Lirene Dermoprogram, Hydrolipidowy ochronny krem do twarzy SPF 50 IR

Lirene Dermoprogram, Hydrolipidowy ochronny krem do twarzy SPF 50 IR

Sprawdź ceny produktu

Jednoczesna kompleksowa ochrona skóry przed działaniem promieniowania ultrafioletowego (UVB i UVA) i światła podczerwonego (IR).
Światło podczerwone (IR) dociera do najgłębszych warstw skóry, przyczyniając się do jej uszkodzeń, tzw. fotouszkodzeń. IR nasila negatywne działanie promieniowania UVA i UVB, indukując w skórze zmiany o charakterze zapalnym, poprzez wytwarzanie wolnych rodników.
- Zawarty w kremie system fotostabilnych filtrów mineralnych i organicznych zapewnia wielopoziomową skuteczność i zabezpieczenie przed szkodliwym działaniem promieniowania UVA i UVB.
- Skutki działania promieniowania IR wiążą się z trwałym uszkodzeniem komórek oraz powstawaniem zmarszczek w wyniku fotostarzenia. Unikalny składnik IR Complex wzmacnia barierę hydrolipidową, działa łagodząco oraz ochronnie na DNA komórek.
Krem zawiera odmładzającą witaminę E oraz wyciąg ze złotej algi, które aktywują proces intensywnej odnowy i regeneracji komórek skóry uszkodzonych przez promieniowanie. Alantoina regeneruje naskórek i łagodzi podrażnienia powstałe podczas ekspozycji skóry na słońce, dzięki czemu opalona skóra uzyskuje zdrowy wygląd. Krem jest bezpieczny dla skóry wrażliwej i alergicznej.
Deklarowana ochrona UVA/UVB jest osiągana przy ilości filtra 2 mg/1 cm2 skóry (czyli minimum 1-1,25 ml na samą twarz; 1,5-1,8 ml na twarz i szyję; ok. 30 ml na całe ciało; często ponawiać aplikację w ciągu dnia).

ochronne
w tubie
krem
Filtry
SPF 30 - 50
<50ml

BArdzo dobry

Uzywam tego kremu od wielu miesięcy - wielu wakacyjnych miesięcy i szczerze mogę do polecić dalej. Nie zapycha cery, można na niego nałożyć makijaż i nic się nie waży. Wysycha też na mat, wiec dobrze rozsmarowany wygląda przyzwoicie i nie powoduje "pocenia się" twarzy. Dla mnie swietny

Super

Świetny krem w bardzo wygodnym i praktycznym opakowaniu. Wygodnie się go nosi a jeszcze wygodniej używa. Zdecydowanie świetnie działa na moją skórę dodatkowo chroniąc ją przed promieniowaniem

Świetna ochrona na upały :)

Produkt zamknięty jest w wygodnym opakowaniu, o pojemności 40 ml. Całość zapakowana jest w kartonik, na którym znajdziemy wszystkie najważniejsze informacje. W składzie znajdziemy odmładzającą witaminę E oraz wyciąg ze złotej algi, które aktywują proces intensywnej odnowy i regeneracji komórek skóry uszkodzonych przez promieniowanie.
Zapach bardzo ładny, przyjemny. Konsystencja jest lekka. Szybko się wchłania, nie zostawia tłustej warstewki na buzi.
Po jego użyciu, skóra jest ładnie nawilżona, miękka i gładka. Nie podrażnia, nie uczula, nie zapycha porów. Do tego dobrze współpracuje z makijażem. Nic się nie waży, ani nie roluje. I co najważniejsze świetnie chroni nas przed promieniowaniem UVA i UVB. Działa na mocne upały(buzia nie była czerwona) Stosowałam go codziennie od czerwca do września.

Do tego kremu musiałam dojrzeć

Do tego kremu musiałam dojrzeć. Na początku byłam trochę zawiedziona, bo nie czułam nawilżenia, cera jest wręcz po nim matowa, tępa. A potem się puknęłam w głowę i powiedziałam "kobieto, to jest krem z filtrem!". I mój świat obrócił się o 180 stopni. Jest to absolutnie najlepszy krem z filtrem jaki używałam. Kto używa filtrów SPF 50 ten wie, jakie są ciężkie i jak mogą momentalnie zapchać cerę. A ten jest lżejszy niż niejeden krem bez filtra. Leciutki, nie czuć go w ogóle, nie przyśpiesza tłuszczenia cery, nie psuje podkładu, cera jest wręcz po nim matowa. Na pewno nie zastąpi zwykłego kremu nawilżającego, ale chyba nie taki jego cel. Naprawdę perełka jeśli chodzi o kremy z filtrem, i jeszcze za taką rozsądną cenę.

