Ziaja, Stopy, Krem do stóp zmiękczający z kompleksem AHA (stara wersja)

Ziaja, Stopy, Krem do stóp zmiękczający z kompleksem AHA (stara wersja)

Kuracja zmiękczająca do stóp; zawiera kompleks AHA: kwas jabłkowy, kwas cytrynowy, stabilny mocznik; oligosaharydy i oligopeptydy z ekstraktu z białego łubinu.
Rozluźnia warstwę korneocytową naskórka. Intensywnie zmiękcza szczególnie skórę pięt i okolice palców. Skutecznie zapobiega twardnieniu skóry.
Polecany również dla diabetyków.

Taki trudny w ocenie

Recenzje tego produktu będzie mi łatwo napisać, ale wystawić taką ocenę ogólną znacznie trudniej. To taki krem trochę na tak, trochę na nie. Samej trudno mi stwierdzić, czy w miarę mi się podobał.

Krem ogólnie bardzo popularny i ogólnodostępny- Natura na pewno, wiele marketów oferuje w sprzedaży to kremidło i oczywiście cała masa sklepów online. Do zakupu skłania zwłaszcza cena- 6 złoty to naprawdę śmieszna cena, ale warto zauważyć, że krem ma dosyć niestandardową pojemność, 60 ml i nie najlepszą wydajność. Na nią na pewno ma wpływ również opakowanie. Zwyczajna tuba sprawdziłaby się lepiej. Tymczasem dostajemy takie twarde coś, z czego nie idzie wydusić kremu. Przy wydobyciu ,,resztek" (tak naprawdę pół produktu) należy rozciąć opakowanie. Konsystencja gęsta, treściwa, taka w sam raz na smarowanie przed zaśnięciem. Krem dosyć długo się wchłania, ale nie brudzi pościeli.

Moje stopy są obecnie w takim normalnym stanie- nie mam problemów z modzelami, przesuszeniami i potówkami, są takie mało problematyczne i przy nich ten krem się sprawdza. Myślę jednak, że przy gorszych warunkach lub zwyczajnie zimą nie byłby już taki świetny. Świadczy o tym przede wszystkim mała ilość składników aktywnych w składzie. Przy stopach o skórze normalnej sprawdza się- zostawia je wygładzone i nawilżone.

Ot zwykłe kremidło dobre dla kogoś, kto nie zmaga się z faktycznie przesuszoną skórą na stopach, tym z pękającymi piętami też raczej odradzam- lepiej zainwestować w coś innego. Pewnie nie kupię tego kremu drugi raz, ale zastanowię się nad zakupem wersji nawilżającej.

Dobry

Dobry krem, działa nawilżająco w umiarkowanym stopniu. U siebie nie zauważyłam zmiękczenia, więc ma minusa za to. Opakowanie typowe dla produktów tej firmy, jednak pod koniec używania ciężko go wydostać. Konsystencja typowa dla tego typu kremów, zapach taki sobie, nie jest drażniący, ale na kolana nie powala. Jak dla mnie zwykły krem, którego działanie jest na średnim poziomie.

Mój typ

Zastanawiałam się czy krem za tak niskie pieniądze może działać, ale jak się okazało został strzał w dziesiątkę! Krem świetnie nawilża skórę stop i co ważne wygładza. Stopy po sukcesywnym użytkowaniu są przyjemnie gładkie i wyglądają estetycznie. KRem dobrze się wchłania i mało kosztuje :)

Zwykły krem

Ogólnie mówiac nic nadzwyczjnego. Krem jak krem. Nie lepi sie , dosyc szybko sie wchlania ale jakos super nie nawilza. Zapach ok. Na pewno nie pomoze prY bardzo suchej skorE piet.

