Amour Shemen, Olive Oil Honey Mineral Cream (Krem do ciała z oliwą z oliwek, miodem i minerałami Morza Martwego)

Krem z minerałami z morza Martwego oraz oliwą z oliwek i miodem. Dostarcza skórze witamin i minerałów, nawilża i odżywia.
Można go stosować na ciało, dekolt i twarz. Odpowiedni dla wszystkich typów skóry.

balsamy
zapachowa
w tubie
Struktura
bogate
krem
100 – 250ml

Skuteczne nawilżanie i łagodzenie zmian na suchej skórze

Najpierw zachwyciłam się wersją z awokado, więc postanowiłam wypróbować też tą. Jest równie dobra i działa podobnie, ale ma o wiele przyjemniejszą konsystencję - gęstą i nie wypływającą samoistnie przy każdym ruchu opakowaniem ;)

Działanie: W składzieprzodują triglicerydy kwasów tłuszczowych, olej ze słodkich migdałów, masło shea, a dalej oliwa z oliwek, miód, gliceryna, panthenol i tytułowe minerały. Krem jest gęsty i wchłania się szybciej niż wersja awokado. Za to podobnie jak ona, doskonale nawilża. Komfort utrzymuje się przez cały dzień, nie czuję utraty wody, po kilku dniach nie ma suchych skórek, łusek, które czasem pojawiają mi się na łydkach ani suchych placków. Skóra przy jego stosowaniu ogólnie jest w coraz lepszym stanie, z tego powodu lubię smarować nim na noc swoje suche i bardzo wrażliwe dłonie.
Co do twarzy, posmarowałam się nim ze dwa razy i widzę tylko to, że wprawdzie suche partie ładnie nawilżył, ale tłuste bardzo po nim błyszczą. Raczej nie będę go regularnie stosować w ten sposób.

Na plus:
-bardzo dobrze i długotrwale nawilża
-usuwa zmiany typu łuszcząca się skóra czy suche placki
-łagodzi uczucie ściągnięcia i przesuszenia oraz popękaną skórę
-chroni i uodparnia skórę
-jest bardzo wydajny

Na minus:
-bardzo staromodny, kwaskowy, że to niby cytrynowy zapach (całe szczęście nie intensywny)
-opakowanie z odkręcanym korkiem

Bardzo spodobał mi się ten krem. Niby opakowanie ma naprawdę nieszczególne, grafiki brzydkie, zapach taki sobie, ale za to działanie jest z najwyższej półki.