Clarins, Eye Colour Trio (Potrójny cień do powiek)

Clarins, Eye Colour Trio (Potrójny cień do powiek)

Pojemność 3,5 g

Paleta trzech, idealnie do siebie dobranych odcieni, pozwalających na wymodelowanie oka i wykonanie makijażu zarówno w wersji lekkiej jak i bardziej drapieżnej. Producent zapewnia, że cienie są bardzo trwałe, wodoodporne, nie mają tendencji do gromadzenia się w załamaniach powiek, a delikatna, jedwabista konsystencja sprawia, że łatwo można precyzyjnie je nałożyć. Produkt dostępny jest w trzech wersjach kolorystycznych - Baroque (brązy i turkus), Romantic (zestaw w tonacji lila-fiolet) i Renaissance (brzoskwinia, toffi i oliwkowy). W sezonie jesień/zima 2002/03 Clarins wprowadza dwa nowe zestawy, w tym jeden złożony z nasyconych, tajemniczych i smakowitych brązów, wchodzące w skład nowej kolekcji makijażu o tajemniczej nazwie Bohemian Dreams.

dobry, ale chyba wycofany

Mam dwa zestawy: Romantic i Renaissance.
Romantic oceniam na 4 gwiazdki
Renaissance na 3 i pół :)

Dobre cienie, z dobrą "przyczepnością", ładnie się razem komponują i stapiają, nawet niewprawna ręka może przy ich pomocy stworzyć niezwykły wyraz artystyczny :)

Minus za osypywanie się i słabą trwałość.

Ilość zużytych opakowań: w trakcie dwóch

Fajne

Kupiłam paletkę nr 08 (sirocco)- beż o pomarańczowym odcieniu+ciemny brąz+jaśniutki fiolet.

Cienie są matowe i subtelne. Tworzą naprawdę elegancki efekt. Są trwałe i wydajne.

Małe, wygodne, poręczne opakowanie- dla mnie to ważne atuty, ponieważ często podróżuję pociągiem.

Rozczarowanie

Dostałam paletkę Zephyr - kolory śliczne, jednak za bardzo dyskretne, jak dla mnie. W pudełku są bardziej kontrastowe, na powiece praktycznie niewidoczne. Połysku również jak na lekarstwo...

całkiem dobre

Nie zgodzę się, że kolory są zbyt subtelne. Możliwe, że zależy to od zestawu. Moje też wydawały sie być delikatne, ale w pełnym swietle zyskały niesamowity blask. Ładnie podreślają oko, nie zbierają się w załamaniach. Na moich powiekach trzymają się cały dzień bez bazy. Nie podrazniają. Bardzo dobrze się zmywają. Ogólnie jestem bardzo zadowolona. Jak zwykle mankamentem jest tylko cena :)

Nie polubiłam ich i już!

Po tych cieniach spodziewałam się dużo. Okazało się że zdecydowanie za dużo oczekiwałam. Piękne kolorki, piękne opakowania, tylko czemu efekt już taki piękny nie był?
Cienie na powiece dają bardzo subtelny kolor, jak dla mnie taki efekt jest wręcz za subtelny, czułam się jakbym używała kiepsko napigmentowanego cienia Joko za 7 zł. Tym bardziej że cienie zadziwiająco rolują się, a następnie znikają z powieki.
Stosunek ceny do jakości jest więc porażający i to bynajmniej nie pozytywnie. Więcej napewno nie kupie.

Wspaniałe, choć drogie

Właściwie nie powinnam być zaskoczona świetną jakością tych cieni, a jednak jestem, bo doświadczenie mi mówi, że tzw. "wysokopółkowe" kosmetyki kolorowe (a zwłaszcza cienie) od tych niżej klasyfikowanych nie różnią się absolutnie niczym.
I tak często jest - triom Clarinsa nie można zarzucić niczego oprócz wygórowanej ceny.

Ale ja z kolei byłabym niesprawiedliwa gdybym je tu tylko z tego powodu zdyskwalifikowała, zwłaszcza, że kupiłam za ułamek ceny regularnej (tak, na Allegro, w formie testerów - być może niemoralne, biję się zatem w piersi :) ).

Przede wszystkim odcienie są doskonale zestawione: pozwalają pięknie modelować oko, jednocześnie podkreślając kolor tęczówki (jeden kolor kontrastowy, lub bardziej wyrazisty). Są bardzo drobno mikronizowane, gładkie, ale jednak dość twarde (może dzięki temu się nie pokruszą) i słabiej pigmentowane niż na to wyglądają. Nie jest to jednak wada: makijaż wygląda szalenie subtelnie i naturalnie, niełatwo przedobrzyć, dzięki czemu cienie mozna nazwać z anglosaska "idiot-proof" ;)

Jednak główna zaleta dopiero przed nami: otóż cienie zawierają rozświetlające drobinki, ale nie jest to typowa tzw. "perła", na pierwszy rzut oka sprawiają wręcz wrażenie matowych. Jednak na powiekach delikatnie opalizują, rozpromieniają oko, wygląda to bardzo szlachetnie. Brak typowego połysku pozwala na umalowanie nawet "zmarszczonej", wysuszonej, podrażnionej czy opuchniętej powieki bez podkreślania nieciekawej kondycji skóry - dla mnie bomba!
Idealnie nadają się do dziennego makijażu, trwałość bardzo przyzwoita - zero zbierania się w załamaniach powiek.

Naprawdę, szkoda że są tak pioruńsko drogie...

bardzo dobre!!!!!!!

cienie w pieknych kolorach, dlugotrwale, b. dobrze sie nakladaja, b. poreczny aplikator, piekne opakowanie

Poręczne

Bardzo porządne, trwałe cienie, w dodatku tanie jak na zestaw trzech kolorów i to marki bądź co bądź selektywnej. Niestety nie opalizują(ja to lubię:) ), ale dają lekko satynowy, piękny kolor. Mam zestaw z tegorocznej letniej kolekcji(tonacja beżowo-brązowa) i bardzo je sobie chwalę:):):)Rozprowadzają się gładko,trzymają do wieczora i są bardzo poręczne. Minus za aplikator-jest nietrwały.