Les Parfums De Rosine, Poussiere de Rose EDP

Les Parfums De Rosine, Poussiere de Rose EDP

Jeden z dwóch nowych zapachów Les Parfums de Rosine. Kolejna propozycja zapachu z różą w roli głównej.

Nuty zapachowe:
nuta głowy: śliwka, morela, ylang ylang
nuta serca: róża, kadzidło, herbata, cynamon
nuta bazy: sandałowiec, cedr, opoponax, benzoes, ambra, piżmo.

50 - 100ml
Nuty
kwiatowe

Idea platońska idealnego zapachu (prawie)

Bardzo chciałam polubić Pousierre de Rose. Moja siostra ma całą flaszkę i zawsze mi się ten zapach podobał. W teorii i nawet na nadgarstku to dla mnie wręcz archetyp idealnego zapachu, do pewnego momentu. Zaczyna się jednak nieciekawie, poprzez duszące nuty rodem z apteki, a może też i starej biblioteki, gdzie zakurzone książki stoją na regałach sięgających pod wielometrowy sufit. Ta faza trwa dość długo i nawet zaczęłam się zastanawiać, czy nie mam jakiejś trefnej próbki. Jednak zaczyna dochodzić nastepna faza, moja ulubiona - różano-pudrowa. Początkowo dość rześka, przestrzenna, z domieszką fiołka i śliwki. Niestety zaczyna się potem za bardzo wysładzać i przypominać talk z lekką nutą róży.

Gdyby nie to, to czym prędzej wydobywałabym z portfela wirtualnego te 300 zł., zwłaszcza, że jest to zapach nieprawdopodobnie trwały. Jest to duża rzadkość jak na niszę, która z reguły niknie jak sen złoty rujnując serca i portfele.

Inne zapachy Rosine miałam przyjemność przestestować, niestety wszystkie gryzą się z moją skórą. Albo za słodkie, albo duszące... szkoda, bo róża to jedna z moich ulubionych nut.

Używam tego produktu od: kilku dni
Ilość zużytych opakowań: próbki

Zaskakujace

Do Poussiere rose przymierzalam sie dosc dlugo, zreszta tak mam z Les parfums de rosine, choc wszystkie zapachy tej marki mi sie bardzo podobaja. Mialam nawet zamysl, zeby pomalu zebrac cala kolekcje, ale jest wiele innych zapachow, ktore potrzebuje miec:) Poussiere jest tak jak napisala moja poprzedniczka malo rozanym zapachem i przez to bardzo sie wyroznia. Poczatek wprawdzie sygnalizuje roze, ale bardzo subtelnie, zaraz potem wchodza slodkie nuty drzewne, chyba lesne owoce - calosc jest trudna do opisania. Wiem, ze na pewno nie ma drugiego takiego zapachu. Jest slodki, ale lekki zarazem, czuc, ze to nisza, ale bardzo elegancka, nie przytlacza noszacej osoby i otoczenia. Jest to zapach o tyle dziwny, ze bardzo zmienia sie na skorze z uplywem czasu i szczerze mowiac zupelnie inaczej na kazdym pachnie. Chwilami wydaje mi sie lekko meski, ale to chyba zludzenie. Flakonik piekny.

mało różany

Ładny zapach, podoba mi sie ale jest mało różany. Na początku czuje w nim różę i owocwe leśne. Później owoce ustępują miejsca aromatom lasu-igieł po deszczu... Bardzo ładnie sie to wszystko komponuje. Następnie zapachstaje sie ciężkawy, ziołowy, praktycznie pozbawiony róży. No i później wyłania sie baza, która trwa juz do konca-owoce lesne z aromatami lasu, ta baza jest troche śłodka, troche kwasna. Ładna tylko szkoda, ze nie ma w niej róży.
Trwąłość średnia.
Flakonik ładny, prosty.