Gucci, Bloom EDP

Średnia ocena: 4.64/5

2547 opinii
Średnia ocena: 3.49/5

zobacz więcej ofertzwiń

Zapach jest opisywany jako „elissir di fiore” – esencja kwiatowa - powrót do włoskiej sztuki perfumiarskiej i do naturalnych kwiatów. To bogaty zapach kwiatowy, z lekko pudrowym aromatem, pełen pasji i tajemniczości. Absolut naturalnej tuberozy, zbieranej w Indiach, połączono misternie z absolutem naturalnego jaśminu. Gucci Bloom zawiera również po raz pierwszy użytą w perfumiarstwie nutę pnącza Rangoon. Odkryty w południowych Indiach zmienia swój kolor: z białego stopniowo nabiera ciemniejszego odcienia różu, aby ostatecznie przybrać barwę czerwieni.

wody perfumowane
kwiatowe

27% jesień/zima 73% wiosna/lato

• Flakon: 3

Ładne

Perfumy dostałam w prezencie. Z początku średnio mi leżały, ale z czasem je polubiłam. Może po prostu było za ciepło, gdy ich używałam, ale gdy tylko się ochłodziło na dworze, od razu zmieniłam o nich zdanie. Jak sama nazwa wskazuje, są mocno kwiatowe. Zwykle nie lubię takich woni, ale tu mamy otoczone wszystko aksamitną kremowością. Są niezwykle kobiece i sensualne. Do takich perfum chyba się chyba dojrzewa. Utrzymywały się bardzo długo u mnie. Są raczej bliskoskórne. Może jeszcze kiedyś do nich wrócę. Ważna informacja. Perfumy te są prostolinijne. Pachną przez cały czas tak samo i nie ewoluują. Zapach nie dla każdego, trudny.

• Flakon: 5

Moje ulubione perfumy na jesień

Gucci Bloom to jeden z najbardziej znanych i popularnych zapachów tej marki, wprowadzony na rynek w 2017 roku. Perfumy te zostały stworzone przez znaną perfumiarę Alberto Morillasa i mają za zadanie oddać wyrazisty i intensywny bukiet kwiatowy.

Zapach Gucci Bloom to esencja kwiatów, w której główną rolę odgrywa jaśmin, rangoon-creeper oraz tuberoza. To połączenie nadaje perfumom kwiatową, ale jednocześnie delikatnie pudrową i kremową nutę. Zaraz po spryskaniu perfumy otwierają się soczystymi, świeżymi nutami jaśminu i rangoon-creeper, które dodają lekkości i przejrzystości. Później dołącza do nich tuberoza, która nadaje kompozycji pełności i zmysłowości.

Gucci Bloom to zapach intensywny, dlatego zaleca się stosować go oszczędnie. Jego trwałość jest bardzo dobra, utrzymuje się na skórze przez wiele godzin, co jest dużym plusem, zwłaszcza dla miłośników perfum, które pozostają z nami przez cały dzień.

Ta kompozycja zapachowa nie jest jednak dla każdego. Ze względu na swoją intensywność i bukiet kwiatowy może przytłaczać osoby, które preferują delikatniejsze i bardziej subtelne zapachy. Gucci Bloom najlepiej sprawdzi się w chłodniejszych miesiącach, a także na wieczorne wyjścia lub specjalne okazje.

Flakon perfum Gucci Bloom jest bardzo elegancki i prosty. Charakteryzuje się transparentnym szkłem i solidnym kwadratowym kształtem. Zdobienie wykonane jest ze złota, co dodaje mu luksusowego wyglądu i doskonale oddaje charakter marki Gucci.

Podsumowując, Gucci Bloom to zapach dla miłośników mocnych, kwiatowych kompozycji, którzy szukają perfum o długotrwałym działaniu. Jeśli lubisz intensywne nuty jaśminu, tuberozy i rangoon-creeper, te perfumy mogą stać się Twoim ulubionym wyborem. Jednak zalecam zapoznanie się z nimi osobiście przed zakupem, aby sprawdzić, czy są one idealnie dopasowane do Twojego gustu i osobowości.

