Lumene, Duo Eyeshadow

Lumene, Duo Eyeshadow

Ciekawa kolorystyka. Mają pudrową konsystencję, łatwo się nakładają, nie kruszą, nie rozmazują. Długo pozostają na powiece.

Jedne z moich ulubionych

Kupiłam kilka lat temu, zupełnie przypadkowo. Mam cienie w kolorze zieleni - jasny seledyn oraz ciemna zieleń. Cienie są matowe, dają efekt pastelowego makijażu. Ładnie rozprowadzają się na powiece, nie osypują się i nieźle trzymają się na powiece. Na bazie trzymają się w stanie nienaruszonym przez cały dzień.

Używam tego produktu od: kilku lat
Ilość zużytych opakowań: w trakcie 1-szego

Do pastelowego makijażu

Recenzuję zestaw nr 25 - matowe kolory lawendowo-biały oraz śreniociemny neutralny fiolet- naprawdę świetnie dobrane kolorystycznie.Kupiłam ten zestaw kilka lat temu, zostały z niego resztki ale i tak nadal nadaje się do użytku.
Na powiece wygladają bardzo naturalnie, zadnego krzykliwego i taniego efektu. Są zbyt delikatne do smoky-eyes ale sa świetne do pracy czy na okazję, gdy nie chcemy wyglądac zbyt wyzywająco. Ten jasny świetnie sprawdza sie pod łukiem brwiowym, jest matowy ale mimo to rozświelta i powiększa oczy. Takie fajne jasne odcienie widzę tylko w zestawach górnopółkowych , wśród średniopółkowych firm przeważa tandetna kolorystyka. Świetnie pasuje do różnych fioolecików. Aby zrobić smoky-eyes wysatrczy w kącikach pociągnąc jakimś ciemnym intensywnym fioletem innej firmy.
Średnio trwałe ale poółożone na bazę dają radę.

Używam tego produktu od:kilka lat okazjonalnie

bez przekonania

Kupiłam ze względu na interesujący mnie niebieski zgaszony kolor cienia w zestawie. Mam zestaw nr 19, niebieskość przełamana szarością i do tego cień żółty w kolorze dojrzałego zboża. Zestaw kolorystyczny jest udany. Kolory w pudełeczku nasycone, na powiece niestety giną. O ile niebieski się broni, dając efekt gołębiej szarości z niebieskością gdzieś tam majaczącą w domyśle, to tego pszenicznego po prostu nie widać. Trzeba się zdrowo pacynką namachać żeby go uwidocznić. Kolory dobrze się nakładają, dobrze się mieszają, przyzwoicie się trzymają aplikatora, nie osypują się lawiną z pacynki. To co mi się nie podoba, to jakaś przedziwna grudkowata konsystencja w głębszych warstwach cieniowego guziczka no i mała intensywność koloru po nałożeniu cienia.
Trwałość Ok. Bez bazy trzymają się dobrze, nie rolują się i nie zbierają w załamaniu powieki, nawet w ciepłe dni. Z bazą nic nie mogę im mieć do zarzucenia.
Podsumowując:fajne cienie i jak się trafi na wyprzedaży to warto. Za cenę regularną niewarto sobie głowy zawracać.

Używam tego produktu od: roku zamiennie z innymi kosmetykami kolorowymi

BRZYDKA POWIEKA

cechy produktu:

- dziwna, chropowata konsystencja
- jasny cień jest niewidoczny
- widać tylko połyskujące drobinki
- cuchnie farbami akwarelowymi

Dostałam w prezencie -na szczęście.
Nie kupię ich nigdy i NIE POLECAM!

Używam tego produktu od: kilka razy

Ok

Kolejny cień - zachcianka bo w końcu wyprzedarz w naturze (za 9,90) kusi. I mnie też skusiła. Kupiłam sobie duet stonowany jasny różyk taki lekko przybrudzony + ciemny, matowy fiolet. Wyglądają bardzo ładne na bazie oczywiście bo bez trwałość kiepska (jak prawie wszystkich cieni). Jednak jetsem z nich zadowolona, choć to nie ideały. Ot taka spełniona zachcianka :)Używam tego produktu od 6 miesięcy
Ilość zużytych opakowań 1

całkiem w porządku

Jestem posiadaczka tych cieni, lecz juz w zmienionym opakowaniu, zreszta chyba troche wygodniejszym. Zapłacilam za nie 10 zł na wyprzedazy kosmetyków firmy lumene wiec cena byla jak najbardziej przystepna. Mam fajnie polaczone odcienia beżu i brązu - zestaw na dzien i na wieczór. A sama zawartosć opakowania? - całkiem porzadna; cienie fajnie sie nakładają, nie osypuja sie, nie kruszą, trzymaja sie stosunkowo długo, nie zbieraja sie w załamaniu powiek. Jestem zadowolona :)

