Avene, Couvrance, Compact Foundation Cream SPF 30 (Podkład korygujący w kompakcie)

Podkład korygujący produkowany jest w dwóch wersjach - kremowej (dla cery suchej) oraz pudrowej (oil-free dla cery tłustej).
Według producenta: podkład kryje i utrzymuje się przez długi czas bez efektu maski. Couvrance ma za zadanie korygować zaburzenia kolorytu skóry (takie jak rumień, blizny, plamy barwnikoe, trądzik różowaty, zmiany potrądzikowe, rozszerzone naczynka i.t.d.).
Odporny na wodę, pot i ciepło. Zalecane jest rozprowadzanie podkładu za pomocą wilgotnej gąbki poprzez wklepywanie. Dostępnych jest pięć odcieni.

kryjące, ochronne
kompakty
Krycie
średnie
w kompakcie
Filtry
SPF 15 – 30

Świetny, gdyby nie...

Jest to mój pierwszy podkład w kompakcie, więc nie mam porównania do innego typu produktów. Mamy piękne lato tej wiosny, więc ochrona przeciwsłoneczna i to wysoka w moim przypadku musiała mieć swoje początki nieco wcześniej. Jako, że moja skóra jest skłonna do zapychania i nie lubi kiedy nakładam na nią zbyt dużo produktów chciałam nieco ograniczyć ilość stosowanych kosmetyków. Zdecydowałam się na kompakt od Avene w wersji dla skóry suchej jako, że ostatnio miałam skłonność do przesuszania cery. Ma on wysoką ochronę, bo SPF 30, a w razie konieczności mogę zawsze zrobić poprawki. Produkt sprawdza się u mnie świetnie, ba chyba lepiej niż niejeden podkład, ale ma mały minus.

OPAKOWANIE

Mamy tutaj typowy, papierowy kartonik z logo marki i prostą grafiką. Wszystkie ścianki zdobią napisy w różnych językach, a opis po polsku znajdziemy na spodniej części na naklejce. Jest on szczegółowy i dokładny, wyjaśnia również jak efektywnie nałożyć produkt, co dla osób niemających wcześniej styczności z taką formą produktu jest świetną sprawą. W środku znajdujemy ulotkę przedstawiającą całą gamę kosmetyków kolorowych marki, skoda, że opisy są tylko po niemiecki, grecku, francusku, ale na szczęście jest też wersja angielska. W pudełeczku jest również niepozornie wyglądające puzderko przypominające puder. W tym niepozornym opakowaniu w kolorze białym i nazwą produktu w kolorze srebrnym kryje się nasz podkład. Opakowanie jest nieco duże tzn. grube, ale nic dziwnego – kryje w sobie gąbkę, lusterko i podkład. Jest to świetne rozwiązanie, bo umożliwia szybkie poprwki w ciągu dnia, a aplikator mamy zawsze przy sobie. Dobrym rozwiązaniem jest też to, że lusterko oddziela gąbkę od kompaktu dzięki czemu nie mają ze sobą styczności.

