Vershold Poland, Charming HS-6352, Prostownica z powłoką turmalinową

Vershold Poland, Charming HS-6352, Prostownica z powłoką turmalinową

Prostownica z powłoką turmalinową. Moc 55W.
Zasilanie 100-240 V

• Trwałość / wykonanie: 3
  • Design produktu: 3
  • Łatwość obsługi: 3

Produkt przeciętny

Prostownicę kupiłam dawno temu w Biedronce. Jest niezła pod warunkiem, że się nie psuje i działa.
Model, który mam, używam sporadycznie i niestety nawet przy takiej częstotliwości użytkowania 2 razy zdążył się już zepsuć, kilka dni temu ostatecznie.

Zaletą prostownicy jest to, że w stosunkowo niewielkim stopniu pali włosy.
By włosy dobrze wyprostować, należy poświęcić jednak na to sporo czasu. Zatem do szybkiego, porannego przeprostowania włosów absolutnie się nie nadaje.

Prostownica dość szybko się nagrzewa, ale dość długo się chłodzi, więc po prostowaniu należy ją odpowiednio ułożyć.
Jej konstrukcja sprawia, że jest wygodna w użyciu.

Nie jest to produkt trwały i wytrzymały- ma słabą konstrukcję elektryczną.

Cena jest niska, w mojej ocenie adekwatna do jakości.

• Trwałość / wykonanie: 4
  • Design produktu: 5
  • Łatwość obsługi: 5

Jeszcze testuje:)

Prostownicę kupiłam kilka tygodni temu z biedronce za smieszna kwote 30zł !
Od dawna nastawiałam sie na zakup prostownicy , moje oczy skierowane były ku marce Remington. Jednak, gdy zobaczyłam w supermarkecie to urządzenie od razu włozyłam do koszyka, mysle ,ze nawet jak sie za kilka miesiecy zepsuje to nie bedzie szkoda 30zł niz 200 zł.

Prostownica posiada turmalinową powłokę co jest rzadko spotykane w prostownicach i w dodatku nie za taką cene

Turmalinowa powłoka prostownicy pod wpływem ciepła produkuje negatywne jony, które po wniknięciu w głąb łuski włosa wysuszają ją. Dzięki temu procesowi prostownica turmalinowa szybciej nagrzewa włosy, a tym samym nie produkuje tak dużej ilości ciepła co pozostałe modele i zmniejsza szkodliwe działanie gorących temperatur na zdrowie włosów. Ponadto, właściwości płytki turmalinowej umożliwiają zamknięcie łuski włosa i wygładzają fryzurę, dzięki czemu wygląda ona promiennie i zdrowo. Prostownice turmalinowe zapobiegają również elektryzowaniu się fryzury i puszeniu się włosów. - zródło informacji www.abczdrowie.pl

Wklejam tutaj informacje o tych płytkach poniewaz sama wczesniej nie mialam pojecia czym jest powłoka turmalinowa, znalam ceramiczne, szklane,tytanowe.
INFORMACJE
Minimalna temperatura 120 C, maksymalna 200 C. (+/-)
Regulacja co 20 C.

Prostownica posiada wyświetlacz LCD,ktory pokazuje poziom nagrzania (+)

Ruchome płytki (lekko się naciskają ) (+)

Automatyczne wyłączanie po 60 minutach (+)

Obrotowy kabel 360 * (+)

Szybkie nagrzewanie -do temperatury 160 C - jakieś 20 sekund (+)

Włącznik / wyłącznik (+/-) . Z jednej strony to plus ponieważ ,gdy włączymy do kontaktu nie nagrzewa się od razu, i z drugiej minus bo gdy zapomnimy włączyć guzik nie nagrzewa się. Nalezy przytrzymać ok 4 sekund guzik,aby uruchomić/wyłączyć prostownicę.

Jedno przeciągnięcie prostuje włosy (ja mam z natury lekko krecone i puszące się,lecz sklonne na prostowanie- nawet sama suszarka mi je lekko prostuje) mi odpowiada na co dzien temp. 160. Jednak uzywałam jej na mamie, ktora ma włosy jeszcze bardziej grube niż ja oraz kręcone - u niej 180 za pierwszym pociągnięciem prostowało włosy tak w 70 / 80 %.

Nie ciągnie i nie wyrywa włosów (+)

Szerokie płytki (+)

Nie pali włosów (+)

Nie pali wilgotnych włosów (+)

Trzyma efekt prostych i wygładzonych włosów do mycia (+)

***

Prostownica nie posiada funkcji blokady płytek (jest cały czas otwarta) (-)

Nie ma dołączonego jakiegoś etui/pokrowca termoochronnego do przechowywania (-)

Płytki na samym dole nie przylegają - nie czuje jakiejś różnicy w uzytkowaniu przez to , jednak powinny sie stykać. (-)

Płytki bez środka ochronnego - nie nawilżane olejkiem arganowym, lub jedwabiem (-)

Zewnętrzna strona płytek nagrzewa się dość mocno (w zaleznosci od temperatury). (-)

Płytki nie posiadają obłego kształtu i raczej nie zrobimy dzięki niej loków (-)

Brak jakiegoś sygnału dźwiekowego,ze prostownica jest gotowa -nagrzana (-). Jednak widać to na wyświetlaczu.

***
Używam jej od kilku tygodni. Mam porównanie jedynie z bardzo zwykłą Łucznik oraz Rowenta (to jednak nie typowa prostownica tylko wymienna koncówka do lokówek) i to jest niebo a ziemia. Nie posiadałam lepszej, choć szykowałam się wpierw z zakupem na coś bardziej firmowego. Póki co jestem zadowolona z tego produktu.

Nie wiem jak z uzyskaniem bardzo prostych włosów tzw. drutów, mysle ,ze na wyższej temperaturze oraz z jakimś środkiem prostującym da się osiągnąć taki efekt.

Daje 4 gwiazdki, jeśli zauwaze jakieś zmiany na pewno edytuje opinie ;)

P.s dodaje zdjęcie moich włosów po lekkim przeciagnęciu tą prostownicą w 160 C . ;)