Semilac, Top Mat (Top do lakierów hybrydowych)

Semilac, Top Mat (Top do lakierów hybrydowych)

Matowy top do lakieru hybrydowego Semilac. Utrwala kolor i nadaje matowe wykończenie manicure. W celu osiągnięcia idealnych efektów, rekomendujemy nałożenie szczególnie cienkich warstw produktu.

lakiery nawierzchniowe
matujące, ochronne, przedłużające trwałość lakieru
Efekt
matowe

Słaby

W tytule recenzji użyłam słowo słaby ponieważ maja jeszcze inny mat, tak Semilac ma w sprzedaży inny mat i on jest lepszy. Ten jest z warstwa dysoresyjna. Oczywiście działa, matuje. Ale są już lepsze wersje na rynku

Fajny ale nie dla osób początkujących - uwidoczni niedociągnięcia manicure

Bardzo dobry Top.
Daje ładne, matowe wykończenie. Utwardza manicure.
Jest wydajny. Jedna warstwa wystarczy do zabezpieczenia paznokcia
Po nałożeniu na paznokcie produkt zmienia nam odcień koloru. Ta cecha daje nam możliwość wykonania niestaranowanego manicure. Wystarczy, że jeden paznokieć pomalujemy zwykłym, błyszczącym topem, a resztę matowym i mamy fajny, różnokolorowy manicure z użyciem tylko jednego koloru.

Nie miałam z tym produktem żadnego problemu tak jak piszą dziewczyny poniżej, a korzystam z niego już ponad 3 lata. Muszę jednak zaznaczyć, że wszystkie lakiery mam z firmy Semilac, więc może rozpuszczanie koloru może wpływać z połączenia lakierów z dwóch różnych firm.
Ważną uwagą jest to, że matowy top uwidoczni wszystkie niedociągnięcia i nierówności naszego manicure. Dlatego nie polecałabym go osobom początkującym.

Nie lubię go

Tłumaczyłam sobie, że nie umiem go po prostu używać prawidłowo, ale skoro inne topy matowe nie są problematyczne, to z tym musi być coś nie tak. Po pierwsze zostawia smugi - to nauczyłam się wstrząsać buteleczkę przed użyciem i nakładać dwie warstwy. Rozpuszczał mi lakiery, na które go nakładałam, zostawiając mi "niedomalowane" brzegi na końcach paznokci - to nauczyłam się, by przed nałożeniem go, trzymać dużo dłużej paznokcie w lampie. Po trzecie efekt matu, jaki zostawia po przemyciu, nie spełnia moich oczekiwań - paznokcie zamiast wyglądać elegancko, sprawiają wrażenie, jakbym zapomniała na nie nałożyć zwykły błyszczący top. Lubię lakiery z Semilaca, absolutnie do żadnego z nich nie miałam nigdy zastrzeżeń, do baz również, ale ten produkt jest niestety kompletnym niewypałem. Robiłam do niego wiele podejść, byłam cierpliwa, nie traciłam nadziei, ale miarka się przebrała i pozbędę się go przy pierwszej lepszej okazji.

Ładny mat

Po przeczytaniu opini poniżej nie zgadzam sie z nimi u mnie mat trzyma sie dlugo. Jak egekt matu nie zadowala mnie po pierwszej warstwie to dodaje druga i spelnia moje oczekiwiania. Wiadomo na jednych kolorach jest on ładniejszy na drugich nie ale mat trzyma przez caly okres noszenia hybrydy. Najdłużej 4 tyg trzymalam mat ze szgledu na odrost i noc sie z nimi nie działo nie odpryskuje, ładnie trzyma się na paznokciach.

Powinni go wycofać

Razem z moją przyjaciółką interesujemy się tematem manicure hybrydowego i często to właśnie ona mi go robi. Gdy pojawił się ten top, szybko w niego zainwestowała i kilkakrotnie zrobiła mi paznokcie. Niestety, jest to beznadziejny produkt, bo nie daje pełnego matu, zamiast tego lekko matowi, a to i tak nie ma większego znaczenia, bo po kilku dniach w miarę jako takiego wyglądu zaczyna się ścierać. Tragedia. Pieniądze wyrzucone w błoto, w szczególności, że mamy już na rynku Top Mat Total, który sama posiadam i który jest wspaniały. Dlaczego jeszcze tego nie wycofali? Szkoda go kupować.

to nie jest 100% mat

Dziwny jest ten produkt.. O ile lubię markę Semilac za piękne kolory lakierów hybrydowych to spodziewałam się pięknego, głębokiego matu na swoich paznokciach..

Podoba mi się, że top nie ma zbyt gęstej konsystencji, dzięki czemu mam możliwość położenia cienkiej warstwy nawierzchniej, bo zbyt gruby paznokieć nie wygląda dobrze. Barwa, zapach - nie różnią się od klasycznych topów, taki sam smrodek :)

Utwardza się bezproblemowo, nie przemieszcza się po paznokciu ani nie robią się jakieś okropne fałdy.

Coś, do czego jednak muszę się przyczepić to głębia matu.. O ile pierwsze 3-4 dni paznokcie wyglądały matowo (choć nie tak matowo jakbym tego chciała) - to dziwnym trafem po około 7 dniach top robił się coraz bardziej błyszczący i gładki. Po 1,5 tygodnia noszenia hybryd lakier był już całkowicie zdrapany z wolnego brzegu paznokcia i tym samym zaczął mi się ścierać coraz dalej i lekko odpryskiwać. Nie jest to odprysk jak przy klasycznym lakierze, że schodzi lakier z połowy paznokcia, ale przy końcówce.. i to już nie wygląda ładnie :(

Podobno mat total i mat total no wipe są dużo lepsze, bardziej matowe i trwałe.. Mam nadzieję, bo zamierzam w nie zainwestować. W przypadku tego topu hybryda nie wytrzymuje w całości 2 tygodni.. a jeśli już dotrwa to jest obdrapana, jakby przeszedł przez nią jakiś huragan. Niestety, nie mogę polecić tego produktu..

Efekt na krótko

Nie jestem zadowolona z tego topu. Ładny mat (raczej satyna) utrzymuje się tylko przez 2-3 dni, a później wygląda jak zwykły mało błyszczący lakier. Albo lakier hybrydowy, który był już długo noszony na paznokciach. Biorąc pod uwagę, że manikiur hybrydowy utrzymuje mi się dwa tygodnie to raczej nie będę go używała bo jest to "zabieg" bez sensu.
Jestem ciekawa jak sprawdza się top Mat Total