Serge Lutens, Daim Blond EDP

Serge Lutens, Daim Blond EDP

Inspiracją dla Lutensa był zapach zamszu - tak delikatny, tak miękki, tak specyficzny w dotyku. Kombinacja irysa Pallida z Toskanii, pikantnych pestek moreli i cejlońskiego kardamonu z czystymi akcentami świeżego piżma, zroszonego heliotropem i krystalicznie czystym głogiem. Wszystko to w swej delikatności przypomina najwyższej jakości skórę. To aromat, którego bogactwo i charakter wymaga najmocniejszej esencjonalnosci zapachu.
To pierwsza kompozycja nowej kolekcji zapachowej: Eaux de Parfum Haute Concentration - właśnie 'Daim Blond' przewodzi tym zniewalająco uroczym, świetlistym kompozycjom, zamkniętych w czarnych pudełkach z czarnymi etykietkami.

Nuty zapachowe: głóg, cejloński kardamom, irys, pestki moreli, piżmo, heliotrop, skóra

wody perfumowane
kwiatowe, szyprowe

100% jesień/zima 0% wiosna/lato

SKÓRZANY...

W zasadzie ten zapach można określić jednym słowem, minowicie: skórzany. Jest przełamany dodatkowymi, innymi akcentami, ale zdecydowanie dominuje wspomniany wcześniej aromat. Całość jest raczej ciepła i łagodna, chociaż jest coś też niepokojącego. Bardzo podobnie pachą torebki, buty, czy kurtki skórzane. Tak może pachnieć w sklepie z galanterią skórzaną lub w jakimś luksusowym butiku z takim samym asortymentem, ja jednak preferuję perfumy o innym typie zapachu ;)

Śliczny

Przeczytałam recenzje i nie wiem sama, co o tym myśleć, bo na mnie ten zapach pachnie rozgrzanym w słońcu sianem z rumiankami i macierzanką. Jest taki ciepły, radosny, bezpieczny. Mam tylko atomizerową próbkę, ale gdy będę bogata, na pewno nabędę drogą kupna :D

Używam tego produktu od:paru dni
Ilość zużytych opakowań:próbka

Chce byc butem ;P

Przyznam, ze Daim Blond zaskoczyl mnie niesamowicie - kto bowiem chcialby pachniec jak buty z dobrej skory, ewentualnie juz z daleka oglaszac swoja obecnosc intrygujacym zapachem rozgrzewajacej masci na korzonki? ;-))))
A jednak zauroczylo mnie to zapachowe polaczenie swietnej jakosci skory z rozgrzewajaca mascia - jest tak niebanalne, tak zabawne, tak pelne niedopowiedzen, ze nie pogardzilabym takim malutkim, calkiem tycim flakonikiem Daim Blond (chocby po to, zeby nosic go z obrzydliwa doslownoscia do czarnej, skorzanej kurtki i wysokich sznurowanych butow, a co ;PP).

Używam tego produktu od: tygodnia
Ilość zużytych opakowań: jedna probka