KOMPAKT

Posiadam kompakt w kolorze 2.0 Naturel i mimo, że jestem już nieco opalona ten kolor niestety jest dla mnie odrobinę za ciemny (co po nałożeniu nie jest aż tak widoczne), ale dodatkową komplikacją jest to, że produkt znacznie jasnej ciemnieje w ciągu dnia i na mojej skórze wygląda pomarańczowo, czego nie lubię. Próbowałam mieszać go z mikserem do podkładu, ale wtedy nieco tracił swoje właściwości, więc po 2 tyg. stosowania co jakiś czas stwierdziłam, że poczekam z nim aż bardziej się opalę, bo warto. Podkład ma świetną, kremową konsystencję i bardzo dobrze rozprowadza się za pomocą dołączonej gąbeczki, która jest bardzo miękka i przyjemna w dotyku. Ma świetne krycie – zakrywa większe niedoskonałości bez konieczności używania korektora. Daje bardzo ładne wykończenie z efektem wygładzenia cery, zmniejsza również nieco widoczność porów w okolicach nosa, co przekłada się na jeszcze lepszy efekt wizualny. Skóra naprawdę prezentuje się zdrowo i naturalnie, ehh gdyby tylko te kolory były jaśniejsze, ale jak na typowy kosmetyk z apteki to norma, że dla bladziochów nie ma odcienia. Trwałość jest świetna – ostatnio wybrałam się w dłuższą podróż i zapomniałam włożyć pudru do kosmetyczki, więc mogłam zrobić poprawki tylko za pomocą bibułek z którymi się nie rozstaję. Pierwsze poprawki okazały się konieczne po 6 godzinach od nałożenia, a po użyciu bibułek podkład wyglądał nadal jakbym przed chwilą go nałożyła. Przy mojej mieszanej cerze to sukces. Denerwuje mnie fakt, że gąbeczka jest śnieżnobiała i bardzo ciężko wymyć z niej resztki produktu – producent zaleca wodę i mydło, ale sobie nie radzą z tym, na gąbeczce pozostaje jasnobrązowa plama. Boję się myć ja czymś innym z uwagi na delikatny materiał, więc używam tylko jednej strony. Podsumowując, to bardzo dobry podkład z ochroną SPF dla osób niestety o nieco ciemniejszej karnacji, dla bladziochów niestety nie nadaje się. Ja czekam aż nieco bardziej się opalę, bo używanie tego kompaktu jest naprawdę bardzo przyjemne. Produkt nie zapycha skóry. Wydajność jest dobra.

PLUSY:
+ trwałość
+ naturalne wykończenie
+ wygładzenie cery
+ świetne krycie
+ ochrona SPF
+ nie zapycha
+ praktyczne opakowanie
+ wydajność

MINUSY
- wysoka cena
- niemożność doczyszczenia gąbeczki wodą i mydłem
- kolorystyka, ehh ta kolorystyka

Bomba co do krycia i ochrony 30 SPF

Głównie używam go po zabiegach złuszczania bardzo dobrze ukryje podrażnioną skórę jak i niedoskonałości ale głółwnie ochrona ja mam 30 SPF chroni przed słońcem, ale trzeba go dokładać w ciągu dnia na słońcu ale to jak z każdym factorem więc nie wiedzę problemu. Byłam w tym roku nad morzem jak u każdego chyba .... miałam wspaniałą pogodę a co za tym idzie to yrzeba było się ochronić przed promieniami... Super się sprawdził... Jedynym minusem jest to że jest go bardzo mało.... i szybko się kończy... POLECAM!!!

Używam tego produktu od: 1 roku
Ilość zużytych opakowań: Zużyte opakowania 2 szt, jestem w trakcie 3

Nie! Nie! Nie!

Przez kilka lat uzywalam tego dziada przekonana, ze nic lepszego mnie nie spotka. Czlowiek jest glupi jak jest mlody i tepo slucha swojego lekarza, zamiast samemu uzyc mozgu i obserwowac znaki ktore twarz mu daje.

A teraz konkrety, mialam wersje oil-free (hehe) odcien 01:

- pomysl z gabeczka bardzo chybiony, choc nie wiem jak inaczej mozna sobie z nim poradzic, zle sie nakladal i duzo zostawalo go na gabce
- przez niego dopiero po latach dowiedzialam sie, ze istnieje cos takiego jak gladka cera
- tluscioch jakich malo, a mial byc taki oil-free...
- nie trzymal sie, scieral, a wazyl sie juz przy nakladaniu (tak, to niestety mozliwe)
- opakowanie poreczne, ale zupelnie nie estetycznie, latwo sie brudzilo od pokladu
- produkt mimo ze w opakowaniu, to bardzo latwo lapal kurz i brudzil sie
- malo wydajny
- bardzo drogi, cena nie adekwatna do jakosci

Używam tego produktu od: 3 lata
Ilość zużytych opakowań: duzo

ulubiony ale jeszcze nie najlepszy

Posiadam podkład beztłuszczowy kolor 02 Natural.

Jestem z niego zadowolona jednak przy bardzo wysokich temperaturach się nie sprawdza. Muszę zrobić poprawki w ciągu dnia. Na pewno dam mu jeszcze drugą szansę kiedy przyjdzie jesień.

Podkład dobrze się rozprowadza. Nie zwilżam gąbki, nie rozcieram podkładu, a po prostu lekkimi dotknięciami wklepuję. Bardzo dobrze kryje. Nie daje efektu maski. Jednak mam na nosie i policzkach rozszerzone pory i nie maskuje ich. Próbowałam użyć pod niego korektor Clinique Pore Minimizer, niestety podkład go trochę rozciera.

