Bionigree, Basic_02, Szampon do włosów

Bionigree, Basic_02, Szampon do włosów

Szampon do włosów to naturalny kosmetyk trychologiczny (specjalistyczny kosmetyk do pielęgnacji skóry głowy) o polskim pochodzeniu z dodatkiem ekstraktu z czarnej porzeczki. Ma delikatne działanie oczyszczające, przeciwłupieżowe, antybakteryjne i przeciwwirusowe. Preparat jest przeznaczony dla osób o wszystkich rodzajach włosów, do codziennej pielęgnacji włosów.

Zastosowanie betainy kokosowej /coco-betaine/ (łagodnego środka powierzchniowo-czynnego) sprawia, że szampon dobrze się pieni i jednocześnie skutecznie usuwa brud z włosów, nie niszcząc ich struktury i nie powodując nadmiernego ich wysuszania.

Po umyciu włosów szamponem włosy są wyraźnie świeższe i błyszczące.

Nie polecam

Szampon żelowaty w konsystencji, tępy, włosy po umyciu wyglądają koszmarnie i wymagają... umycia... Piany prawie wcale nie ma. Rozumiem, że to produkt naturalny, ale czy ma być 'bezpienny'?

Beznadzieja

Zachęcona świetnymi recenzjami myślałam, że w końcu trafiłam na naturalny szampon, który będzie działał. Niestety nie. Szampon ledwo się pieni, ciężko się rozprowadza i nie da się go zmyć z włosów przy użyciu ogromnej ilości wody. Moje włosy po wyschnięciu nadawały się od razu do mycia. Dałam mu kilka szans po czym miarka się przebrała, może nada się do mycia pędzli.

Prawdopodobnie szampony bez SLS u mnie nigdy nie zadziałają

Straszny

Szampony naturalne stosuję od 9 lat i ten jest chyba najgorszy ze wszystkich jakie miałam. Tępy w stosowaniu, trudny do rozprowadzania na włosach - pienił się słabo i to tylko w miejscach nałożonych, musiałam się nieźle nakombinować, żeby umyć całą głowę a nie tylko miejsca, w których przytknęłam dłoń z szamponem... Strasznie kołtuni włosy, aby móc je rozczesać musiałam nakładać dużo więcej odżywki niż zazwyczaj.
Szampon bardzo źle radził sobie z myciem włosów po nałożeniu serum bionigree, z którym poniekąd tworzą przecież komplet - szło mu to tak opornie, że serum zmywałam innym kosmetykiem. Zresztą ze zwykłym myciem też miał problemy, po kilku dniach nieprzerwanego stosowania włosy były widocznie niedomyte i nieświeże.
Nigdy więcej.

Bardzo deikatny szampon

Szamponu używałam zgodnie z zaleceniami producenta po kuracji serum - mam włosy przetłuszczające się. Bazuje na bardzo łagodnych detergentach, w tym saponinach pochodzących z mydlnicy lekarskiej. Nie zawiera betainy kokamidopropylowej, która może uczulać wrażliwą skórę głowy. Jest bardzo wydajny, delikatnie, ale skutecznie oczyszcza. Polubiłam się z nim.

Rewelacyjny dla skóry wrażliwej!

Świetny, kompleksowy produkt dla skóry głowy z problemami.
Szampon działa oczyszczająco, ale też przeciwłupieżowo i przeciwwirusowo.
Polecam zwłaszcza dla osób borykających się z łojotokowym zapaleniem skóry głowy.
Włosy po myciu były miękkie, ładnie się układały. W żadnym razie nie były przesuszone, zmatowione czy trudne do okiełznania. Miałam wrażenie, że moja skóra głowy jest dobrze oczyszczona, a włosy świeże, zdrowo wyglądające i błyszczące.
Szampon nie przyczynia się też do obciążenia fryzury.
Buteleczka jest plastikowa, a sam szampon dobrze zabezpieczony - świetnie może się sprawdzić na wyjazd.

jest ok

Szampon oczyszczający faktycznie doskonale oczyszcza włosy i skórę głowy. Nie plącze włosów, nie niszczy ich i nie powoduje wysuszania włosów. Nie przysparza kłopotów z łupieżem, zapobiega elektryzowaniu się włosów i wspomaga łatwiejsze ich układanie.
Włosy po szamponie wyglądają dobrze, zdrowo. Przede wszystkim są oczyszczone, świeże i błyszczące.
Zdecydowanie najlepiej nadaje się do cienkich włosów, nie obciąża ich, lekko odbija od nasady.
Średnio wydajny. Całe szczęście jego data jest nieco dłuższa od serum.

Basic_02, Szampon do włosów

Kosmetyk dobrze rozprowadza się na włosach i delikatnie się pieni. Ze spłukaniem szamponu z włosów też nie mamy większego problemu. Skóra głowy i włosy są dobrze oczyszczone. Po wysuszeniu włosów ręcznikiem nie mamy większych problemów z ich rozczesaniem. Zapach jest trochę ulotny. Nie pozostaje na włosach.

Szampon BIONIGREE nie obciąża włosów. Włosy są lekkie. Dogłębnie oczyszczone z brudu i kurzu. Dzięki naturalnym składnikom zawartym w szamponie mamy wrażenie, że nasze włosy są pod dobrą opieką. Szampon nie powoduje wysuszenia skóry głowy, zapobiega łupieżowi.

