Soraya, Matujący Make-up

Soraya, Matujący Make-up

Matujący make-up oparty na formule zawierającej cząsteczki absorbujące nadmiar sebum zapewnia matowe wykończenie makijażu na wiele godzin. Make-up doskonale kryje niedoskonałości skóry z zachowaniem idealnie gładkiej, naturalnie wyglądającej cery. Nawilża skórę nie powodując jej przesuszenia.
- pozostawia twarz matową na wiele godzin, dzięki cząsteczkom absorbującym nadmiar sebum
- idealnie kryje niedoskonałości, zachowując naturalny wygląd cery
- optymalnie nawilża skórę
Idealny do skóry normalnej i mieszanej.

Cena: ok. 13zł / 30ml

na 3+

Zaczne od tego ze mialam ochote kupic zupelnie inny podklad, ale okazalo sie ze nie ma najjasniejszego odcienia,a pani w sklepie zaproponowala mi ten twierdzac, ze klientki go chwala wiec zaczelam probowac odcienie. Wybralam 02 cieply bez, bo 01 wydawal mi sie za rozowy. Pierwsze spostrzezenie w swietle dziennym na nadgarstku:on jest zdecydowanie za ciemny!! Nie na zarty sie przestraszylam, ale uspokoilam sie sama, bo przeciez soraja nie robi bardzo kryjacych podkladow. I mialam racje. Odcien jest tylko odrobinke za ciemny i bardzo dobrze sie wpasowuje w kolor skory(chociaz jestem blada). Nie kryje jakos specjalnie(powiedzmy tonuje zaczerwienienia) i wyglada bardzo naturalnie. Z matowieniem tez nie jest najgorzej, z kremem matujacym spisuje sie calkiem dobrze(ale w lecie mogloby byc gorzej).
W sumie nic takiego bo mogloby byc lepiej, ale jestem calkiem zadowolona, szczegolnie ze suchych miejsc na twarzy tez nie podkresla.
Polecam, ale raczej mlodym dziewczynom, bo taki efekt je zadowoli(cena zreszta tez):)

Używam tego produktu od:2 tygodni

nie dla mnie

Zalety:
+niska cena,
+dobre nawilżanie.
Wady:
-niezbyt długi efekt matu,
-mało odcini,
-po jakimś czasie ciemnieje,
-znika z twarzy,
-nie kryje.

Ilość zużytych opakowań:jedno

bardzo średni

Jestem z gatunku tych kobiet,które na lato i późna wiosne odpuszczają sobie tapetę poza delikatnym podkresleniem oczu i ust. Tego roku jednak z powodu ciązy cera stała sie -powiedzmy- problematyczna- zatem zdecydowalam sie zakupic lekki (ale matujący w maire mozliwosci) fluidzik. Przyznam ze i cenowo postanowilam nie rzucac sie na nic powyzej 50 zł. Wybór padł na Soraya i niestety zakup tego produktu to fiasko. Poza dwoma zaletami (jak dla mnie bardzo dobra kolorystyka i lekkosc) same wady:
- efekt matowania trwa u mnie moze z pol godziny
- podklad sie brzydko wazy
- podkresla pory i każde najmniejsze przesuszenie na buzi
- jest zbyt rzadki
Ogólnie porażka i nie polecam- chyba ze moze dla skóry bezproblemowej.

czy ja wiem....

Kolejny nietrafiony podkład z tej firmy. No cóż , nie polubimy się jednak z SORAYą.
Podsumowanie:
szybko splywa
mimo dość gęstej konsystencji niezbyt dobrze zakrywa rozne mankamenty choć nie mam więkrzych problemów wypryskami czy innymi niespodziankami.
intensywny zapach ( nie do przyjęcia zarówno dla mnie jak i dla mojego TŻ)
nie matuje

Ilość zużytych opakowań:0,5

Nie do wiary! Naprawdę dobry!

Nie mam zaufania do polskich kosmetyków kolorowych. Nigdy ich nie kupuję, ale tym razem zaryzykowałam. To chyba jeden z najlepszych podkładów jaki miałam! Spodobał mi się już od pierwszego nałozenia. Miły, świeży zapach, dobrze sie rozprowadza i matuje naprawdę już od pierwszej chwili! Wyjątkowo trwały bez przesuszenia i męczenia skóry. Matuje na długo i pozwala przetrwać nawet upały. Mój faworyt - przyjemność stosowania i za tę cenę! Nie do wiary!

Ilość zużytych opakowań: 2 tygodni

W miarę dobry.

Lekko kryje, lekko matuje. Jeśli ktoś ma ładną cerę może być dobry. Plusem jest cena. Dobrze się rozprowadza, nie tworzy efektu maski. Ładnie stapia się ze skórą. Mam kolor naturalny, na początku wydaje sie ciemny, ale po nałożeniu na buzię jest super, ale muszę zaznaczyć, że nie jestem bladziuchem, więc mi kolorek odpowiada.

Używam tego kosmetyku od/ ilość zużytych opakowań: ...1
Recenzja: ...