Duży plus za brak konserwantów i substancji zapachowych a także ochronę przed promieniami UV - SPF 30

Używam tego produktu od: od maja 2012
Ilość zużytych opakowań: w trakcie 1 opakowania

b.dobry

mam wersję matującą
plusy:
+świetna gąbeczka,
+można dozować ilość (wklepywanie - tuszowanie, rozmazywanie-ujednolicanie)
+bez efektu maski
+nie zapycha
+filtr 30
+super jasny odcień (porcelana) mimo tego,że w opakowaniu wygląda na ciemny to na twarzy jest naprawdę alabastrowy
+fajna konsystencja
+nie zapycha porów, można bez wyrzutów sumienia robić korekty w ciągu dnia
+nie jest potrzebny żaden puder sypki, ten podkład skórę idealnie matuje (naturalny efekt) skóra długo się nie świeci
+trwały
+wydajny bo wystarczy użyć naprawdę niewiele na całą twarz
+lekki, nie czuć go na twarzy
+nie spływa, przylega jak druga skóra
+bardzo praktyczny-jak to kompakt, można go wszędzie mieć ze sobą, nie zajmuje dużo miejsca w torebce

minusy
-cena ;/ kupiłam go za 97 zł;/ ale teraz będę polować na promocję

wniosek
warto, jeśli jest w promocji to warto x2 ;)
aktualnie mój nr.1

Używam tego produktu od: 1 miesiąca
Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie w trakcie

bardzo dobry

Zastanawiam się nad tak niską oceną tego kosmetyku - dlaczego?
Używam konsystencji oli-free.Mam cerę bardzo problematyczną - mieszaną i wrażliwą, wręcz naczynkową. Bardzo długo szukałam podkładu odpowiedniego dla mojej skóry. Żaden nie matował mojej skóry na tyle, by nie trzeba było używać pudru kilka razy dziennie. Jak już nadawał mat, to bardzo wysuszał. Znowu nawilżający zatykał pory. I tak w kólko.
Ten podkład nie jest idealny, ale dla takiej problematycznej cery bardzo dobry.

plusy:
-nie zatyka porów
-dobrze się go nakłada (po zwilżeniu gąbeczki wodą nakłada się go dosłownie chwilę i niedużą warstwę)
-nadaje ładny, jednolity kolor
-dobrze kryje, nie muszę używać korektora
-dobrze matuje
-nie wysusza
-nie podrażnia

minusy:
-trochę cena, ale idzie przeżyć

Lekki i kryjacy zarazem, idealny przy kwasach

Kupilam podkład na zimę (z uwagi na kurację kwasami) po pozytywnym zaskoczeniu filtra w kompakcie Avene. Wyglądają podobnie, mają nieco
podobne formuły i inne faktory SPF. Ponieważ mam cere mieszaną o najjaśneijszym fototypie zakupiłam podkład pudrowy w kompakcie jasny bez

Informacje producenta nt produktu:

Avene Couvrance Podkład pudrowy w kompakcie jasny beż
Podkład pudrowy beztłuszczowy o odcieniu jasny beż do skóry normalnej lub mieszanej.
Do skóry suchej i bardzo suchej przeznaczone są Podkłady kremowe Couvrance.

Podkłady w kompakcie zapewniają doskonały i jednolity makijaż, bez względu na to, czy są stosowane oddzielnie, czy też w połączeniu z innymi
produktami korygującymi. Posiadają formuły specjalnie dobrane do wymogów najbardziej wrażliwej skóry. Umożliwiają doskonały makijaż i tuszują w naturalny sposób nawet znaczne niedoskonałości dzięki znakomitym właściwościom kryjącym. Nie zawierają konserwantów ani substancji zapachowych.
Produkty hipoalergiczne. Nie powodują powstawania zaskórników.

Nie pozostawiają grubej powłoki ani nie dają efektu maski.
Trwałe, odporne na wodę i pot.
Ochrona przed promieniami UV (SPF 30).
Nie zawierają konserwantów ani substancji zapachowych.

