Naturium, Olej migdałowy

Naturium, Olej migdałowy

Doskonałe serum na rozświetlenie i blask o wysokiej zdolności penetracji. , certyfikowany przez ecocert, tłoczony na zimno, nierafinowany, dzięki czemu zachowuje swoje cenne właściwości.

Polecany do każdego każdego rodzaju skóry, zwłaszcza podrażnionej, swędzącej, wrażliwej, wymagającej. Silnie zmiękcza naskórek, wzmacnia lipidową barierę ochronną skóry, wygładza, nawilżą, łagodzi podrażnienia, wyrównuje koloryt skóry. Rozprowadzony na jej powierzchni tworzy film okluzyjny przez co obniża przez-naskórkowy ubytek wody, usprawnia odnowę komórkową, poprawia ukrwienie skóry, zmniejsza cienkie linie i zmarszczki wokół oczu. Pomaga odzyskać komfort skórze dotkniętej odparzeniami i odleżynami. Chroni skórę przed szkodliwym działaniem promieniowania UV, skutecznie zabezpiecza przed działaniem wiatru, słońca, szkodliwych czynników zewnętrznych, a przez to opóźnia proces starzenia się skóry. Zaliczany jest do tzw. olei lekkich, nie pozostawiających odczucia lepkości na skórze.

Zdaje egzamin

Olejek nakładam na twarz i dekolt zaraz po kąpieli. Bardzo lubię wykonywać nim kilkuminotowe masaże tych okolic. Znakomicie odżywia skórę i pomaga utrzymać odpowiedni poziom nawilżenia. Czasami mieszam go z kremem. Szklana buteleczka z atomizerem zdecydowanie ułatwia dozowanie olejku. Ogromnym plusem jest również zapach - intensywnie migdałowy.

moje włosy go pokochały!

Olej można wykorzystać tak naprawdę wszędzie ;) ja go stosowalam do olejowania włosów, bo tu najlepiej się spisywał - włosy po 2 godzinach trzymania oleju wyglądały na nawilżone, gładkie i błyszczące. działanie długo się utrzymuje. uwielbiam go!

super olejek

Ten olejek jest dostępny w drogerii Natura w formie saszetek 10ml za około 5zł (ja kupiłam w promocji za 3,99zł). Nie wiem czy są w Naturze dostępne wersje 50ml, ale zorientuję się i jeśli nie ma to na pewno na stornie producenta jest to możliwe.
Taka saszetka jest o tyle fajną opcją bo zużywa się ją właściwie jednorazowo i jest to forma wypróbowania produktu przed zakupem wersji pełnowymiarowej.

Pierwszym plusem niewątpliwie jest jego zapach.. migdałowy, ale nie mdlący.. tak jakby ktoś świeżo rozdusił orzechy migdałów:) bardzo mi się podoba

Olejek zastosowałam na 2 sposoby:
1. Do olejowania włosów: wymieszałam go z olejkiem rycynowym, lekko podgrzałam i wtarłam w skórę głowy i na całej długości włosów i zostawiłam na jakieś 3h. Po tym czasie umyłam włosy.. ciężko jest wymyć z włosów olejek rycynowy ze względu na jego gęstą formę, więc doszło do tego, że spieniałam szampon 3x zanim się wymył.. olejek migdałowy wymył się bez problemu, jest rzadki w swojej konsystencji. Włosy po samoczynnym wyschnięciu stały się błyszczące, miękkie i mniej podatne na puszenie (dlatego bardzo polubiłam formę olejowania).

2. Olejek migdałowy wmasowałam także w skórę dłoni. Szybko się wchłonął i o dziwo nie pozostawił mocno tłustego filmu na skórze. Dłonie stały się przyjemnie gładkie, mega nawilżone (a to nie częste zjawisko:)) oraz pachnące migdałami (do czasu umycia rąk). Olejek zmiękczył również skórki, więc i do ich pielęgnacji spokojnie się nada.
Skoro tak dobrze wpłynął na kondycję skóry rąk to niewątpliwie nada się do innych przesuszonych partii ciała takich jak np kolana, łokcie czy stopy.

Z pewnością skuszę się na wersję pełnowymiarową jak tylko wykończę wszystkie swoje olejki.. one mają to do siebie, ze nie mają zbyt długiego terminu ważności a skoro już inwestujemy w nie swoje pieniądze to szkoda, aby się zmarnowały. Polecam serdecznie ten produkt :)