• Flakon: 5

Miłość od drugiego wejrzenia ;)

Pamiętam jak zapach ten miał pojawić się na rynku... Ta eteryczna reklama gdzie przepiękne kobiety w wiankach kwietnych kąpały się w stawie, a wokół nich kwiatyyy, kwiatyyyyy i jeszcze raz kwiatyyyyy... Pamiętam, że urzeczona byłam tą kampanią.
Oczywiście pobiegłam pełna nadziei na wielkie wooow do perfumerii, psik psik i... Co to ma być???!!! Tylko tyle???!!! Mój zawód był ogromny :D byłam wręcz zła na ten zapach, nigdy więcej po niego nie sięgnęłam nawet do testów. Aż do niedawna gdy przy okazji jakiejś promocji z braku laku jako gratis wybrałam żel pod prysznic Gucci Bloom właśnie.
I przepadłam. Obudziłam się rano a zapach był nadal wyczuwalny po wieczornym prysznicu. I jakiż to był piękny zapach. Tak piękny, że jeszcze tego samego dnia zaopatrzyłam się we własną EDP. I zachodzę w głowę jak mogłam wtedy uznać go za rozczarowujący. Owszem. Jest prosty- dla mnie to królowa tuberoza okraszona jaśminem. I tyle. Ale jaka to jest tuberoza! Kremowa, gęsta! I jaki jaśmin! Czasem w prostocie tkwi moc i tak jest w tym przypadku, zapach jest mocny, gęsty, otulający, odurzający wręcz. Bardzo naturalistyczny. Jak byśmy zanurzyli nos w wazonie kwiatów po prostu- bez udziwnień, bez zbędnego dosładzania.
Niektórzy twierdzą, że to zapach dla starszych pań. Ja go tak nie odbieram. Choć z drugiej strony musiało mi przybyć kilka lat, żebym go doceniła. I to chyba faktycznie jeden z tych zapachów które się kocha, albo się ich nienawidzi. Ja w ciągu bodaj 5 lat przeszłam drogę od nienawiści do miłości ;)
Trwałość na mnie bardzo dobra, na ciuchach jeszcze lepsza, cena akceptowalna. Buteleczka piękna, minimalistyczna.

Kupiony w: Inna perfumeria

Zmysłowość i ponadczasowość

Na początku perfumy nie przypadły mi do gustu. Wybrałam je na sezon wiosna/lato i moim zdaniem zapach jest zbyt ciężki jak na te pory roku. Za to na jesień/zima są idealne! Tuberoza i jaśmin, mimo że to nuty kwiatowe, nie są lekkie, tylko bardzo intensywne, pudrowe, wręcz odurzające. Dlatego znakomicie sprawdzają się, gdy dzień jest szary i ponury, gdy zimno, deszczowo i wietrznie bo otulają niczym kaszmirowy szal ciepły i zarazem delikatny. Poza tym zapach jest bardzo elegancki i ponadczasowy, nie pozwoli o sobie zapomnieć zarówno nam jak i innym. Jeżeli lubimy tego typu nuty to nie znudzi się nam za szybko i stanie się naszą wizytówką.

• Flakon: 4

na mnie niezbyt trwały

Dałabym temu zapachowi zdecydowanie wyższą ocenę, gdyby był na mnie bardziej trwały. Sama nie wiem czy to kwestia mojej skóry czy po prostu na Notino kupiłam chamską podróbkę.

Bardzo mocno wyczuwalna nuta tuberozy, jest to typowy kwiatowy zapach.
Flakon ładny, elegancki i kobiecy.

Piękne, kwiatowe nuty

Zapach cudowny, jednak nie są to perfumy, które spodobają się każdemu. Mocno wyczuwalne kwiatowe nuty - kojarzą się z kobiecością. Można uznać je za jedne z „cięższych” perfum. Zapach kojarzy mi się z wieczorowym, jednak ja osobiście używam go na codzień. Wystarczą dosłownie dwa psiknięcia i zapach unosi się przez cały dzień.