Podkłady w kompakcie dostępne są w 2 konsystencjach, co ułatwia ich stosowanie:
- konsystencja pudrowa beztłuszczowa, matująca, do skóry normalnej lub mieszanej
- konsystencja kremowa, jedwabista do skóry suchej lub bardzo suchej.

Wskazania
Makijaż umożliwiający korekcję znacznych niedoskonałości skóry. Pozwala zamaskować przebarwienia i nierówności skóry, sińce i drobne niedoskonałości, zmiany skóry przy trądziku różowatym, rumień, zmiany liszajowate, blizny, bielactwo, plamy wrodzone i plamy starcze, przebarwienia.

Jak stosować
Po zastosowaniu kremu na dzień należy nakładać Couvrance podkład w kompakcie za pomocą dołączonej gąbki. Lekkimi dotknięciami wklepać
podkład bezpośrednio na niedoskonałości wymagające skorygowania (można stosować samodzielnie albo po nałożeniu Couvrance korektora). Następnie
rozprowadzić Couvrance podkład na całą twarz od środka w kierunku na zewnątrz, aby ujednolicić karnację. Dla ujednolicenia zabarwienia, rozprowadź
produkt po całej twarzy, rozcieraj go w kierunku zewnętrznym. Może być stosowany również do korygowania zmian na ciele. Należy regularnie czyścić gąbkę wodą z mydłem i pozostawić do wysuszenia. Nie wkładać wilgotnej gąbki do opakowania podkładu.

Moje wrazenia:
+ silnie kryjący (zalecany przy widocznych niedoskonalościach)
+ średnio wysoki filtr (30 SPF)
+ forma kompaktu praktyczna
+ nie komedogenny
+ dla cer bardzo wrażliwych
+ przyjemna gąbka
+ matuje
+ świetne podwójne opakowanie na gąbeczkę z lusterkiem
+ 100% bezzapachowy i beztłuszczowy
+ hypoalergiczny
+ można nakladać go palcami
+ wtapia sie w koloryt cery
+ trwały (trzyma sie cały dzien)
+ z uwagi na to ze jest to kompakt, bardzo dobrze kryje
+ nie obciąża skóry pomimo tępej i cieżkiej konsystencji (wymaga zwilżenia gąbeczki wodą termalną)
+ daje lekki make-up (w zalezności od aplikacji, patrz niżej)
+ wydajny (w zależności od aplikacji)
+ może być stosowany również do korygowania zmian na ciele
+ dostepny w conajmniej pięciu odcieniach
+ cera wyglada zdrowo, nie wymaga uprzedniego uzycia korektora
+ bardzo dobrze współpracuje z cerą wrażliwą po kwasach, wyrownujac jej koloryt
+ naturalny, pudrowy efekt końcowy

+/- cena, aczkolwiek mamy gwarancję bezpieczenstwa dla skory bardzo wrazliwej, ochrone na poziomie 30 SPF

+/- podkład ma poczatkowo zbitą, jednolitą konsystencje. Po uprzednim zwilżeniu gąbeczki (która myjemy po kazdej aplikacji) podkład wchłania wodę i uzyzkuje bardziej maslana konsystencje, ukatwiajaca nabieranie na gabeczke.Konsystencja kompaktu jest tłusta i "na sucho" jest dośc tępa, a makijaż nim wykonany bardzo intensywny i silnie kryjący i może w efekcie nadać twarzy wygląd maski. Wymaga zdecydowanie aplikacji "na mokro", jak typowy kompakt, zwilżając gąbeczkę (np wodą termalną) i nakładając podkład cienkimi warstwami. Dla ujednolicenia, rozprowadzam podklad po całej twarzy, rozcierajac go w kierunku zewnętrznym. Tak nałożony nada cerze kolorytu i wtopi się w ogólny koloryt cery, jednocześnie kryjąc(subtelnie) niedoskonałości w postaci małych naczynek. Bez względu na sposób aplikacji, wymaga to czasu, niemniej nabierając wprawy w obchodzeniu sie z kompaktem makijaz mozna wykonać w 5 min.
Co wazne:nakładanie kompaktu (jakiegokolwiek) zaczynamy zawsze od czoła, nosa, brody do zewnetrznych czesci twarzy, pamiętając o żuchwie i szyi. Wazne by ruch gąbeczki odbywał się ku dołowi, a nie ku górze, inaczej zatkamy pory.

