Eveline, Gold Lift Expert 50+/70, Luksusowy złoty krem napinający kontur oczu i ust

Zabieg implantacji złotych nici liftingujących to niekwestionowany hit gabinetów medycyny estetycznej, będący alternatywą dla inwazyjnych metod z użyciem skalpela. Umieszczone płytko pod skórą nici stymulują produkcje kolagenu i elastyny, w efekcie czego wokół każdej z nich tworzy się gęsta sieć nowych włókien podporowych, która natychmiast odmładza rysy twarzy. Dzięki przełomowej technologii 24k Gold Therapy 4DTM unikalne formuły kremów wzbogacone 24-karatowym czystym złotem zapewniają wielokierunkowe działanie odmładzające – redukują utrwalone zmarszczki i przywracają skórze właściwą objętość działając niczym liftingujące nici.

Misja niemożliwa, ale krem nie poległ na polu walki...

Postawiono przed tym kremem bardzo trudne zadanie. Ma, sądząc z opisu, działać niczym złote nici liftingujące. A to misja straceńcza, jak się domyślacie. Bo żaden krem nie jest w stanie tak działać, jak zabiegi medycyny estetycznej. Także i ja nie wymagałam od niego, by spełniał te szumne obietnice.

Kupiłam go w akcie rozpaczy, po tym jak mój krem pod oczy, bogaty w naturalne, roślinne składniki wywołał u mnie - nie alergika - uczulenie. Nie mam pojęcia, który z jego wyciągów roślinnych mi to uczynił. A jednak się stało. Wybrałam więc produkt Eveline Gold Lift Exper. Bo spodobało mi się jego eleganckie biało-złote opakowanie oraz obietnice, jakie ze sobą niosło. Pomyślałam, że może spełni się chociaż ich niewielka część. I tak też się stało.

Krem okazał się dobrym wyborem. Ma białą, bezzapachowa konsystencję. Ładnie się rozprowadza pod oczami i wokół ust. Zawarty w nim Proretinol A rzeczywiście wygładza i napina skórę. Moje cienie pod oczami, choć nie były specjalnie monstrualne, stały się mniej widoczne, a występująca od czasu do czasu opuchlizna, dzięki stosowaniu tego kremu, przestała być moim problemem. Co zapewne zawdzięczam zawartemu w tym produkcie wyciągowi z kasztanowca, który ma za zadanie obkurczać naczynia krwionośne i jednocześnie niwelować obrzęki oraz cienie pod oczami. To zadanie spełnia idealnie.

Produkt zawiera także drobinki czystego złota, co w kosmetykach lubię. Dzięki nim ma działać odmładzająco, pobudzając syntezę kolagenu. Czy tak się dzieje? Trudno mi jednoznacznie ocenić. Powiem tylko, że dzięki temu kremowi mam dobrze nawilżoną, zadbaną okolicę oczu. Nie pojawiły się nowe zmarszczki, a stare optycznie się spłyciły. Być może dlatego, że – jak wspominałam - mam mniejsze cienie pod oczami i zniknęła opuchlizna.

Krem stosuję też wokół ust, co dla mnie palacza ma znaczenie, gdyż nie chcę doprowadzić do tego, by zmarszczki wokół ust się pogłębiały. Używam go w tym miejscu zaledwie dwa miesiące, więc trudno mówić o spektakularnych efektach.

Podsumowując: Polecam Gold Lift Expert paniom w przedziale wiekowym 50 +, bo z myślą o nich go stworzono. Jest to dobry produkt, który działa. Nie można jednak od niego wymagać, by zastąpił złote nici czy inne inwazyjne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej.

bardzo dobry dla dojrzałej skóry

Opisów producentów nawet starannie nie czytam, a raczej zwracam uwagę na przeznaczenie kosmetyku i skład. Ten krem pod oczy przeznaczony jest dla mojej grupy wiekowej, więc miałam nadzieję, że nie będzie to taki płynny nawilżacz dla nastolatek.

Rzeczywiście krem nadaje się dla dojrzałej cery. Jest dość gęsty, czuć, że ma w sobie olejki. Po wklepaniu skóra jest bardzo komfortowa, nawilżona, lekko natłuszczona.

W składzie szereg związków, które rzeczywiście mogą działać mocno nawilżająco, regenerująco lub nawet przeciwzmarszczkowo. Jest np. w składzie retinyl palmitate, czyli pochodna wit. A o udowodnionym działaniu przeciwzmarszczkowym i rozjaśniającym. Co prawda dopiero gdzieś pod koniec listy składników, ale to nie znaczy, że nie działa (tylko pomalutku). Ma też w składzie parabeny, ale w drogeryjnych kremach to niestety raczej norma.

W mojej opinii krem jest bardzo dobry. Nie odbiega jakością od wielu znacznie droższych kremów pod oczy.