Zapach nie ulatuje w ciągu dnia, cały czas jest tak samo intensywny jak na początku.

Posiadam jeden flakon od 1,5 roku i dalej nie zużyłam całości. Jest bardzo wydajny.

Ponadczasowy zapach

Perfumy pachną pięknie. Uwielbiam te kwiatowe nuty. Trwałość zapachu może nie jest perfekcyjna, ale spokojnie pół dnia u mnie wytrzymują. Woń zdecydowanie kobieca, według mnie takie zapachy najlepiej pasują na wiosnę i lato. Warto wspomnieć również o dobrze wykonanym opakowaniu, które jest trwałe, zarówno sama buteleczka jak i atomizer. Dodatkowy atut stanowi elegancki, prosty design flakonu.

Kocham!!

To piękny, kobiecy, elegancki, bogaty zapach kwiatowy. Przywodzi na myśl kobietę romantyczną, tajemniczą.
Uwielbiam zapachy z tuberozą a dodatek jaśminu jest tutaj uwieńczeniem aromatu. Wyjątkowy!! Ja używam cały rok, czeskiej ja dzień niż na noc. Bardzo trwały, bardzo intensywny

• Flakon: 4

Moc kwiatów!

Z polecenia mojej koleżanki, postanowiłam przetestować Gucci bloom na własnej skórze. Moc kwiatów w nutach zapachowych moim zdaniem może zachwycić, jednak nie za bardzo porwać. Oczywiście perfumy są piękne, trwałe, mają piękny design opakowania, lecz nie zostaną one moim ulubieńcem. Podsumowując ujdzie w tłumie.

• Flakon: 5

BARDZO ŁADNY ZAPACH, JEDNAK NIE KAŻDY SIĘ Z NIM POLUBI....

Zapach bardzo intensywny, kwiatowy , ładnie rozwijający się na skórze.
Zamknięty w eleganckim flakonie w kolorze pudrowego różu.
Bukiet białych kwiatów, tuberoza pomieszana z jaśminem, wiściokrzewem i irysem tworzą wyrafinowaną elegancję.
Jak dla mnie ładny ale zbyt kwiatowy, brakuje mi w nim jakiegoś przełamania.

Wykorzystała: kilka próbek

Upojenie gęstym nektarem

Kilka faktów. Bardzo białokwiatowy. Nie lubię białokwiatowców. Bardzo lubię Gucci Bloom. Powiedzieć, że kocham - to za duże słowo. Ale jakiż to uroczy, figlarny i porywający zapach! Białe kwiaty kojarzą się nieraz z mocnymi zapachami nadużywanymi przez niemłode już osoby, tymczasem w Bloom można odnaleźć też cień cytrusów i wrażenie zanurzenia twarzy w świeżym bukiecie jest bardzo realne. Nie miałam okazji wąchać świeżej tuberozy, ale te kwiaty równie dobrze mogłyby być jaśminem...są upojne, energetyczne i odrobinę zmysłowe. Noszę ten zapach, kiedy mam ochotę zaznaczyć, że tego dnia jestem artystyczną duszą. Według mnie to zapach młodzieńczy, nieprzypisany wcale do dnia - sprawdza się wspaniale też wieczorem, właśnie wtedy, kiedy w naturze białe kwiaty roztaczają upojną woń i całą mocą wabią nocne owady na ucztę.

• Flakon: 3

Mocno kwiatowe

Bardzo mocny, intensywny zapach. Czuć tuberozę i jaśmin. Dla mnie aż za bardzo. Zapach jest męczący i trochę mydlany. Nie dałabym rady wytrzymać z nimi cały dzień. Przygodę zaczęłam od spryskania nadgarstków. Bardzo długo zapach utrzymuje się na skórze. Nawet po całym dniu, nadal je czuję. Nie jest to zapach dla mnie. Flakon zwykły, posty nic specjalnego.