Cettua, Clean & Simple, Charcoal Nose Patch (Paski oczyszczające na nos z węglem aktywnym)

Pojemność 6 szt

Paski oczyszczające na nos to szybki i skuteczny sposób do usuwania zaskórników i zanieczyszczeń zatykających pory. Węgiel aktywny, działając jak gąbka, wchłania zanieczyszczenia. Olej z mięty pieprzowej i ekstrakt oczary wirginijskiego odświeżają i działają ściągająco. Efekt widoczny jest zaraz po usunięciu paska.
Działanie: oczyszczające, orzeźwiające, przeciwzaskórnikowe
Rodzaj skóry: każdy rodzaj skóry

Przydantne

Będąc na zakupach w lokalnej, stacjonarnej drogerii, jak zawsze szukam nowych plasterków na nos na zaskórniki. Nos- to dla mnie- to taki newralgiczny obszar twarzy, o który ciężko się dba, a jeszcze gorzej oczyszcza. Jak każda kobieta, od czasu do czasu mam z tym obszarem problem, właśnie w postaci zaskórników, drobnych wągrów czy innych wykwitów skórnych. Próbowałam już różnych plastrów, więc punkt odniesienia mam. Po użyciu 6 szt.- całe opakowanie- wiem, że sięgnę po nie nie raz, gdyż są bardzo skuteczne. Postępowałam według zasad producenta i po 15-20 minutach, gdy zerwałam plaster, zobaczyłam czyściutki nosek, a na plastrze to, czego chciałam się pozbyć.Rewelacja, jedno pociągniecie i efekt taki, jaki oczekiwałam. Krótko mówiąc: polecam! Nic niepokojącego nie zauważyłam, żadnych zaczerwienień, podrażnień czy innych skutków ubocznych, a mam cerę wrażliwą.
Moja córka- 12 lat, też używała i sobie chwali.
Produkt bezzapachowy. Ja robię zabieg oczyszczania nosa dwa razy na tydzień, i efekt jest widoczny. Wskazana systematyczność.
Kartonowe pudeł zawiera informacje o sposobie użycia i ostrzeżenia, typu :" Nie nakładaj plastra na rany", dane producenta. Każdy plasterek zapakowany jest oddzielnie. Nie ma problemów z jego usunięciem.

ZALETY:
+Efekt widoczny jest natychmiast po usunięciu paska.
+Ogólnodostępny.
+ Cena adekwatna do jakości.

Nie polubiliśmy się

Paski oczyszczające nos trafiły do mojego koszyka już dawno, bo wtedy jeszcze wierzyłam w ich działanie i skuteczność. Teraz wiem, że najlepszą formą oczyszczenia nosa z zaskórników jest po prostu dobry peeling, kwas salicylowy i reszta pielęgnacji, a nie zrywanie ich siłą za pomocą plastra.

Przechodząc do samych plastrów- używałam ich zgodnie z zaleceniami producenta, robiłam parę która otwiera pory, czekałam według wskazówek, a i tak po całej tej operacji na plastrze zostawały może dwa zaskórniki. Jednym słowem, nie warto.
Nie polecam tych plastrów, bo szkoda na nie pieniędzy. Lepiej wydać więcej na dobrą pielęgnację.

Lubię

Nie są to najbardziej oczyszczające paski na nos, ale serio są dobre. Wyciągają całkiem sporo zaskórników. Cena nie jest duża, a dostępność bardzo dobra bo są w każdym Rosmannie. Fajnie że pojedyńcze paski są oddzielnie pakowane.

Średnie

Przetestowałam w swoim życiu już naprawdę wiele plastrów na zaskórniki i niestety stwierdzam, że te są bardzo przeciętne. Działają, ale słabo. A przecież nie o to nam chodzi, jeśli sięgamy po produkt tego typu.

Po użyciu na plastrze znajduje się jedynie kilka zaskórników. Nie warto więc wydawać pieniędzy na ten produkt.

Produkt nie wart zainteresowania

Zachwycona podobnym produktem innej firmy postanowiłam spróbować tych plastrów, głównie ze względu na korzystniejszą cenę. Niestety, zawiodłam się. Moim zdaniem plastry te nie wyciągają zaskórników, nie oczyszczają, po prostu nie działają. Niby cena korzystna, ale co z tego, jeśli efektów ich użytkowania nie widać. Na pewno nie kupię ponownie.

Czy to warto...?

Plastry działają słabo: usuwają znikomą ilość zaskórników i to tylko ze skrzydełek nosa, z powierzchni grzbietowej nie wyciągają u mnie nic. Jeden plaster kosztuje niecałe 3 zł, niby to malutko, ale i tak się zastanawiam, czy nie szkoda nawet tych pieniędzy przy tak znikomej skuteczności.

Poza tym plastry podrażniają skórę - jeszcze kilka godzin po "zabiegu" czuję swędzenie/pieczenie. Ich odklejenie ze skóry jest dość bolesne, ale akurat to jestem w stanie przeżyć. Raz zdarzyło się, że pociekła krew.
Brudzą gdzieniegdzie skórę na czarno, czasem trudno to usunąć.

Używam ich 1x w tygodniu, ze względu na wyżej wspomniane podrażnienie boję się robić to częściej. Za każdym razem "coś" wyciągną; sumaryczny efekt jest taki, że ogólna liczba zaskórników jest mniejsza o 1/4-1/3. Czy to dobry efekt, niech każdy sam osądzi.

