Jak przystało na szminki od MAC ma bardzo dobrze wykonane i szczelne opakowanie. Kolejnymi plusami są - delikatnie słodki zapach, dobra pigmentacja i wydajność. Jedna z moich najulubieńszych szminek :)

Piękne kolory

Mac jak zawsze w temacie szminek niszczy konkurencję gamą kolorów, ale jak zawsze te same minusy.
Pomadka nie zastyga,także każda szklanka ma pieczątkę od nas. Zakaz buziaków mając pomadki Maca na sobie,bo oboje będzie ubrudzeni. Piękne klasyczne opakowanie, elegancja w prostocie.
Trochę sucha, jak to maty. Mimo minusów nadal bardzo lubię, zwłaszcza za ciekawe brązy.

Super szminka!

MAC Lipstic Retro Matte to pierwsza szminką którą miałam z "wyższej półki". Jak ją dostałam byłam zachwycona i teraz po trzecim zużytym produkcie dalej jestem zachwycona! Cena faktycznie dość wysoka, ale uważam, że produkt jest tego warty. Piękne kolory, super wykończenie i trwałość! Oczywiście po jedzeniu tłustych rzeczy makijaż wymaga poprawy, ale niektóre posiłki jest w stanie przetrwać. Polecam!

Piękna, ale na specjalne okazje - bardzo sucha

Mam odcień Ruby Woo i używam razem z konturówką tej samej marki.
Od razu zacznę od minusów. Nie dotyczą mnie problemy z suchością ust, ale mając usta pomalowane tą szminką nie czuję się zbyt komfortowo.
Malowanie ust pomadką o tak tępej konsystencji też nie należy do najłatwiejszych zadań (moim zdaniem bez konturówki ani rusz). No ale na specjalne okazje - czemu nie.
Dlaczego ją lubię? Trzeba przyznać, że matowe wykończenie tej pomadki jest naprawdę przepiękne, eleganckie i przyciąga uwagę. Niezbyt ładnie się zjada, ale po poprawieniu znów wygląda dobrze (czego nie można powiedzieć o większości matowych pomadek w płynie).
Generalnie polecam bo efekt jest ładny, ale jak dla mnie nie jest to pomadka praktyczna - a więc nie na co dzień.

Moja jedyna czerwona szminka

Nigdy nie przepadałam za ciepłymi odcieniami czerwonych pomadek. Długo nie mogłam się zdecydować jaką pomadkę wybrać, która byłaby wyjątkowa. Kiedyś w artykule przeczytałam, że pomadkę z MAC w odcieniu Ruby Woo używa sam Robert Smith z The Cure i to spowodowało, że udałam się po jej zakup ;-)
Uwielbiam jej odcień, jest taki krwisty, chłodny, coś fenomenalnego. Faktycznie jeżeli jemy i pijemy to będzie się ścierać, dlatego zawsze robię poprawki. Mam duże usta, dlatego nie mogę sobie pozwolić na braki bo wygląda to nieestetycznie. Mimo to nie szukam już żadnej innej, jedynie muszę dokupić konturówkę dla precyzyjnego efektu :)

Bardzo na tak

Jestem bardzo na tak ze względu na piękny efekt po jej użyciu. Niestety cena jest naprawdę wysoka, a produkt nie jest zbyt trwały i po jedzeniu i piciu trzeba poprawiać makijaż ust, ale mimo to nie żałuję zakupu, bo naprawdę pięknie wygląda na ustach

Ah ten kolor!

Do tej pory nie znalazłam godnego następcy. Kolor jest przepiękny. Jedna warstwa i efekt jest nieziemski. Po nałożeniu pozostawia taki luksusowy LOOK. Taki delikatny blask. Usta są po prostu nieziemskie. Nie jest mega trwała ale też nie zjada się szybko. Nakłada się ciężko ale przez to daje takie niesamowite wykończenie.

Zawsze w torebce

Pamiętam, że bardzo długo broniłam się przed tymi pomadkami, bo były takie popularne. Jednak dałam się skusić i żałuję, że nie kupiłam wcześniej!
Mam póki co dwie, zawsze przekładam do torebki, bo VELVET TEDDY to moja ulubiona!! Pieknie się rozprowadza, kryje, trzyma, nawet przy jedzeniu i piciu, a przy tym wszystkim nie jest sucha.
Jedyny minusik to to, że jest jej mało i szybko się kończy.

polecam

Używam koloru DIVA. Szminka meeega trwała, kolor pozostaje na ustach nawet po jedzeniu, piciu. Ładnie rozprowadza się na ustach, wygląda naturalnie. Może jakoś bardzo nie wysusza ust, ale używając jej przez dłuższy czas każdego dnia, brakowało mi nawilżenia.

Fajna

Posiadam szminkę w kolorze Ruby Woo. Szminki MAC są kultowe jednak minusem jest jej toporne i trudne nakładanie. Faktycznie jest trwała ale jednocześnie wysusza usta. Plus za zapach ... delikatny, pudrowy , ale nie czuć go po nałożeniu na ustach. Cena- dość wysoka. Uważam że w obecnej chwili jest dostępnych na rynku wiele innych porównywalnie trwałych i dobrych produktów w niższej cenie.

Przepiękna!

Uwielbiam produkty Mac'a. Posiadam szminkę w kolorze Ruby Woo o wykończeniu Retro Matte.
Jest to przepiękny kolor chłodnej, szlachetnej czerwieni- zawsze robi wrażenie, nawet u płci przeciwnej. Na ustach wygląda jak aksamit, pod warunkiem, że usta są idealnie gładkie, bez żadnych suchych skórek, inaczej szminka podkreśli wszystko co brzydkie, w końcu to mat.
W konsystencji dosyć tępa, w nakładaniu też niezbyt "śliska", ale według mnie jest to totalnie nieważne ze względu jak prezentuje się na ustach.
Jest trwała, lecz nie zjada się równomiernie- zostaje tam gdzie była.
To taki klasyk, który każda kobieta powinna mieć, na prawdę watro zainwestować.

Bardzo nie

Na początku nosiłam się z zamiarem kupienia koloru Russian Red, ponieważ obawiałam się wykończenia retro matte i wolałam zwykłe matte, jednak akurat nie było go w sklepie. Ostatecznie kupiłam więc drugi kultowy kolor czyli Ruby Woo. I rzeczywiście kolor jest przepiękny. Ale niestety wykończenie retro matte jest nieznośnie wręcz suche. Jak dla mnie ta suchość jest nie do wytrzymania. Z nakładaniem trzeba się trochę namęczyć bo przez tę suchość szminka nie rozciera się na ustach zbyt łatwo, o aplikacji bez pędzelka to w ogóle nie ma co marzyć. Po nałożeniu odczuwa się dramatycznie suchy dyskomfort. I chociaż przez chwilę efekt wizualny jest super to niestety po krótkim czasie szminka znika z wewnętrznej części ust, kruszy się i roluje. Zostaje więc czerwony kontur i luka w środku ust oraz nieprzyjemne uczucie suchosci. Nawet gdyby była to tania szminka to byłabym rozczarowana, a ponieważ to mac to moje rozczarowanie jest kolosalne.