Dermedic, Baby, Linum Emolient, Nawilżająco-kojący krem uzupełniający lipidy od 1. dnia życia

Zalecany do: codziennej pielęgnacji skóry suchej, bardzo suchej, atopowej, skłonnej do alergii lub łuszczycy. Do stosowania u dzieci i niemowląt od 1. dnia życia. Długotrwale nawilża, wiążąc wodę w naskórku. Uzupełnia lipidy skóry. Do twarzy i ciała. Działa przeciwzapalnie i przeciwświądowo. Działa na skórę kojąco, wzmacnia jej naturalną odporność. Hypoalergiczny.

Składniki aktywne: Olej lniany z zawartymi w nim NNKT Omega 3, Omega 6, Omega 9, Olej migdałowy, Olej z oliwek, Alantoina, D-Panthenol, Witamina E, Gliceryna, Ekstrakt z rumianku.

hipoalergiczna
krem
w tubie
50 - 100ml

Nezastąpiony

Jest moim ulubieńcem w pielęgnacji mojego maluszka. Z wielką przyjemnością go stosuję nie mam do niego absolutnych zastrzeżeń. Nie podrażnia skóry mojego synka bardzo fajnie się rozprowadza i wchłania. Polecam wszystkim mama.

Super ochrona i nawilżenie

Krem ten kupiłam dla siebie :). Dzieci nie mam, ale kosmetyki do nich przeznaczone często u mnie można znaleźć. Lubię je za delikatność, a niejednokrotnie też wielofunkcyjność. Kosztował około 23-24 złotych w jednej z aptek.

Mam cerę mieszaną z przetłuszczającą się strefą T, trądzikową i co najważniejsze w tym przypadku - wrażliwą. Reaguje ona źle na czynniki zewnętrzne, np. mróz oraz jego przeciwieństwo, czyli upał. Ma ona również tendencję do szybkiej utraty wilgoci, więc kremy emolientowe są dla niej jak najbardziej wskazane. Wybrałam ten ze względu na wiele pozytywnych opinii (nie tylko na KWC) oraz na przyjemny skład. Używam go głównie na noc, ale gdy było jeszcze mroźno na dworze, to używany był także w dzień - pod makijaż lub samodzielnie. To, co zauważyłam, to na pewno świetna ochrona poprzez pozostawianie delikatnej warstwy. Mróz nie był mi straszny :). Skóra nie przesuszała się i nie czerwieniła, więc tym bardziej sprawdzi się u małych dzieci. Druga sprawa to nawilżenie. Zmiękcza naskórek i wygładza go, dzięki czemu zapewnia komfort, a skóra jest przyjemna w dotyku. Jest on też rozświetlający, ale nie przez drobinki, tylko przez swoją bogatą i nieco tłustą konsystencję. Twarz dzięki temu jest rozpromieniona i świeżo wyglądająca. Krem zamyka wilgoć w skórze, która nie ma prawa wyparować, więc utrzymuje prawidłowe nawodnienie. No i co najważniejsze dla mojej cery trądzikowej - nie zapycha :). Ponadto nie stwarza problemu pod makijażem, jeśli podkład zostanie odpowiednio przypudrowany w newralgicznych miejscach, czyli w moim przypadku na czole, w okolicach nosa i na brodzie. To naprawdę zależy od rodzaju podkładu (i cery). Przykładowo przy matującym nawet specjalnie mocnego przypudrowania nie potrzebuję. Napiszę krótko - cudowny krem. Do używania na twarz, ciało, ręce, stopy... Gdzie tylko chcemy. Ma dobry skład, jest bardzo delikatny i myślę, że mamuśki mogą po niego bez obaw sięgać, by zapewnić swojemu dziecku dobrą ochronę i optymalne nawilżenie skóry.

Konsystencja kremu, jak już wcześniej wspomniałam, jest bogata (ale nie gęsta) i lekko tłusta. Mimo tego bardzo gładko rozprowadza się na skórze, nie tworząc białych smug. Wchłania się powoli, ostatecznie pozostawiając rozświetlającą warstwę ochronną.

Zapach ma bardzo w stylu kosmetyków dla dzieci - słodki, cukierkowy i jednocześnie czysty. Nie jest intensywny, ale dobrze wyczuwalny. Mi odpowiada.

Opakowanie to miękka, matowa tubka z zamknięciem od dołu typu zatrzask. Początkowo znajduje się w kartonowym pudełku z taką samą szatą graficzną i najważniejszymi informacjami. No i właśnie ta szata graficzna do mnie przemawia, jak każda apteczna :). Wygląda minimalistycznie, a to lubię. Choć w sumie maksymalizm również do mnie potrafi przemawiać :D. Pojemność to 100ml.

