Listerine, Green Tea, Płyn do jamy ustnej przeciw próchnicy

Listerine, Green Tea, Płyn do jamy ustnej przeciw próchnicy

Listerine Green Tea to płukanka zawierająca naturalne ekstrakty zielonej herbaty oraz wzmacniający szkliwo fluorek, skutecznie walczy z próchnicą

Przyjemnie odświeża

Płyn do jamy ustnej przeciw próchnicy przyjemnie odświeża i oczyszcza. Jest dobry w smaku, taki łagodny, dla mnie jeden z lepszych od Listerine i rzeczywiście czuć zieloną herbatę. Po regularnym używaniu nie zauważyłam żeby zęby były bardziej bielsze, lecz nie mają na sobie żadnego osadu. Usta płuczę codziennie wieczorem i rano. Płyn ma raczej za zadanie usuwać bakterie z jamy ustnej i ją oczyszczać i tutaj radzi sobie bardzo dobrze.

Bardzo dobry

Bardzo przyjemny, o łagodnym smaku i delikatnym bezalkoholowym składzie, co szczególnie cenię, ze względu na badania wykazujące, że skład alkoholowy może zwiększać ryzyko raka jamy ustnej. Płyn jest dostępny w butelce o pojemności 500ml, co sprawia, że jest bardzo wydajny. W smaku faktycznie jest wyczuwalna dość internsywna nuta zielonej herbaty. Według mnie to najprzyjemniejszy i najdelikatniejszy płyn do higieny z linii firmy Listerine. Lubię do niego wracać :)

Inspirowany naturą!

Producent pisze , że stosowany dwa razy dziennie płyn do płukania jamy ustnej LISTERINE GREEN TEA z dodatkiem fluorku, olejkami eterycznymi i ekstraktem zielonej herbaty: Wzmacnia szkliwo zębów nawet w miejscach trudno dostępnych, wspomagając ochronę przed próchnicą.

To pierwszy płyn do płukania jamy ustnej, o smaku zielonej herbaty, który mam przyjemność stosować. Listerine, Green Tea okazał się płynem o bardzo przyjemnym, ziołowo - herbacianym aromacie. Delikatny, pozbawiony goryczki i chemicznego posmaku, pozostawia w ustach uczucie przyjemnej świeżości. Wydaje mi się, iż naturalny ekstrakt z zielonej herbaty dodatkowo potęguje to wrażenie. Aromat zielonej herbatki równie dobrze odświeża jak mięta. Płyn nie szczypie w język i dziąsła a zawarty w nim fluorek zapobiega osadzaniu się kamienia nazębnego. Zęby po jego zastosowaniu, są gładkie i dokładnie oczyszczone.
Dużym plusem jest brak alkoholu w składzie, płyn nie szczypie w język czy dziąsła, jest dość łagodny.

Opakowanie bardzo charakterystyczne dla tej firmy. Proste, doskonale dopasowane do dłoni, łatwe w aplikacji. Produkt ma pojemność 500ml, jednak butelka jest na tyle poręczna, że w ogóle tego nie czuć. Szata graficzna wykonana profesjonalnie. Czytelna, z ładnym nadrukiem.

najlepszy!

Po pierwsze zadaniem płynu jest oczyszczać, odświeżać i chronić i ten robi to doskonale.

Po drugie miło jest kiedy płyn nie boli, nie piecze ani nie wypala bakterii razem ze śluzówkami i ten jest właśnie taki miły.

Po trzecie są ludzie, którzy są raczej ciepłolubni i miętę wolą raczej w kolorze niż w smaku i ten płyn takich ludzi szanuje serwując zieloną herbatę.

Wszystko na ten temat, nie znam lepszego.

Przyjemny

Płyn kupiłam z ciekawości bo zauważyłam że też jest bez alkoholu tak jak mój ulubiony niebieski ZERO.
Na początku wydaje się delikatnie ostry, chyba tak jak każdy płyn. Jednak po chwili jest bardzo przyjemny w smaku i rzeczywiście czuć zieloną herbatę. Mi "zasmakował" i będę go używać na przemian z niebieskim.
Małym minusem może być tylko to że płyn odświeża na chwilę. Ale mi to wystarcza :)
Polecam osobom, które oczekują delikatnego odświeżenia bez pieczenia w buzi.

