INVEO, Jednoskładnikowa ultra delikatna henna do brwi w kremie

INVEO, Jednoskładnikowa ultra delikatna henna do brwi w kremie

Unikalna, nowoczesna, bardzo łatwa do stosowania w warunkach domowych.
Odpowiednia dla każdego, w tym dla osób o skórze wrażliwej i wrażliwym aparacie ochronnym oka.
Wyjątkowo łagodna dla włosów brwi a jednocześnie skuteczna, dająca intensywne i trwałe zabarwienie. Wzbogacona pielęgnującym olejkiem arganowym. Nie wymaga utleniania przez co jest znacznie łagodniejsza dla skóry od typowych preparatów z utleniaczem.
Lekka kremowa konsystencja ułatwia aplikację.

ok

Moje brwi naturalnie są czarne, ale nie kruczoczarne tylko powiedziałabym raczej, że jest to taki wypłowiały czarny, więc szukałam czegoś co wzmocni ich naturalny kolor. Do tej pory do wzmocnienia ich koloru używałam henny do brwi Refectocil w odcieniu Shwarz. Henna jest bardzo łatwa w aplikacji i idealnie przyciemnia brwi, chyba trafi do moich ulubieńców, ponieważ Refectocil nie był taki przyjemny w użytku, gdyż trzeba było wymieszać go z wodą utlenioną. W tym produkcie urzekło mnie też to, że na opakowaniu jest nie tylko pełen opis produktu ale również instrukcja z rysunkiem jak wyznaczyć sobie perfekcyjną brew.

Nie dla mnie

Jeśli chodzi o hennę, miałam do niej dwa podejścia :) Pierwsze zastosowanie lekko mnie rozczarowało. Moje brwi nie należą do gęstych, dlatego wykonując makijaż, uzupełniam sobie brakujące włoski. Nakładając hennę, nadałam sobie taki kształt, jaki maluję na co dzień i pozostawiłam na około 8 minut. Na opakowaniu widnieje informacja, że po takim czasie, brwi będą mocno przyciemnione. Niestety, kosmetyk na skórze praktycznie się nie utrzymał, przyciemnione były tylko włoski. Po jakimś czasie, postanowiłam dać jej jeszcze jedną szansę i to była naprawdę dobra decyzja! Tym razem przetrzymałam hennę na brwiach przez 10 minut (czyli maksymalny czas, jaki sugeruje producent) i wyszło dokładnie tak, jak chciałam. Luki były wypełnione, a włoski przyciemnione. Bardzo podoba mi się ten efekt, brwi wyglądają naturalnie.
Aplikator przypomina gąbeczkę, znaną z korektorów i błyszczyków. Niestety, nie potrafię nim wyrysować dokładnie kształtu brwi, dlatego pomagałam sobie pędzelkiem.
Henna jest jednoskładnikowa - nie musimy niczego ze sobą mieszać, w opakowaniu mamy już produkt gotowy do użycia. Dzięki temu aplikacja jest naprawdę prosta i spokojnie każdy sobie z nią poradzi :)
Trwałość jest średnia. Według producenta, henna powinna utrzymywać się do dwóch tygodni, w moim przypadku, dorysowane miejsca zniknęły już po dwóch dniach. Natomiast kolor na włoskach utrzymał się do tygodnia. Nie jest źle, produkt nie jest jednorazowego użytku, więc w razie ubytku, możemy poświęcić 10 minut i poprawić sobie brwi. Ja uzupełniałam sobie braki kredką, a włoski pozostawiałam nienaruszone, bo były naprawdę ładnie przyciemnione :)
Ten kosmetyk jest idealnym rozwiązaniem dla kobiet, lubiących delikatny, naturalny makijaż. Brwi nie są przerysowane, a jednocześnie widocznie podkreślone.

Słaby efekt czy jego brak

Nigdy nie robiłam henny sama w domu więc z ogromną przyjemnością zabrałam się za użytkowanie tego produkty i przyznam, że gdy tylko wypaćkałam brwi bałam się, że mi tak zostanie. Niestety po zmyciu nie zauważyłam żadnej zmiany. Szkoda.

Słaby efekt

Henna urzekła mnie swoim opakowaniem. Nie raz nakładałam hennę mojej mamie i zawsze trzeba to było to na czymś rozrabiać itd. To pierwsza henna z pędzelkiem, z jaką mam do czynienia i jestem szczerze zachwycona takim opakowaniem. Dzięki pędzelkowi można ładnie i dokładnie nałożyć hennę bez brudzenia siebie i łatwo jest nie wyjechać poza obszar brwi (aby było łatwiej zmywać).
Według mnie henna ma w sobie lekki rudy poblask. Nie jest to czysty brąz, tylko taki ciepły z rudym refleksem. Mnie aktualnie to pasuje, bo farba, którą niestety ostatnim razem używałam także stworzyła na moich włosach rude refleksy, więc kolor henny mi odpowiada, ale naturalnie już na przykład mam bardziej chłodny kolor i brwi w ciepłych tonacjach jakoś by mi nie pod pasowały.
Po nałożeniu henny czekam 3-4 min lub 6-8 min, w zależności jakiego efektu oczekujemy. Hennę łatwo zmyć z pomocą wacika i wody, więc spokojnie, nie zostanie ślad na skórze. Za pierwszym razem trzymałam hennę 4 min. Niestety nie dało to u mnie żadnego efektu. Brwi miały nadal swój naturalny kolor. Następnym razem już potrzymałam 8 min. Niestety efekt był minimalnie zauważalny. "Dająca intensywne i trwałe zabarwienie" to się u mnie nie sprawdziło. Na pewno nie było to intensywne, a czy trwałe to musiałoby lepiej zabarwiać, abym to zauważyła.

słabe efekty

Henna ma aplikator z gąbeczką. Kolor brązowy wpada nieco w ciepłe tony, co nie każdemu może się spodobać. Łatwo nakłada się nim produkt na brwi, choć łatwo też wyjechać nim na skórę, więc trzeba uważać. Ja hennę trzymałam niemal 10 minut, aby uzyskać mocniejszy efekt. Zmyła się dość łatwo wacikiem nasączonym ciepłą wodą. Muszę przyznać, że liczyłam na nieco większe przyciemnienie brwi. Niestety jak dla mnie efekt był słabo zauważalny i mniej więcej po tygodniu nie było po nim śladu. Jak dla mnie to troszkę słabo – wolałabym wyraźniejszy i trwalszy efekt.