Gładkie stopy

Skóra stóp wygładzona i miękka, znika uczucie ściągnięcia, krem szybko się wchłania i ma przyjemny zapach, idealny na delikatnie zniszczone lub lekko suche stopy.

gładkie stopy

Kremik bardzo mi pomógł w pielęgnacji stóp. Zmiękczył twardszą warstwę w wyniku czego o wiele łatwiej było mi później pielęgnować je tarką. Skóra w trakcie regularnego stosowania jest miękka i nawilżona. Musze naprawdę dbać o swoje stopy bo dużo chodzę i często na wyższym obcasie to potęguję rogowacenie naskórka albo po prostu też taki mój urok ale krem sprawdził się ok. Zauważyłam też mniejsza potliwość stóp. Co do minusów to pod koniec używania ciężko wydobyć produkt musiałam rozciąć opakowanie żeby zużyć całość bo sporo zostało. Mógł by być też trochę bardzo wydajny ale ja tez nie żałowałam go sobie.

opakowanie klapa, reszta okej

Jest to produkt bardzo mało wydajny. Bardzo szybko mi się skończył podczas, gdy inne kremy do stóp stoją u mnie w łazience na prawdę długo. Krem ładnie nawilża i bez problemu się wchłania, robi to również szybko. Bardzo ładnie wygładza skórę i powoduje, że np pięty nie są już takie suche, a są miękkie i nawilżone. Smarując wieczorem obudzisz się rano z miękkimi i gładkimi stopami. Opakowanie niestety psuje cały urok. Miałam może jeszcze z 1/3 produktu, a z opakowania nie umiałam już nic wycisnąć więc musiałam przeciąć opakowanie i wydobywać krem. Ma więc minus- wydajność i opakowanie, ale działanie jest jak najbardziej na plus.

normalny

Zwykły krem, nic nadzwyczajnego, ma zapach taniego kremu , szybko się wchłania , skóra lekko lepiąca , nawilża suchy naskórek , jednak stosuje go sporadycznie. Cena na każdą kieszeń ;-)

Stopy wszystko przyjmą

Żeby to był produkt wybitny, który ze stopami robi wszystko to bym nie powiedziała. Nawet to zmiękczenie jest nieco na wyrost, kiedy posiada się bardzo zrogowaciałą skórę - nawet w opcji stosowania kremu grubą warstwą na noc z nałożony i skarpetami.

Niemniej jest to tani, wydajny kremik, całkiem przyjemny w stosowaniu, który fajnie się rozprowadza i w jakimś stopniu to działanie zmiękczające posiada.
Jak ktoś zauważył, wadą tych kremów (i kilku innych kosmetyków Ziaji) są te francowate twarde opakowania... Ale poza tym produkt wart polecenia.

Jest ok

Krem pachnie delikatnie i przyjemnie, co jest dość rzadko spotykane w kremach przeznaczonych do stóp. Ogromny plus za to, że krem jest lekki, dobrze się wchłania i nie pozostawia drażniącego filmu na stopach. Krem nawilża skórę, zmiękcza ją i pozostawia miłą w dotyku. Opakowanie kremu jest również na plus, wygodne, ładne, bezproblemowe.

Używam tego produktu od: Używam od połowy roku
Ilość zużytych opakowań: dwa

Najlepiej pachnący krem do stóp jaki miałam!

Kupiłam go dla eksperymentu będąc w sklepiku Ziaji. Przetestowałam i przyznam że jestem zadowolona. Pomógł mi zadbać o stopy po fiasku z kremem Lirene którego moje stopy ani trochę nie polubiły.
+Zmiękcza skórę stóp- jest przyjemna w dotyku i miękka
+Nawilża i odżywia
+Wygładza skórę
+Bardzo pasuje mi lekko cytrusowy zapach. Jak na krem do stóp pachnie bardzo ładnie.
+Kosztuje niewiele
+Ładne i wygodne opakowanie

-Mało wydajny
-Dostępność słaba
-Nie radzi sobie ze zrogowaciałym naskórkiem czyli bardzo wysuszonym stopom nie pomoże

Nie wiem czy jeszcze go kupię ponieważ znalazłam mój typ, również z Ziaji który dopowiada mi pod każdym względem. Jeżeli Twoje stopy nie są bardzo wymagające i trudne w pielęgnacji to możliwe że go polubisz. Polecam!

polecam

Jak dotąd jest to jedyny krem, który nie śmierdzi typową dla produktów do stóp specyficzną wonią i nie pozostawia dziwnego filmu na skórze, ma fajną konsystencję, dobrze się wchłania i dobrze nawilża, do tego niska cena i wygodne opakowanie, jak najbardziej godny polecenia.
Nie znajduję minusów; nie umiem się jedynie jednoznacznie wypowiedzieć na temat zmiękczania zrogowaciałego naskórka ponieważ u mnie ten problem prawie nie występuje ( dzięki tarce), także krem jest idealnym uzupełnieniem tego zabiegu.