Naturium, Olej kokosowy

Naturium, Olej kokosowy

Jeden z najcenniejszych darów natury, certyfikowany przez Ecocert, olej kokosowy tłoczony na zimno, nierafinowany, dzięki czemu zachowuje swoje cenne właściwości.

Polecany do każdego rodzaju skóry, w szczególności wysuszonej, wiotkiej, podrażnionej. Sok z wnętrza kokosa ma niemal identyczny skład jak osocze ludzkiej krwi, cechuje go wysoka biozgodność ze skórą, oraz zdolność głębokiej penetracji. Posiada naturalne antyoksydanty.

Dzięki wysokim właściwościom nawilżającym, kondycjonuje, zmiękcza i wygładza skórę, sprawiając, że staje się ona jędrna i elastyczna. Ma działanie chłodzące i uspokajające skórę. Wspomaga odbudowanie naturalnej bariery lipidowej skóry. Działa przeciwzmarszczkowo, kojąco, nawilżająco,odżywia, wzmacnia, ujędrnia. Dzięki zawartości szerokiego spektrum minerałów jest doskonałym serum na włosy i skórę głowy oraz paznokcie, chroni je przed utratą protein, efekt: miękkie, gładkie i lśniące włosy oraz mocne paznokcie.

Polecany jako samodzielny kosmetyk lub do masażu. Doskonale sprawdzi się jako balsam po goleniu i depilacji. Posiada stałą konsystencję, jednak pod wpływem ciepła dłoni, zmienia postać w oleistą. Bogaty skład oleju kokosowego uczyni skórę sprężystą, zregenerowaną i pełną blasku.

czyżbym znalazła swój KWC? :)

Jestem wręcz oczarowana tym produktem.. Jest to olej nierafinowany o rzadkiej konsystencji, który nie tężeje w przeciwieństwie do rafinowanego, jest cały czas płynny i wygląda dosłownie jak zblendowane wnętrze kokosa. Tak też pachnie:) co zdecydowanie uprzyjemnia stosowanie kosmetyku.

Mam dla niego kilka zastosowań, jednak najczęściej używam go do demakijażu. Odrobinę olejku rozgrzewam w palcach i wmasowuję w twarz okrężnymi ruchami, zmywam nim także cienie i tusz do rzęs i chwilę wyglądam jak panda :D olejek dobrze zmywa się z twarzy z wodą pozostawiając buzię niesamowicie nawilżoną, ale nie tłustą, co szczególnie dostrzegam w obszarze dookoła oczu. Jest to pierwszy olejek, który nie pozostawia mgły na oczach, jest w swoim działaniu bardzo delikatny i nie ma opornej, tępej konsystencji tylko rozprowadza się gładko niczym masełko :)

Z przyjemnością stosuję olej nierafinowany jako krem pod oczy na noc. Nie tylko pięknie regeneruje ten obszar, ale zauważyłam, że korektor pod oczami wygląda znacznie lepiej, nie widzę suchych skórek, efektu ciastka pod oczami i wierzę, że na dłuższą metę może spłycać drobne linie pod oczami :)

Nie widzę też problemu, aby stosować olejek na całą twarz i szyję intensywnie je regenerując. Wystarczy odrobina olejku, dosłownie wielkości ziarnka grochu.

Obszary często suche typu łokcie, kolana czy stopy są wyraźnie zmiękczone, bardziej odporne i odżywione po tym kosmetyku. Jest dla mnie świetną maską nocną na przesuszone dłonie. Wmasowuję w skórę dłoni przez kilka minut, po czym zakładam bawełniane rękawiczki i tak idę spać. Suchość, drobne ranki pęknięcia są złagodzone, zaczerwienienia zmniejszone i skóra odzyskuje komfort. No i ten zapach kokosa ;)

Produkt jest także świetnym produktem do włosów, stosuję go czasem na mokre włosy po umyciu w celu zabezpieczenia końcówek przed rozdwajaniem, po czym przeczesuję włosy palcami i wykorzystuję całość produktu, który nabrałam na dłonie. Nawilża, wygładza, chroni, włosy są miękkie i bardziej zdyscyplinowane:)

Całość jest zapakowania i małym, ładnym, szklanym słoiczku o pojemności 50ml. Pojemność wydaje się niezbyt wielka, ale wierzcie mi, że olejek wystarcza na długo. po około miesiącu zużycie jest naprawdę małe a sięgam po niego naprawdę często :) cena jaką zapłaciłam to 14,99zł w małej drogerii kosmetycznej. Cena do jakości bardzo adekwatna.

Za wielofunkcyjność, działanie, cudowny zapach (chyba już trzeci raz o tym mówię:D) i przyjemność stosowania oceniam 5/5. Szkoda, że nie mogę dać 6:)