+/- wymagający i trzeba nauczyc się z niego korzystać. Dlatego zapewne nie przypadnie do gustu kazdemu. Kompakty są produktami 2 w 1 - posiadają własciwosci zarówno podkładu jak i pudru, ale posiadają tez specyfikę z jaką należy sie liczyc przy jego zakupie. Sposób aplikacji, czas oraz koniecznośc utrzymywania gąbeczkę w czystości(absolutnie nie wolno wilgotnej gąbeczki chować do puderniczki kompaktu, gdyż wychodujemy sobie pleśń!) może być dośc wymagające, rownież czasowo, niemniej zdrowa cera i naturalny efekt końcowy silnie mi to rekompensują

Podsumowując-Produkt świetny. Podkład idealny dla cer silnie wrazliwych lub osob wymagajacych "kolorytu" podczas kuracji kwasami. Dla mnie przy tej kuracji niezbednik.
Jest to podkład silnie kryjący, z załozenia producenta miał kryć widoczne niedoskonałości (w odróżnieniu od lżejszego brata w fluidzie), zatem sprawdzi sie na cerach wymagających krycia, trądzikowych, blizny, cienie pod oczami.
Nie podkresla silnie suchych skorek, silnie kryje jak korektor, nałozony umiejętnie cienką warstwa zapewnia naturalnie wygladajacy makijaz i jest trwały.
Kompakt jest niezwykle praktyczny, estetyczny i dyskretny. W moim przypadku wkład z podkładem się nie wiercił. Warto jednak zaznaczyc, ze jesli był stosowany na "sucho" wymagał tarcia i dociskania gąbeczką co może w końcu poruszyć wkład(to w koncu plastik). Gąbeczke można łatwo umyć, jeśli jednak uważamy, że warto ją wymienić(np mamy wątpliwości co do stopnia higieniczności gąbeczki, pojawiły się zalążki pleśni), wystarczy w Rossmanie dokupić kilka lateksowych sztuk.

Ogólnie jestem zadowolona z podkładu. Spełnil moje oczekiwania i polubiłam go za:
1) to że jest to produkt apteczny o bezpiecznym składzie
2) cera pod tym podkładem się nie pogarsza,a wrecz widzę ze jej stan się porawil (!)jest pielęgnowana, zdrowa i nie ma żadnych wyprysków ani zatkanych porów + ochrona przeciwsłoneczna
3) ładnie wyrównuje koloryt cery
4) efekt końcowy -podkład niewidoczny na skórze i trwały
5) silnie kryjący-może byc stosowany punktowo jako korektor

Polecam.

Używam tego produktu od: miesiac

Ilość zużytych opakowań: 1x 9,5g

_____________________________________________________________
Kopiowanie i używanie do innych celów bez pisemnej zgody redakcji zabronione.

OHYDA

NAJGORSZY PODKLAD JAKI W ZYCIU MIALAM.SPOWODOWAL U MNI WYSYP ZASKORNIKOW I ZMIAN TRADZIKOWYCH,MIMO,ZE TRADZIK MIALAM JUZ PODLECZONY.PODKLAD POWODUJE EFEKT MASKI,LUSZIE PATRZYLI SIE NA MNIE JAK NA IDIOTKE.BARDZO WYSUSZYL MI SKORE,BARDZO CIEZKO JEST GO ZMYC.MIALAM ODCIEN JASNY BEZ DO CERY TLUSTEJ I MIESZANEJ.JUZ NIDGY GO NIE KUPIE.80 ZLOTYCH POSZLO SIE WIETRZYC.OBECNIE UZYWAM PODKLADU DO CERY WRAZLIWEJ I ZACZERWIENIONEJ SYNCHROROSE(GENERAL TOPICS),I JAK NA RAZIE JESTEM Z NIEGO BARDZO ZADOWOLONA.

Używam tego produktu od:1 TYDZIEN

ok

Duży plus za to ze efekt może być naturalny jak i mocno kryjący , żeby lepiej krył należy wklepywać gąbką a nie rozcierać :) miałam odcień 1 porcelaine wyjątkowo jasny odcień nawet jak na moją bladą karnację zbyt jasny... wersja do cery suchej - nie obejdzie się bez matowego pudru ponieważ twarz sie błyszczy... i ma jedną wadę nie bardzo można go nałorzyc ponownie bo jakoś potrafi się rozwarstwić....