BIONIGREE BASIC_02, SZAMPON DO WŁOSÓW Z EKSTRAKTEM Z CZARNEJ PORZECZKI

Szampon odznacza skromna aczkolwiek sympatyczna etykieta. Jasna, przejrzysta z czarnym zamykaniem typu flip-top. Buteleczka jest nie całkiem wygodna bo twarda, a szampon gęsty więc aplikacja jest utrudniona.
Zastanawiałam się nad opisem zapachu i po kilku myciach przyszła mi myśl, że bukiet jaki przedstawia ten szampon przypomina mi kwitnące drzewa wiosną. Łagodny, delikatnie otacza włosy swoim aromatem.Szampon nie posiada chemicznych środków, które odpowiadają za pienienie się. Substancją pieniącą jest naturalny składnik - betaina kokosowa, która powoduje mniej intensywne tworzenie piany.

W rzeczywistości chwilowe masowanie włosów szamponem powoduje wystarczające pojawienie się piany, która usuwa brud z włosa oraz sebum ze skalpu.
Szampon po pewnym czasie nie spowodował wysuszenia włosów, nawilżenie nie jest specjalne, ale nie mogę na nie narzekać. Moją przypadłością przy cienkich włosach jest ich plątanie dlatego nie eksperymentowałam w tym przypadku jak szampon działa w tym przypadku. Jestem zadowolona jak oczyszcza włosy, nadaje im blasku i świeżości. Po wyschnięciu równomiernie odstają od skóry głowy.

Polskie, bio i zielone..

- przyjemna, żelowa i dość gęsta konsystencja
- ładny, świeży zapach i delikatną nutką owocowej słodyczy ( bardzo subtelną! )
- całkiem nieźle się pieni, tworząc na włosach delikatną, wręcz emulsyjna pianę
- dużym plusem jest to, że podczas mycia NIE PLĄCZE włosów ( większość oczyszczających szamponów robi mi ogromny kołtun na głowie i później tylko litry odżywki mogą pomóc w doprowadzeniu włosów do ładu; dlatego gdy okazuje się, że szampon oczyszczający nie plącze włosów to OGROMNY plus )
- bez problemu radzi sobie z wymywaniem codziennego brudu, z łatwością pozbywa się środków do stylizacji włosów, radzi sobie również z usuwaniem oleju
- po myciu i wysuszeniu włosy są oczyszczone ( ale nie do etapu "skrzypienia" ), bardzo lekkie i niestety wręcz spuszone ( w moim przypadku konieczne jest używanie odżywek, balsamów - czegoś na ogarnięcie włosów i dociążenie ich, ale myślę, że osoby borykające się z nadmiernym przetłuszczaniem się włosów - będą zadowolone ).

Najlepszy naturalny szampon!

Jeden miesiąc, jedno opakowanie i stwierdzam, że to najlepszy szampon naturalny do włosów jaki kiedykolwiek miałam.
Produkt polski, naturalny i przede wszystkim działający! Jedynym minusem dla mnie jest mocny zapach - ale nie jest to zapach chemiczny, więc wybaczam:) Włosy po użyciu szamponu wyglądają pięknie - są błyszczące, gładkie i świeże.

Kosmetyk wart wypróbowania.

Polubiłam się ostatnio z szamponem oczyszczającym tej marki. Na początku przyciągnęło mnie do niego jego piękny porzeczkowy zapach. Który jest delikatny i bardzo przyjemny. Produkt znajduje się w gustownym opakowaniu. Z dozownikiem wyposażonym w mechanizm typu ,,klik''.Szampon jest w kolorze przezroczystym z małymi zatopionymi bąbelkami o dość gęstej konsystencji. A co do działanie ? Nie możemy oczekiwać od niego mocnego oczyszczenia. Jest to kosmetyk naturalny, który jest dla naszej skóry bardzo łagodny. Lecz w moim przypadku spełnia swoją funkcje, dobrze oczyszcza włosy, nie podrażniając skóry głowy. Ma bardzo przyjemny naturalny skład. Jestem z niego jak najbardziej zadowolona. Świetnie sprawdzi się u osób które myją codziennie włosy.

Bardzo delikatny

Jest tak, jak producent pisze na swojej stronie. Szampon jest delikatny. Przez to że jest delikatny jest też bezpieczny dla osób cierpiących np. na nadmierne wypadanie włosów. Używam go codziennie.

Ma również bardzo delikatny, przyjemny zapach. Gęsta konsystencja powoduje, że nie nakłada się go zbyt dużo. Jest wydajny.

Ma ładną i czytelną etykietkę dobraną do pojemności. Może sprawdzić się jako prezent. Osobiście wolałabym aby miał szklaną butelkę (wiem, że to niepraktyczne ale moim zdaniem ładnie prezentowałby się).

Rozmiar opakowania szamponu jest ok. Mieści się spokojnie do mojej kosmetyczki. Przezroczyste opakowanie też uważam za plus ponieważ wiem ile go faktycznie jeszcze jest i na ile mniej więcej myć mi go starczy.

Cena jest dość spora, ale z drugiej strony jak ktoś chce mieć szampon bez SLS to musi liczyć się z tym, że więcej za niego zapłaci.