Najlepszy jakościowo i cenowo!!!

W związku z faktem, iż kilka lat temu na wakacjach dorobiłam się przebarwień na twarzy, od tego czasu systematycznie używam kremu z filtrem 50. Do tej pory kupowałam różne, z którym byłam mniej lub bardziej zadowolona, chroniły lepiej lub gorzej jednak prawie zawsze ciężko było używać je pod makijaż a te lepsze kosztowały 40zł +. W tym wypadku Lirene zrobił najlepszy krem z filtrami UVA, UVB i IR, lekki, niezapychający i praktycznie nieświecący się na twarzy do tego za cenę na każdą kieszeń! Zakochałam się i polecam!

Świetny!

Jestem zwolenniczką naturalnej pielęgnacji. Niestety pobyt nad morzem zmusił mnie do zakupu kremu odbiegającego od moich "norm", ponieważ same filtry mineralne nie dawały rady. Postanowiłam nie przepłacać i kupić pierwszy lepszy krem, ponieważ byłam przekonana, że i tak mnie zapcha. No i się zdziwiłam!!!
Ten krem jest super:
- dobrze chroni przed słońcem
- nie pozostawia białych śladów
- dobrze się wchłania
- po przypudrowaniu nie świeci się i ładnie wygląda na twarzy
- nie pogorszył stanu mojej cery (za to ogromny plus)
- jak za taką jakość cena jest śmiesznie niska

Wykorzystała: kilka próbek

Jest świetny!

To jak dotąd najlepszy krem z filtrem, jaki wypróbowałam. Sięgnęłam po niego, bo mam cerę bardzo wrażliwą, po kwasach i leczeniu dermatologicznym. Cały czas zarumieniona cera nie dawała mi spokoju. ;) Krem z Lirene, jako pierwszy, sprawił, że przestałam się tak mocno czerwienić. Nie uczula i dobrze się wchłania - mam ciemną karnację, więc kremy innych firm odpadały, bo zostawiały na skórze białą warstwę, odróżniającą się od szyi. Niestety przy mocno suchej cerze czasami trzeba użyć pod niego zwykłego kremu nawilżającego. Ale i tak - polecam każdemu.

Najlepszy i tani!

Przerobiłam dużo kremów z filtrami do twarzy bo łatwo się opalam i zawsze nakładam je pod makijaż. Lirene sprawdza się idealnie, dobrze sie rozprowadza, wchłania a co najważniejsze nie zapycha i makijaż z niego nie spływa. I oczywiście chroni idealnie skórę twarzy, czy to nad polskim morzem czy an Chorwacji. Jest zdecydowanie tańszy niż większość tego typu produktow a przy tym bardzo wydajny. Zużyłam jedno opakowanie i kupię kolejne.

KWC

Mój KWC.! Od jakiegoś czasu jestem w trakcie stosowania kwasów na twarz, z tego względu kosmetolog zaznaczyła, że muszę nakładać filtry SPF. Jeszcze jakieś 2 miesiące temu zmuszona byłam nakładać jakiś inny filtr z racji tego że ciężko znaleźć coś fajnego nie w sezonie letnim... :/ Przy następnej wizycie polecono mi właśnie ten krem i się zakochałam. Koniec z tłustym filmem na twarzy! Ten krem to na prawdę cudo. Zaraz po nałożeniu (potrzeba na prawdę niewiele) krem super szybko się wchłania nie pozostawiając żadnych tłustych filmów i smug na twarzy. Idealny pod makijaż, nic się nie zważy i świetnie chroni nas przed promieniowaniem UVA i UVB. Konsystencja nie jest ani za gęsta ani za rzadka, krem nie spływa, nie leje się, ma bardzo delikatny wręcz nie wyczuwalny zapach. Bardzo polecam! Średnio w każdej z drogerii kosztuje 25 zł. Ja upolowałam go w Super-Pharm za 20,79 :)