Używam tego produktu od:pół roku

Nie kupować!!!

Posiadam Correcteur de teint (Creme de teint compacte, texture poudree-oil free, SPF30, numer 01). Podałam te dane żeby nie było żadnych wątpliwości - bo ja je miałam...
Po pierwszym użyciu produktu natychmiast stwierdziałam, że kupiłam wersje dla skóry suchej. Bo to nie jest tekstura pudrowa a tylko i wyłacznie kremowa. Klei się że nie sposób tego nałożyć. Po dokładnej weryfikacji okazało się że jednak kupiłam co chciałam tzn nie do końca. Wersja oil-free - śmiechu warte! Owszem kryje niespodzianki ale tylko i wyłacznie bo powstaje efekt maski. Nigdy w życiu nie nałożyłabym go na większą partie mojej twarzy. Kolor też jak na 1 numer to zdecydowanie za pomarańczowy.
Nadaje się tylko i wyłacznie jako korektor, do nakładania palcami i na pojedyńcze niedoskonałości. Warto czymś jeszcze przypudrować...
Podsumowując wyrzucone w błoto pieniądze jedyne co się przyda lusterko i gąbka. A miałam tak dobre mniemanie o tej firmie..

Używam tego produktu od:8ms i chyba przez następne kilka lat jak nie wyląduje wcześniej w koszu

Awaryjny

Drogie Wizażanki! Podkład kupiłam pod wpływem desperacji spowodowanej nagłym wysypem podczas kuracji antytrądzikowej. Potrzebowałam czegoś naprawdę kryjącego, co wytrzymałoby na twarzy w nienaruszonym stanie przynajmniej osiem godzin i w dodatku nie podrażniało mojej wrażliwej skóry. Zkusiłam się właśnie na ten kompakcik, konkretnie na wersję oil-free. Opakowanie bardzo praktyczne i mocne, gąbeczka przyjemna i dobrze się ją pierze. Nie zauważyłam, żeby podkład się w pudełku przesuwał. Lustereczko też bardzo przydatne... Czyli gwiazdka za opakowanie:) Podkład naprawdę dobrze kryje i w normalnych warunkach (czytaj: temperatura pokojowa) wytrzymuje na twarzy od rana do wieczora w nienaruszonym stanie. Efektu maski też nie zauważyłam, ale mam świetnie dobrany najjaśniejszy odcień. A co też bardzo ważne: nie podrażnił mojej hiperwrażliwej skóry. Czyli za krycie, trwałość , naturalny lekko pudrowy efekt i hipoalergiczny skład daję dalsze cztery gwiazdki:D Niestety produkt jest baaardzo niewydajny:( Wystarczył mi na niezpełna trzy tygodnie codziennego używania! A więc cena i wydajność nie idą w tym wypadku w parze; a szkoda. Czyli gwiazdka w dół:( Aplikacjja podkładu również nie wprawia mnie w zachwyt. Podkład naprawdę jest trochę kleisty i wymaga dosyć dużo czasu, by starannie pokryć nim całą twarz. Jako awaryjne rozwiązanie mogę z czystym sumieniem polecić, ale jeżeli nie macie nacodzień potrzeby aż tak mocnego krycia, to nie docenicie jego walorów. Summa summarum: mocne 3!

Używam tego produktu od: niezpełna 3 tygodnie

Compakt do cery tłustej

Posiadam wersję oil free, matujacy.

Ogólnie dobry compakt. Nie uczula, nie zapycha porów, dobrze kryje.
Dla mnie jedyna wada jest to że nie mam komfortu w nakładaniu, otóz jest dla mnie za klejacy , czego nie ma potem na twarzy.Najlepiej nakłada mi sie go palcem i potem ewentualnie poprawiam dotykiem gabki.Buzia wyglada zdrowo .,ładnie.
Zakupiłam go z mysla o tuszowaniu niedoskonałosci pod podkład lekki La roche P, ale przyznam szczerze ze compakt Avene swietnie sprawdza sie jako podkład na całej buzi. Lubie go.

Używam tego produktu od:2 tygodni