Matująco-spływający.....

od razu konkrety :D :)

wady:
- to co napisał producent na opakowaniu (dobrze kryjący) to zart!!!on nic a nic nie kryje! nie przykrywa mi nawet małych chrostek
- matowienie...u mnie to niecała godzina góra 2 i nic wiecej. Po tym czasie buzia nie świeci sie lekko ale intensywnie. matowienie to tez wielka pomyłka....
- co z tego ze sa jakies kolory skoro i tak nic nie kryje-mam przebarwienia i trądzik wiec- porazka
- nie lubie kłamstw wypisywanych na produktach które obiecują a potem baaardzo zawodzą...

zalety:
- fajne kolorki- jestem bladą blondynką i jasny bez jest idealny...niestety 2 sprawa ze na mojej buzi sa przebarwienia i trądzik wiec podkładu jakby wogóle nie było...
- bardzo delikatny, nie zatyka porów
- chyba bedzie dobry na lato ze względu na delikatność

ogólnie- kupie dopiero wtedy kiedy bede miala buzie bez trądziku, bez rozszerzonych porów, bez przebarwien, i z mniejszą emisją sebum....czyli..nigdy?:(

polecam dla cer normalnych i bez skazy.

PóŁ Na PóŁ

Matuje skórę (ale po kilku godzinach koniec z matową cerą...:/), bardzo delikatnie kryje drobne niedoskonałości, dobrze się rozsmarowuje, nie pozostawiając przy tym smug, stapia się z cerą i trzyma się na skórze dosyć długo; odnoszę wrażenie, że czasem lekko wysusza skórę, ale jeśli cera jest w miarę dobrym stanie, to można być z niego zadowoloną :) delikatny, nie zatyka porów, jak dla mnie nie jest zły, jednak na pewno są lepsze podkłady matujące ;)

Śmiechu warte

Miałam wątpliwą przyjemnośc z próbką. To poprostu masakra, nienaturalny kolor,fluid nie stapia się ze skóra, tylko tworzy maziowatą maskę. To smiechu warte ...

calkiem przyjemny...

Dostalam ten podklad przy zakupie jakiegos babskiego pisemka :) no i jestem zaskoczona jakoscia, bo:
* podklad jest przejrzysty - nie kryje, za to ladnie sie rozprowadza i nie daje efektu maski - porownalabym go do Unifiance
* kolor (pastelowy) jest delikatny i taki akurat dla nieopalonej ale tez niezupelnie bladej karnacji
* przyjemny zapach
* nawilza
* matuje na krotko - jakies 3 godzinki, ale to i tak sporo za te cene, widzialam go gdzies za 10 zl...

W sumie - polecam - niedrogi, nadaje sie na lato, calkiem przyjemny.

średni

Faktycznie nawilża, ale efektu matującego nie widać po około 3 godzinach.
Na twarzy wygląda naturalnie. Ma fajną konsystencję-łatwo się rozprowadza na skórz i nie zostawia "zacieków" Ale już sie pewnie na niego nigdy nie skuszę. :)

na wizytę u fotografa

Od razu zaznaczam, że tym razem recenzuję produkt na podstawie próbek (3 x 2 ml), ponieważ zamierzam Was ostrzec przed jego pochopnym zakupem.<BR><BR>Poszukiwałam podkładu nawilżającego, a jednocześnie o właściwościach matujących. W perfumerii polecano mi ten podkład; zdobyłam 3 próbki w kolorze naturalnym. <BR>Faktycznie jest to najsilniej nawilżający podkład, z jakim się spotkałam. Ale pierwsza próba nałożenia fluidu - przez rozsmarowanie palcami - nie powiodła się. Jest dosyć rzadki, o delikatnej kremowej konsystencji, ale wchłania się tak błyskawicznie, że pozostawia smugi i ślady w najmniejszych zagłębieniach skóry. Nałożenie cienkiej warstwy nie zapewnia skutecznego matowania, ale ponieważ efekt matujący był lepszy w miejscach gdzie podkładu "nałożyło się" wiecej, następnym razem użyłam gąbki. Z jej pomocą udało mi się uzyskać równomierny efekt - z odległości metra twarz jest matowa i aksamitna, naturalny odcień podkładu wygląda świetnie (rzeczywiście NATURALNIE). Tyle że dla uzyskania tego efektu zużyłam na twarz i dekolt CAŁĄ próbkę (2 ml !). A z bliska - to po prostu tapeta. I pomimo tak grubej warstwy kryje raczej średnio, a po nałożeniu czułam charakterystyczne pieczenie skóry: zapewne zawiera alkohol (na próbce brak informacji o składzie).<BR>Efekt matowania wytrzymuje ok. 3-4 godziny, wcześniej jednak skóra zaczyna ściągać, bo cały "czynnik nawilżający" (cokolwiek to jest) już się wchłonął. :((((<BR>Konkluzja - wypróbujcie, zanim kupicie; nie wiem komu może pasowac produkt o tak sprzecznych właściwościach.