Barwa, Ziołowa, Szampon pokrzywowy

Barwa, Ziołowa, Szampon pokrzywowy

Krystalicznie czysty z naturalnym ekstraktem z zielonych liści pokrzyw bogatych w witaminy i składniki mineralne. Przeznaczony jest do pielęgnacji włosów przetłuszczających się. Regularne stosowanie szamponu poprawia kondycję włosów, zwiększa ich puszystość i witalność.

Rozczarowałam się :(

A tak bardzo chciałam żeby ten szampon okazał się wybawieniem :(
Niestety po zużyciu prawie całej butelki, muszę powiedzieć dla niego stanowcze NIE...
I tak czekałam długo bo już po pierwszym myciu było źle...
- szampon nie myje dokładnie włosów, nawet po 2-3 myciach
- po wyschnięciu moje włosy przy skórze głowy były ciągle tłuste
- przetłuszczały się jeszcze szybciej niż wcześniej
poza tym:
- konsystencja do niczego - lejąca się przez palce
- szampon plącze niemiłosiernie, nawet moje nigdy nie plączące się włosy
- cena jest w porządku, ale i tak nie polecam bo po co płacić ok. 3 zł, żeby sobie zaszkodzić?

Używam tego produktu od:kilku tygodni

jeden ze słabszych w serii

Co nie znaczy, że jes zły - dałam mu w końcu cztery gwiazdki. Z serii ziołowych szamponów Barwy najbardziej lubię rumiankowy i z czarnej rzepy (pierwszy ładnie uwydatnia mój kolor włosów a drugi zmniejsza łupież i przetłuszczanie).
Głównym zadaniam szamponu pokrzywowego ma być zmniejszenie przetłuszczania się włosów, czego ja u siebie nie zauważyłam. Na szczęście również go nie wzmaga, ale szampon z czarnej rzepy lepiej się u mnie sprawował. (Ale moje włosy najwyraźniej w ogóle nie reagują na pokrzywę, bo żaden inny szampon z tym zielem nie pomagał).
Poza tym robi to, co każdy szampon z tej serii - dobrze oczyszcza, dobrze się pieni, nie podrażnia skóry głowy. Włosy mają zdrowy wygląd, błyszczą, są miękkie i gładkie. Jest bardzo wydajny.
Minusem może być duży otwór butli, ale po jakimś czasie szybko się człowiek do niego przyzwyczaja i nie ma problemów z dozowaniem.

Używam tego produktu od: ok. 2 m-cy

nie jest zły

- Nie prostuje włosów po papilotach/wałkach- i to jest duży plus! Włosy są bardzo długo skręcone (nie używam w ogóle pianki, włosy mam niefarbowane) i puszyste
- po szamponie trzeba nałożyć odżywkę
- jeśli chodzi o przetłuszczanie- nie polepsza ani nie pogarsza
- myje włosy:)
- mam dziwne uczucie zaraz po umyciu- włosy przy skórze są tak jakby czymś oblepione, pogrubione, nie są "sypkie"..Uwaga- po wyschnięciu to uczucie znika- włosy ładnie wyglądają, błyszczą się..
- zapach przyjemny, nienachalny

można spróbowaćUżywam tego produktu od: kilka miesięcy
Ilość zużytych opakowań: prawie 1

działa

Jego największym plusem jest to, że faktycznie trochę hamuje przetłuszczanie się włosów przy skórze, a niewielu szamponom udaje się tego dokonać na moich włosach. Są niestety pewne skutki uboczne tego działania - przesusza pozostałą część włosów. Jeśli się nie chce mieć siana na głowie, to trzeba zaaplikować solidną porcję dobrej odżywki.
Nie podrażnia skóry głowy i nie powoduje łupieżu - to też duży plus.
Minusem jest zapach - powiew PRLu, z jego różnymi "familijnymi" itp szamponami.
Szmpon jest rzadki i średnio pieniący się; trzeba obficie go chlapnąć na włosy żeby je umyć. Cena bardziej niż przystępna.
Ogólnie polecam, ale koniecznie w duecie z odżywką!

Używam tego produktu od: ponad miesiąca

w porzo

Kolejny szampon genialnej barwy, niestety fenomenu tataro-chmielowego nie powtórzył, aczkolwiek zły nie jest.
Przede wszystkim świetnie oczyszcza. Można wytrzymać 2 dni choć z tatarowym było ciut lepiej.
Nie czuję ani nie widzę konkretnego działania na moje włosy więc 3 gwiazdki wystarczą.
Plus za nieskomplikowany skład, cenę i oczyszczanie.

Używam tego produktu od:miesiąca

usuwa łupież

stosuje go tylko na skore glowy, jako jedyny szampon usuwa mi lupiez, tak samo jak plukanka z pokrzywy. zaden szampon nie radzil sobie z moim lupiezem. Widocznie moja skora glowy lubi pokrzywe.

Używam tego produktu od:3 mcy
Ilość zużytych opakowań:czasami

Średniaczek

Mam niestety wymagające włosy-suche na końcach ale dla odmiany przetłuszczające się u skóry głowy.Są takie okresy kiedy jestem zmuszona myć je codziennie przez okrągłe dwa tygodnie....cóż więc postanowiłam sięgnąć do głębi natury i zakupiłam ten otóż szamponik ;) i co Drogie panie moge napisać ? Przesusza włosy ,przesusza i jeszcze raz przesusza i mówie to ja moja, moja mama i poniekąd reszta rodziny (wyłączając kota).Ogółem nie polecam, no chyba że będzie to szampon do bardzo sporadycznego użytku.

Używam tego produktu od:kilku miesięcy
Ilość zużytych opakowań:niecałe jedno opakowanie

polskie zioła górą??!!

Ten szampon jest naprawdę bardzo dobry. Skutecznie oczyszcza włosy i skórę głowy. Po umyciu włosy są miękkie, lśniące, dobrze się układają i co najważniejsze mniej się przetłuszczają. Efekt jest wyczuwalny już po pierwszym myciu. Moje włosy bardzo intensywnie się przetłuszczają i do tej pory musiałam je myć codziennie, poza tym strasznie swędziała mnie głowa od łojotoku. Ten szampon po pierwsze zlikwidował swędzenie, po drugie moje włosy dłużej zachowują świeżość.
Zauważyłam że im dłużej go używam tym trudniej mi rozczesać włosy, ale to najmniejszy problem.
Ma małe opakowanie, lecz konsystencja jest w miarę gęsta i tak na cały miesiąc starcza, poza tym cenę ma bardzo niską, więc nie jest to drogi wydatek.
EDIT: muszę troszeczkę zmienić moją entuzjastyczną wypowiedź. Po zużyciu drugiego opakowania nie jestem już tak bardzo zachwycona szamponem, włosy chyba się do niego przyzwyczaiły i z powrotem koszmarnie się przetłuszczają, jedynym plusem jest to że skóra głowy nic a nic nie swędzi, szkoda bo już myślałam że trafiłam na dobry szampon:(
Ilość zużytych opakowań: dwa.

Swietne mycie !

Bardzo lubię ziołowe szampony Barwy , używam ich od kilku miesięcy na zmianę trzech w tym pokrzywowego.
Są naprawdę dobre, szampon ma mi służyć do dobrego umycia włosów, niepodrażnienia skóry i to są efekty jakie mam po ich użyciu.
Rozczesuję włosy tylko po użyciu odżywki i tutaj już jestem bardziej wybredna.
Natomiast jako środek do mycia włosów szampony z barwy są naprawdę doskonałe!

Używam tego produktu od:kilka mies.
Ilość zużytych opakowań:o dużo!