Skutecznie nawilża skórę dziecka

Krem jest dedykowany dla skóry atopowej i spisuje się bardzo dobrze u mojego dziecka. Mój maluszek ma skórę suchą i podatną do atopii. Krem zapewnia odpowiednie nawilżenie, działa jak ukojenie dla skóry tym samym zapewniając dobrą ochrone. Zapach jest delikatny ale bardzo przyjemny, kojarzy mi się właśnie z kosmetykami dla dzieci. Konsystencja jest biała, kremowa ale łatwo się ją rozprowadza po skórze. Zmiany atopowe giną u mojego dziecka po kilku dniach.

Warta uwagi

Nie koloryzując - kosmetyk idealny dla niemowląt. Skutecznie pielęgnuje, wzmacnia oraz odżywia delikatny naskórek dziecka. Łagodzi i koi stany zapalne w tym świąd, podrażnienia. posiada cudowny, delikatny zapach. Lekka konsystencja kosmetyku ułatwia rozprowadzanie i szybkie przenikanie do skóry. Wśród składników aktywnych znajdziemy między innymi masło shea, olej kakowy, witaminę E i glicerynę. Choć Majka nie posiada skóry skłonnej do atopii niejednokrotnie borykała się z przesuszeniami, a nawet licznymi liszajami. Dotychczas tylko z Dermedic zdołało je wygoić!jest bardzo wydajne, starcza na długi okres (u nas średnio 2 miesiące przy regularnym stosowaniu na całe ciałko). I przyznam się szczerze, że sama często podkradam je córci do własnej pielęgnacji :D

Numer 1

Namowila mnie na niego moja znajoma. Idealnie nadaje sie dla noworodka. Walczylismy z krostkami na buzi, tylko ten krem na pomogl i nie pozostawil sladow. Teraz stosujemy go do codziennej pielegnacji i skora jest doskonale nawilzona. Produkt pieknie pachnie. Wart jest kazdych pieniedzy. Dla mnie najlepszy emolient.

Lubimy

Lubie kremy dermedic, ponieważ mój syn ma atopową skórę i jest podatny na alergię. Sięgnęłam po krem z dystansem w jego skuteczność ale miło się zdziwiłam jak widziałam efekty działania. Warto kupić.

kremik

Krem kupiłam dla synka jako dodatek do pielęgnacji skóry bardzo wysuszonej.
Produkt bardzo dobrze nawilża ,natłuszcza skórę,jest miła w dotyku,gładka i mniej podrażniona.Synek nie budzi się tak często w nocy z powodu swędzenia skóry ,bo krem dobrze zabezpiecza barierę lipidowa skóry,która stała się bardziej elastyczna.Ciało wyrażnie" wydobrzało",polepszyła się jakośc zycia mojego dziecka ,widzę ,ze sie ożywił i jest weselszy.Zdecydowanie trafia na półkę z najskuteczniejszymi kosmetykami ,jakie mieliśmy.Polecam:)

Krem ma bardzo lekką konsystencję przez co bardzo dobrze się rozprowadza i jest wydajny. Dość szybko się wchłania nie pozostawiając tłustej warstwy na skórze. Ma delikatny pudrowy zapach. Uważam,że bardzo dobrze nawilża delikatną skórę dziecka i doskonale radzi sobie z łagodzeniem wszelkich podrażnień.

Celujacy

Uzywamy od pierwszego dnia zycia. Koi, lagodzi i natluszcza skore mojego dziecka. Ma bardzo dobry sklad, idealna konsystencje i piekny zapach. Dzialanie kremu oceniam celujaco. Sama czasem podbieram mojemu dziecku i tez sie swietnie sprawdza, to tylko udowadnia jak dobry jest ten krem.

Po krem z emolientem sięgnęłam, gdy zaczęłam rozszerzać dietę mojej córki i na skórze wystąpiły jej czerwone, wysuszone plamy. Spodziewałam się, że preparaty z emolientami będą z zasady z dobrym składem. W końcu są przeznaczone dla AZS. Tymczasem, po zapoznaniu się z wieloma porównaniami okazało się, że nie ma wielu preparatów, które wykorzystałabym dla 6 miesięcznego dziecka.

Ten krem z Dermedica ma dobry skład i niewiele konserwantów. Skóra córki rzeczywiście poprawiła się po nim i po kremowym żelu myjącym z tej serii.
Ma lekką konsystencję, szybko się wchłania (co jest ważne przy ruchliwym dziecku), przyjemnie pachnie.

Bardzo przyjemna, lekka konsystencja, ładnie pachnie i szybko się wchłania. Idealny dla skóry wrażliwej. Nie uczula i nie podrażnia. Smaruje nim swojego 1,5 rocznego synka i jestem zadowolona. W razie potrzeby podkradam troszke dla siebie ;)