Używam tego produktu od: 2 m-cy
Ilość zużytych opakowań: pierwsze

neutralne cienie na dzień

Przyzwoitej jakości matowe (a o takie coraz trudniej) cienie na dzień. Mam zestaw różowo-brązowy i jest świetny do dziennego makijażu do pracy. Dają wygląd w miarę neutralny, bez żadnych ekstrawagancji.
Trwałość przeciętna, nie podpadły mi w żaden szczególny sposób, ani nie wzbudziły szalonego zachwytu.

A ja jestem hepi :)

Mnie się te cienie bardzo podobają! :

- idealne dla jasnoskórych/jasnowłosych (o co wcale w kraju nad Wisłą nie tak prosto, wbrew pozorom :>) zestawienia kolorystyczne;
- Mat. Jedna z niewielu firm która produkuje matowe cienie. A mnie się połysk ostatnio znudził mocno, no i nie każdemu i nie w każdych okolicznościach pasuje;
- Trwałość. Nie zgodzę się z opiniami, że łatwo się ścierają, że blade. U mnie wręcz przeciwnie, pomimo że dysponuję pastelowym, różowo-liliowym zestawem, kolory trwają naprawdę cały dzień;
- Konsystencja. Pudrowo-kremowa. Łatwa w obsłudze (ale tylko za pomocą aplikatora! Nakładanie palcem faktycznie skazane jest na porażkę), drobno mikronizowana. Pigmentu sporo.
- Trwałość w opakowaniu: nie tłuką się nawet przy upadku.

Za taką cenę nie mogłabym sobie wymarzyć lepszych cieni. Ale... no właśnie, jest "ale". Firma zmienia opakowania, zestawy, może i skład. Kto wie, jak się ta nowa wersja spisze?

oj...niedobrze

Cienie mają może i ładne kolorki i nieżle się je nakłada-równomiernie się rozprowadzają ale ich trwałość pozostawia wiele do życzenia. To fakt, są bardzo wydajne-nie mogę ich skończyć, chociaż bym bardzo chciała bo ich nie lubię a szkoda mi wyrzucać. ogólnie jestem z nich niezadowolona i nie polecam.

Jedna gwiazdka to za dużo

Najgorsze cienie jakie miałam! Są bardzo twarde, więc trudno jest je nałożyć na powiekach-cały kolor zostaje na szpatułce, choć i na to nie bardzo chce sie nabierać. Próbowałam zakładać je palcami, lecz to też nie pomogło, jedynie barwiły mi opuszki palców a nie przenosiły sie na oczy. Gdy juz udało sie ich trochę nanieśc na powieki, to były bardzo słabo widoczne, kolor blakł bardzo szybko... Już Lepsze jakościowo sa chyba te ruskie cienie kupowane na rynku...
1 od roku i nie da się go zuzyć-bo nie da się ich po prostu nakładać!!

poniżej zera

Co za sadysta wypuscił to na rynek?? Jedyny plus to duża ilość tego produktu. Minusów za to cała masa - kolory blakną, zbierają sie na załamaniach powiek, sypią sie z oka a są trudne do zmycia.

co za wydajność!!!

Miałam dwa opakowania - jedno zgubiłam, drugie musiało zmienić właścicielkę, bo za diabła nie chciało się skończyć a kolory mi się znudziły. Cienie są dość przeciętne, choć kiedyś byłam z nich zadowolona. Raczej twarde, niezbyt dobrze rozprowadzały się na powiece i szybko znikały. Nie uczulały, ot takie zwyczajnie cienie. Plus za to, że były matowe ( przynajmniej moje) :)Teraz używam Estee Lauder i Lumene wypadają baaaardzo bledziutko.Używałam tego produktu od kilku lat/ Ilość zużytych opakowań: dwa do połowy