Yves Rocher, Luminelle, Cień do powiek

Yves Rocher, Luminelle, Cień do powiek

Pojemność 3,3 g

Te lekko połyskujące, mieniące się wszystkimi kolorami tęczy, cienie pozostawiają na powiekach świetliste barwy. Po zwilżeniu stają się intensywniejsze. Dostępne w 9 odcieniach.

Fajny

Seria Luminelle została już chyba wycofana, ale mi zostały w kosmetycznce jeszcze cienie do powiek - śliwka i róż. Są bardzo wydajne i mimo, że używane codziennie, nie ubywają. Trzymają się naprawdę długo i wyglądają ładnie i świeżo praktycznie cały dzień. Cienia różowego używam jako różu do policzków i w tej roli świetnie się sprawdza. Cena też nie była wygórowana, więc generalnie mocna czwórka.

Ilość zużytych opakowań: w trakcie dwóch

delikatny efekt

Cienie kupiłam zachęcona 50% obniżką w Gdańskim salonie Yves Rocher.

+ wygląd opakowania
+ wydajność
+ kolory
+ drobno zmielone, miękkie

+/- delikatny efekt na powiece

- zwykła cena
- otwarcie opakowania, nie raz zdarzyło mi się przy otwieraniu przejechać paznokciem po zawartości

Ilość zużytych opakowań: żadne

Jedne z najlepszych cieni!

Moim zdaniem to jedne z fajniejszych cieni jakie posiadam- obok Inglota, Kobo czy drogiego Mac\\\'a.

Plusy:
+super wydajne
+świetnie napigmentowane
+fajnie się rozcierają
+mają niespotykaną formułę
+spore opakowanie
+cena (w promocji jest bardzo atrakcyjna)
+trwałość

Minusy:
- słaba dostępność
-opakowanie na początku może się cieżko otwierać

raczej nie

jak dla mnie są tańszą i gorszą wersją serii couleurs nature. i praktycznie są klapą. podobają mi się w nich jedynie te błyszczące drobinki, bardzo subtelne, bardzo ładne. reszta leży: kiepskie napigmentowanie (nie lubię tych za mocnych, ale bez przesady, malować się i malować i nadal nie widzieć koloru?), strasznie osypują się przy nakładaniu, bardzo nietrwałe. miałam kolor brązowy i mimo bycia fanką brązów, te mi kompletnie nie podeszły.

Używam tego produktu od: parę miesięcy
Ilość zużytych opakowań: jedno niecałe

Dobre cienie

Skuszona promocją (a raczej wyprzedażą) zakupiłam 3 kolory (70, 74, 79).

Plusy:
*bardzo przyjemna, lekko kremowa konsystencja
*całkiem trwałe
*nie osypują się
*dobrze się z nimi pracuje, ładnie się rozcierają
*pięknie się mienią
*kolory, które mam, bardzo dobrze ze sobą współgrają
*opakowanie jest solidne, nie otwiera się samo w kosmetyczce

Minusy:
*cena - mogłaby być nieco niższa

Pigment cieni jest dobry, jednak nie są one jakoś bardzo mocno napigmentowane. Nie uznaję tego za wadę, ponieważ świetnie można budować kolor, poza tym dzięki temu nie zrobimy sobie nimi krzywdy.

Ogólnie jestem na tak.

Używam tego produktu od: 2 m-ce
Ilość zużytych opakowań: 3 napoczęte

Subtelny efekt

Recenzuję kolor Melon - w tym wypadku jasny łosoś.

Cień zapakowany w ładne, poręczne opakowanie, którego plusem jest wyjątkowa szczelność - nie ma obaw, że cień np. otworzy się w torebce.

Kolor bardzo delikatny, pozwala uzyskać bardzo subtelny efekt rozświetlenia oka (co zresztą chciałam osiągnąć).
Ja jednak używam go głównie jako... rozświetlacz do twarzy.

Trwałość średnia, spokojnie wytrzymuje do 3 godzin, potem wymaga poprawek. Nie osypuje się, dobrze trzyma oka.

Pięknie błyszczy w słońcu! Jak już wspomniały moje poprzedniczki - nie tandetnie!

Bardzo, bardzo wydajny!

Cień ma jednak swoje minusy:

Po pierwsze ciężko go wydobyć z opakowania palcem, a pędzelka czy gąbeczki w zestawie z nim nie ma :(

Cena regularna jest bardzo wysoka jak za pojedynczy cień! Za cenę jestem zmuszona odjąć całą gwiazdkę.

Trzeba go nakładać długo, bo jest bardzo "przeźroczysty", a cień ten lubi się rolować przy zbyt dużej ilości i łatwo wtedy o tandetny efekt :(

Podsumowując całkiem fajny cień, ale bez szału.

Śliczny cień dobrej jakości

Przed tegorocznym sezonem letnim zrobiłam porządki w kosmetyczce i z cieni zostało tyle co nic ;)
Postanowiłam uzupełnić więc braki czymś lekkim, kolorowym i wbrew wcześniejszym upodobaniom - nie matowym, a kusząco lśniącym.