rewelacja

Jest to fantastyczny krem z tak dużym filtrem, przyjemnie się go rozprowadza, nie zostawia żadnej tłustej, ciężkiej powłoki. Po zastosowaniu w sporej ilości twarz jest lekko wybielona ale po chwili stapia się ze skórą i staje się niewidoczny. Dobrze nakłada mi się na niego makijaż - podkład zarówno tradycyjny jak i mineralny (przed zastosowaniem mineralnego przypudrowuję twarz by ułatwić rozprowadzanie). Przyjemnie nawilża skórę. Opakowanie - dość wąska tubka - jest wygodne i poręczne. O wydajności się nie wypowiem, bo używam w dużych ilościach. Jak dotąd spisuje się fenomenalnie i ma super przystępną cenę. Zaznaczam, że nie testowałam w warunkach plażowych, gdyż z zasady się nie opalam. Używam na co dzień i jestem bardzo zadowolona.

Mile zaskoczył.

O ile nie przepadam za pielęgnacją spod znaku Lirene to w kwestii tego kremu jestem na tak. Produkt ma przyjemnie kremową konsystencję, łanie i delikatnie pachnie (zapach wysokopółkowy jak dla mnie, bez ordynarnych, perfumowanych, nut), nie bieli, nie roluje się. Ładnie się rozprowadza, nadaje się pod makijaż, pozostawia lekkie błyszczenie, ale przy suchej skórze to nie przeszkadza. Poza tym łatwo je zniwelować pudrem. Ja lubię stosować na niego minerały. Efekt końcowy to coś z pogranicza kremu BB. Mam wrażenie, że nawilża. I co najważniejsze faktycznie chroni, a potwierdzeniem tego faktu jest brak nowych przebarwień na mojej twarzy po lecie. Nie wiem jak spisałby się w tropikach, ale jak na warunki miejskie jest ok. Wydajny. Używałam go codziennie od maja do końca sierpnia.

Rewelacyjna ochrona

Opalenizna opalenizną, ciało muśnięte słońcem ciałem muśniętym słońcem, ale ochrona przeciwsłoneczna szczególnie latem (choć także przez cały rok) jest wyjątkowo ważna. Z pomocą w ochronie twarzy przyjdzie nam REWELACYJNY hydrolipidowy ochronny krem do twarzy SPF 50 IR Lirene. System fotostabilnych filtrów mineralnych i organicznych chroni przed szkodliwym działaniem promienowania UVA i UVB. Składnik IR COMPLEX wzmacnia barierę lipidową, działa łagodząco oraz ochrania DNA komórek, wspomaga niwelowanie negatywnych skutków promieniowania podczerwonego. Witamina E oraz wyciąg ze złotej algi aktywuje proces odnowy i regeneracji komórek... i wreszcie alantoina - regeneruje naskórek, łagodzi podrażnienia.

Niektórzy kosmetolodzy uważają, że ochronę 50 powinno się stosować przez cały rok, aby nie dopuścić do niszczenia komórek, a tym samym spowolnić proces starzenia. Ja niestety przez wiele lat ignorowałam te uwagi, ale... w końcu zmądrzałam(choć długo to trwało) i od kilku lat( ściemniam - od roku!) intensywnie dbam o ochronę (szczególnie skóry twarzy) przed promieniowaniem. Krem ochronny Lirene stosowałam pod makijaż (działa!), a także jako jedyny krem podczas pobytu nad morzem w czasie ekspozycji słonecznej. W obu tych przypadkach sprawdził się świetnie.

Krem powinno się nakładać co dwie godziny... z tym, że choć kremik ma wiele plusów - nie wchłania się samoistnie (więc nie radzę stosować go jako "produkt pozostawić do wchłonięcia") i trzeba go dobrze wsmarować w skórę, ale to żaden problem. Jeśli nałożymy go za dużo na twarz i nie wsmarujemy... licząc na to, że się wchłonie (np. podczas naszego pobytu na plaży) przeżyjemy zawód, ponieważ krem tworzy w takim wypadku na naszej twarzy maskę / skorupę. Zasycha i tyle (o dziwo wtedy też chroni