Najsmaczniejszy ;)

Tak jak w tytule - "najsmaczniejszy" z wszystkich płynów listerine. Bardzo łagodny, nie zawiera alkoholu, fajny zapach. Jednak ja nie czułam po nim świeżości.

Herbaciane orzeźwienie

Raz, dawno temu, postanowiła spróbować płynu do ust. W końcu były polecane do podtrzymywania dobrej higieny ustnej. Nie podpasował mi niebieski Listerine ze względu na mocny, miętowy smak. Ale gdy zobaczyłam ten z zieloną herbatą i dodatkowo pomagający w walce z próchnicą - nie zawahałam się i kupiłam.
Nie żałuję. Spełnia wszystkie moje potrzeby i wymagania. Jest znacznie łagodniejszy od pozostałych płynów od Listerine, przez co dużo lepiej znoszę płukanie ust. Pozostawia świeży oddech na długo, czyści dokładnie resztki osadów na zębach, które nie zostanę usunięte przez szczoteczkę do zębów. Po długotrwałym używaniu jestem w stanie powiedzieć, że pomaga w walce z próchnicą, zapobiega jej i nie pozwala na dalsze rozwijanie.
Opakowanie starcza średnio na dwa miesiące, może więcej. Przy codziennym, rano i wieczorem, używaniu. Cena jest adekwatna, czasem można go nawet znaleźć na promocjach.
Jedyną wadą jest jego dostępność, widziałam go tylko w Rossmannie bądź Hebe i to nie zawsze.

Długie orzezwienie

Polubiłam ten płyn. Chociaż zapach nie był przekonujący to dałam mu szansę .
Jak użyłam to pierwszy raz, faktycznie okazała się dość mocny ale to tylko jak pierwszy raz użyjemy płynu. Potem smak staje się deliaktniejszy i nawet staje się przyjemny. Ja bardzo to lubię, bo długo czuć świeżość w ustach, dobrze plucze jame,nie ma się do czego przyczepić.

Przyjemny

Wybrałam go ponieważ nie przepadam za smakiem mocnej mięty i to była świetna decyzja! Przyjemny smak zielonej herbaty pozbawiony goryczy. Czy przeciwpruchniczy? Nie wiem, nie miałam nigdy takiego problemu.

Ulubieniec smakowy

Ponad 2 lata temu kuzynka zmusiła mnie praktycznie siłą do zakupu tego płynu w Korei, gdzie byłam na wycieczce, bo bardzo chwaliła i był wtedy jeszcze niezbyt dostępny na świecie. Kupiłam i całkowicie przepadłam. Płyn ma delikatny, herbaciany smak i z miejsca stał się moim ulubieńcem. Mimo że lubię próbować nowych płynów, których jeszcze nie miałam, i tak wracam do tego raz na jakiś czas.

Rewelacja

Ta wersja Listerine nie zawiera alkoholu i być może dlatego nie "wypala" jamy ustnej tak jak klasyczna wersja płynu. Nie wyczułam tu zapachu zielonej herbaty, bardziej maść na przeziębienie ;) Smak jest przyjemny. Uczucie odświeżenia długo się utrzymuje. Najlepszy płyn jakiego używałam do tej pory i na pewno do niego wrócę.

Zielona herbata bez prądu

zwykłe płyny do płukania z zawartością alkoholu zawszę muszę rozrzedzać wodą, bo są bardzo mocne dla mnie. Kupiłam ten produkt, bo był bez alkoholu a działanie miał mieć takie same jak jego "klasyczne" wersje. Troszkę się na nim zawiodłam. Chociaż zapach ma przyjemny, po płukaniu ust nie było klasycznego "wysuszenia" wewnętrznej strony ust to jak dla mnie nie był tak skuteczny właśnie jak klasyczne płyny. Mój mąż w ogóle się z nim nie polubił, uważał, że to jak płukanie ust liptonem. W czym mogę połowicznie przyznać mu rację. Na pewno nie każdemu "ten smak" przypadnie. Co do działania przeciw próchniczego, nie wydaje mi się aby działał w ten sposób. A na pewno musiałam go wlewać do końca zakrętki, aby poczuć "tę świeżość" w ustach, choć o delikatnym zabarwieniu wypiciu dość mocno rozwodnionej zielonej herbaty.