Całkiem dobrą odpowiedzią na moje potrzeby okazały się cienie YR z serii Luminelle.
Generalnie paleta kolorystyczna jest niezła, jednak na miejscu okazało się, ze mają tylko jej znikomą część :(
Przetestowałam odcień " Melon " , jednak okazał się słabo napigmentowany, zostawiając bardziej poświatę niż kolor ( i to białą poświatę, choć w opakowaniu jest bardziej kremowy ), a drugim typem była " Rose Sucree ", która zauroczyła mnie od pierwszego "miżnięcia " ;)

Cienie YR z serii Luminelle mają proste opakowanie, ozdobione uroczmi atrapami kropelek rosy. Jest fajne, bo zwyczajne i nieprzekombinowane, a zarazem oryginalne.
Masa produktu to aż 3,3 g, więc jak na pojedynczy cień naprawdę sporo :)

Zacznę może od minusów, bo tych ( na szczęście ;) ) jest zdecydowanie mniej.
Niestety, mam spory problem z otwieraniem puzderka( podobnie jest z rozem do policzków z tej linii ) i zdarza mi się uszkodzić przy tym manicure :(
Kolejną wadą tego produktu jest jego (nie)trwałość.
Tzn. nie jest ona tragiczna ( bez bazy jakieś 6 h ), ale widocznie mam wysokie wymagania w tej materii.
Jakoś dopuszczam poprawki w ciągu dnia czynione różem czy pudrem, a z powiekami chcę mieć święty spokój i już ;)

Za obydwa minusy odejmuję po pół gwiazdki.

Teraz pora na zalety cienia.
To przede wszystkim ciekawy odcień, żywy, ciepły róż z prześlicznym złotym poblaskiem ( w formie tafli, a nie drobinek ).
Naprawdę robi wrażenie !
Akurat mój kolor ( bodaj 74 ) jest bdb napigmentowany.
Poza tym cienie mają fajną konsystencję, taką ciut bardziej " mokrą " i z łatwością aplikuje się je pędzlem lub ... palcem :)
Łatwiutko się rozcierają i pozwalają cieniować.
Nie osypują się ani troszkę, więc komfort noszenia na plus.

Jedyne co, to może nie najbardziej szczęśliwie dobrałam odcień, bo choć jest piękny to nałożony bliżej linii rzęs, daje u mnie nieładny efekt zaczerwienionego oka, może gdyby ten róż był chłodniejszy, wszystko grałoby lepiej ?
W kazdym razie, poradziłam sobie z tym nakładając blisko linii rzęs jasny cień, a to różowe cudeńko nieco wyżej.
Wtedy efekt jest naprawdę śliczny, taki świeży i dziewczęcy.

Podsumowując :
Moim zdaniem zakup cieni z serii Luminelle to dobry interes ( w promocji płaciłam 15 zł ! ).
Za niewysoką cenę otrzymujemy sporo dobrego jakosciowo produktu w ładnych odcieniach, uroczo połyskujących, ale bez tandetnego efektu.
Sympatyczny produkt, być może wypróbuję inne odcienie, ale nie wiem na pewno czy kupię je ponownie, ponieważ ze względu na ilość, wystarczą na długo, a mają okres ważności tylko 6 miesięcy.

Używam tego produktu od: około m-ca

fajne cienie

Skusiłam się na nie jakiś czas temu, bo były na promocji. Mam już 4 kolorki: czerwona śliwka, jasny kasztan, srebro, mleczny róż.

Pięknie się mienią, nie tandetnie. Świetnie nakłada się je pędzelkiem do cieni, kolory są dość intensywne już po 1 warstwie cienia w przypadku śliwki, kasztanu i srebra, natomiast delikatniejsze w kolorze mlecznego różu, zostawia taką poświatę w danym kolorze - piękna.

Bardzo dobrze się cieniują, troszkę się obsypują, ale podkładam wacik pod oko, więc nie ma problemu.

Na moich powiekach bez bazy utrzymują się jakieś 4-5 godzin, ale używam zawsze z bazą.

Używam tego produktu od: kilka miesięcy
Ilość zużytych opakowań: w trakcie używania 4 kolorków

Piękny i trwały

To moje ulubione cienie do codziennego makijażu. Piękne, opalizujące kolory. Ładnie podkreślają kolor oczu i wyglądają bardzo naturalnie. Są trwałe w porównaniu np. do palety E. Lauder. Dopiero po całym dniu trochę się zbierają w załamaniach powieki. Używałam najpierw odcienia Cynamon, teraz mam Kasztan. Minusem jest brak aplikatora.

dobry cień !!

Mam odcień kasztanowy, fajny brąz. Bardzo go lubię, jest nasycony, nie ma problemów z aplikacją. Dość trwały i bardzo się nie roluje, może troszkę. Cena może być.

Używam tego produktu od: kilka miesięcy

Dobry

Cienie wygrałam w zestawie z kilkoma innymi kosmetykami tej firmy, sama chyba bym ich nie kupiła.
Cienie mają ładny kolor, w opakowaniu jasny błękit, którego niestety nie da się uzyskać na powiece. Tworzą za to taką błękitną, mieniącą się poświatę. Muszę przyznać, że efekt jest ciekawy, zwłaszcza jeśli połączy się ten cień z jakimś innym kolorem. Dobre do makijażu dziennego. Z bazą pozostają na swoim miejscu cały dzień w stanie praktycznie nienaruszonym. Trzeba je umiejętnie nakładać, bo mogą się troszkę osypywać.
Ja nie kupię ponownie, bo mam już pokaźną kolekcję cieni, a te nie są moim KWC :)

Używam tego produktu od: ponad pól roku
Ilość zużytych opakowań: nadal 1

Cudne, polecam

Bardzo dobre cienie. Mam 2 śliczne kolory: czerwoną śliwkę i kasztan, są naprawdę piękne :)
Łatwo się je nakłada, nie znikają z powiek, nie wałkują się (a nigdy nie stosuję żadnej bazy pod cienie) i co najważniejsze nie uczulają. Są trochę drogie, ale warto w nie zainwestować, starczą mi na pewno na bardzo długo. Chętnie kupię sobie jeszcze jakieś inne kolory.