Biofficina Toscana, Shampoo Concentrato Purificante (Skoncentrowany szampon oczyszczający)

Ten szampon w postaci koncentratu od Biofficina Toscana jest bogaty w składniki czynne i ma dużą siłę oczyszczania. Nadaje się do mycia tłustych i mających skłonności do łupieżu włosów. Specjalna mieszanka z roślinnych środków powierzchniowo czynnych normalizuje skórę głowy, dokładnie oczyszcza i koi. Innowacyjny kompleks Alpaflor® Alp-sebum® działa przeciwzapalnie z organicznymi ekstraktami z rzepy, bluszczu, jałowca i brzozy. Wierzbownica Fleischera koi skórę głowy szczególnie wysoką zawartością oenothein B4, redukuje produkcje talku i działa przeciwzapalnie. Ten składnik czynny jest znany z antyoksydacyjnego, antybakteryjnego i przeciwwirusowego działania. Z cudownym miętowym zapachem ziół.

Szampon ten ma postać koncentratu, dlatego też jest bardzo wydajny. Poleca się przed jego zastosowaniem, rozcieńczyć go z wodą lub wodą kwiatową w specjalnej butelce do mieszania od Biofficina Toscana . Dla optymalnego efektu pielęgnacyjnego zastosuj po umyciu włosów tym koncentratem, balsam odżywczy od Biofficina Toscana, ponieważ produkty te są do siebie dopasowane.

Funkcjonalne substancje: roślinne tenzydy, Alpaflor® Alp-sebum®, organiczne ekstrakty z rzepy, bluszczu, jałowca i brzozy, eteryczne organiczne olejki z eukaliptusa & mięty, witamina E.

testowany dermatologicznie
testowany na zawartość niklu
wegański
bez badań na zwierzętach
wolny od PEG, parabenów, parafiny, SLS, SLES, silikonów, alkoholu i barwników

Bardzo dobry szampon do włosów przetłuszczających się i z łupieżem

Produkt poznałam dzięki jednej youtuberce która bardzo go chwaliła. Wcześniej nie słyszałam nic o tej marce.
To co różni szampon od tradycyjnego to jego formuła. Najpierw trzeba zmieszać koncentrat z hydrolatem. Nie jest to ani czasochłonne ani trudne i za jednym razem przygotujemy sporą porcję szamponu. A odpowiednie hydrolaty można bez problemu kupić w sklepie internetowym wraz z szamponem.

Spodziewałam się że taki szampon nie będzie się pienił, a tu zaskoczenie bo szampon się pieni i łatwo umyć nim włosy.
Używam go 2 razy w tygodniu i zauważam oczyszczenie skóry głowy. Mój problem z łupieżem znacznie się zmniejszył.
Wydajność jest wystarczająca.

Kiedy używałam ten produkt miałam badanie trychologiczne które wykazało znaczną poprawę stanu skóry głowy do tego co było wcześniej.
Myślę że ten szampon i regularny peeling przyczyniły się do tego. I to chyba najlepsza rekomendacja.

Genialny do problematycznej skóry głowy

Genialny szampon, który realnie przedłuża świeżość włosów. Trzeba tylko pamiętać o kilku rzeczach:

1. Trzeba rozcieńczyć. To koncentrat, ale ja nie bawię się w rozcieńczanie w kubeczkach. Nakładam odrobinę i polewam wodą, rozcieńczam bezpośrednio na głowie. Produkt jest bardzo gęsty i wydajny.

2. Unikać nakładania na resztę włosów. Mam problemy ze skórą głowy, przetłuszcza się, a jednocześnie jest wrażliwa. Włosy po długości nie potrzebują oczyszczania. Więc resztę włosów myję innym szamponem, żeby ich nie oczyszczać zbytnio.

3. Szampon nie zawiera cocamidopropyl betainy. Uczulenie na ten składnik u mnie objawia się swędzeniem i wypadaniem włosów. Już po 3 użyciu widzę mniej włosów wszędzie (na sitku, na ubraniach, przy czesaniu).

Przybstosowaniu się do powyższych, to wybawienie dla problematycznych skór.