Fajne

Natknęłam się na nie w jednej drogerii i postanowiłam wypróbować.
Płatki maja dobrze wycięty kształt który ułatwi nałożenie. Wiadomo tez którą stroną można przykleić, oczyszcza ładnie gdzie konkurencja nie radzi sobie tak dobrze. W opakowaniu jest 6 plastrów to dużo. Cena trochę duża. Zapach jest nieprzyjemny i ciężko się te plastry zrywa.

Okej

Zaskórniki i inni nie potrzebni goście na naszej skórze to standard. Szukamy czegoś co je zlikwiduje za jednym zamachem. Między innymi testujemy różnego rodzaju plastry. Ja sama od bardzo dawna ich używam mam. Jakiś czas temu kupiłam plastry z węglem aktywnym od cettua co mogę o nich powiedzieć? Plastry zawierają formułę bez parabenów, PEG-ów i dodatków zapachowych. Mają za zadanie oczyszczać skórę z zaskórników, brudu i sebum. Pytanie czy naprawdę to robią...? Częściowo tak ale nie możemy liczyć, że wyciągnie nam dosłownie wszystko. Wyciąga pojedyńcze zaskórniki ale zdecydowanie oczyszcza z sebum. Musimy odrywać je zdecydowanym ruchem bo inaczej plaster nie da nam kompletnie nic.

Całkiem fajne.

W kartoniku znajduje się 6 oddzielnie zapakowanych plasterków na nos. Choć to standardowe rozwiązanie, to jednak i tak na plus- oddzielnie zapakowane nie wietrzeją, nie tracą swoich właściwości i łatwo można zabrać jeden czy dwa na wyjazd. Plastry mają kształt ust, są czarne i przyklejone na przezroczysty kawałek plastiku od którego łatwo odchodzą.

Po dokładnym oczyszczeniu twarzy zwilżamy nos i naklejamy jeden plasterek. Plaster łatwo się przykleja i dokładnie trzyma. Po jego wyschnięciu (10-20minut) zrywamy od strony krawędzi paska do jego środka. Odchodzi ładnie, nie całkowicie bezboleśnie, ale tego też nie powinniśmy oczekiwać. Po zabiegu pozostawia jakieś czarne paski, które łatwo zmyć.

Plaster bardzo fajnie oczyszcza skrzydełka nosa, ale ma problem z jego górą. Tak jakby radzi sobie jedynie z tymi miejscami skóry, które nie są na kości. Widzę to zarówno patrząc na swój nos, który ma ewidentnie wyciągnięte zaskórniki właśnie ze skrzydełek, jak i na plaster, na którym idealnie widać nieczystości po bokach, a środek plastra ma ich minimalną ilość. Nie mam pojęcia od czego to zależy, czy na kości gorzej się przykleja, albo odkleja?
Skrzydełka jednak oczyszcza dobrze, zarówno z małych jak i z dużych nieprzyjaciół.

Plaster mnie nie podrażnił, nie swędziała mnie po jego użyciu skóra, ani nie była ona zaczerwieniona. Niby zmatowił lekko skórę, ale po zmyciu czarnych resztek wszystko wraca do normy, więc takie działanie-nie działanie.

Szkoda, że nie sprawdzają się na całej powierzchni nosa, ale i tak uważam je za całkiem fajne.

ok

Od czasu sięgam po takie plasterki, żeby dogłębnie oczyścić pory na nosie. Te konkretnie są w porządku, robią, co mają robić.
W opakowaniu znajduje się 6 plasterków, można je kupić za ok. 10 zł w promocji.
Łatwo przyklejają się do mokrej skóry, dobrze wysychają i łatwo zrywają. Najskuteczniejsze są obszary, które przyklejają się do skrzydełek nosa.
Pozostałości czarnej substancji łatwo się spłukują i nie zapychają dodatkowo porów.

Pomaga w walce z zaskórnikami!

W porównaniu do wersji "white" tej samej firmy, te plastry akurat naprawdę mogą Nam pomóc. Jest to wersja z węglem aktywnym, który dogłębnie oczyszcza pory. Plaster zakładam na zmoczony ciepłą wodą nos i odczekuję około 10-15 minut. Po tym czasie całość ściągam. Robię to powoli i oddzielnie z obu stron nosa, aby wyciągnąć zaskórniki "pod kątem". Przy użyciu tych pasków bardzo dużo się ich pozbywam. Tego produktu używam 1-2 razy w tygodniu i mogę się cieszyć nienagannym nosem. Jestem świadoma tego, że za pomocą pasków nie pozbędę się wszystkiego co mi tam na nosie siedzi, ale naprawdę te paski sporo mi dają.

Nie działają

Niestety, paski w ogóle nie działają. Może wyciągną jakieś pojedyncze, malutkie zaskórniki przez przypadek, ale to tyle. Zauważyłam też, że po którymś zastosowaniu wyskoczyły mi na drugi dzień małe wypryski na nosie... Nie jestem zadowolona z tego produktu.

Beznadziejne

Wykorzystałam całe opakowanie ale więcej nie zamierzam. Używałam zgodnie z instrukcją, ale nie zauważyłam absolutnie żadnych efektów. Nie ma żadnych plusów, nie próbowałam jeszcze tamtych białych ale spróbuję, może będą dobre.

1959